Skocz do zawartości

240l Przerybieniee duże!!


rekin87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 91 ryb w 240l tak jakoś wyszło, ale nic się za bardzo nie dzieje od czasu do czasu jakaś fiknie ale to rzadko. Nie zmienia faktu, że chciałbym zmniejszyć obsadę i nie wiem co odrzucić, ale też boję się, że jak zmniejszę to jak fiknie parę to znowu będę musiał dokupić .....

 

Mieczyk 10

molinezja 10

żałobniczka 10

gupik 6

glonojad 8

kirys 7

bocja wspaniała 6

górami 3

prętniczka 1

rozborka klinowa 3

skalar 5

platka 2

neon 12

Brzanki sumatrzańskie 3

mułojad 1

labeo 2

brzanka rekinia 1

bystrzyk ozdobny 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj:

 

- brzanki (wszystkie gatunki)

- bocje

- labeo

- bystrzyk

- prętnik

 

Radze też zrezygnować z żyworódek tj. : gupiki, płatki, molinezje i mieczyki. Będą ci niepotrzebnie zarybiać akwarium potomstwem. Jeśli chcesz zostawić to zostaw mp. tylko 2x 1+1 molinezja lub 1x 1+2x mieczyk.

 

Powiększyłbym ławicę neonów- 35 sztuk, lecz wtedy oddaj razbory i terty czarne (lepiej jedną ławicę niż kilka), albo zrób ławicę z razbor- 35 sztuk (wtedy oddaj żałobniczki i neony), lub żałobniczek- 15 sztuk (lecz wtedy oddaj, neony i razbory).

Jeśli chcesz mieć 2 ławice to:

 

I wariant:

 

20x neon

20x razbora

 

II wariant:

 

10x żałobniczka

20x neon/razbora

 

Skalary trzymamy w parach, po dobraniu dwóch par, oddaj jednego skalara.

 

Glonojady, jaki gatunek konkretnie, to samo kirysy jakie gatunki/gatunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. odpowiem tak. pomysł niezły ale mam zastrzeżenia. mówisz żeby zlikwidować żyworodki a ja na to: i tak jeżeli nie odsadzę żyworodka małych nie zostanie nic bo zjedzą inne rybki, każesz zlikwidować żyworodki a bocje zlikwidować dlaczego? Bocja to piękna ryba mam już duże więc na pewno nie zrezygnuje z niej i tak samo z miecza. Kirysy albinos,panda, psrty , glonojady złoty 4 i zbrojnik niebieski 4. Co do rozborek to nie mam na nie za bardzo ochoty ponieważ są to słabe ryby i wymagają perfekcyjnej wręcz wody według mnie, co do żałobniczek szczerze nie podoba mi się zbytni to rybka więc na pewno odpada, Słucham dalszych opini :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żyworódkami nie chodzi mi jedynie o narybek zmniejsz ich ilość bo jest ich po prostu za dużo.

 

Bocje hodujemy w akwarium min. 350l. Rosną duże i 240l może jest dla nich za małe, niestety musisz je oddać.

 

 

Jeśli nie chcesz hodować tetr i razbor, to oddaj je, tak samo bystrzyka (jest rybą stadną), a zrób jedna wielką ławicę z 35 neonów jednego gatunku, najlepiej innesa.

 

Najlepiej trzymać jeden gatunek kirysków, tj. albo pstre, pandy, spiżowe itd.- np. 8 sztuk.

 

W akwarium trzymamy tylko jednego samca zbrojnika+ samice. Najlepiej w haremie (z jednego gatunku np. zbrojnik niebieski,rosną najmniejsze, resztę oddaj) 1+2/3

 

I nie wiem dlaczego mój post odebrałeś jako at5ak. Ja ci tu nic nie każę, ja ci tu chę pomóc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żyworódkami nie chodzi mi jedynie o narybek zmniejsz ich ilość bo jest ich po prostu za dużo.

 

Bocje hodujemy w akwarium min. 350l. Rosną duże i 240l może jest dla nich za małe, niestety musisz je oddać.

 

 

Jeśli nie chcesz hodować tetr i razbor, to oddaj je, tak samo bystrzyka (jest rybą stadną), a zrób jedna wielką ławicę z 35 neonów jednego gatunku, najlepiej innesa.

 

Najlepiej trzymać jeden gatunek kirysków, tj. albo pstre, pandy, spiżowe itd.- np. 8 sztuk.

 

W akwarium trzymamy tylko jednego samca zbrojnika+ samice. Najlepiej w haremie (z jednego gatunku np. zbrojnik niebieski,rosną najmniejsze, resztę oddaj) 1+2/3

 

I nie wiem dlaczego mój post odebrałeś jako at5ak. Ja ci tu nic nie każę, ja ci tu chę pomóc ;).

Ok dzięki postaram się coś zrobić, nie odbieram jako atak ale po to jest forum żeby pisać o tym co się myśli wyrażać swoje zdanie:) ale o jakich tetrach mówisz jeszcze?? nie mam żadnej?? no a co do bocji to i tak pomimo tego zostawię bo najbardziej mi szkoda by było:):):roll: gdzieś też wyczytałem ze glonojady 8 sztuk to za dużo mam 4 zbiorniki niebieskie i 4 albinosy. może też oddać ze 2 i kupic np kosiarkę czy Otoska zamiast tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.com/search?hl=pl&q=zb ... 4&ie=UTF-8

http://www.google.com/search?hl=pl&q=gl ... 4&ie=UTF-8

Wystarczy poszukać :google:

Co do rybek....najpierw pozbądź się tej zupy rybnej a potem myśl nad kolejnymi gatunkami... :roll:

A Twój pierwszy post.....nie no, żal mi tych biednych ryb :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem ale pewnie i nie tylko moim ... masz w akwarium bałagan za dużo gatunków w jednym baniaku

 

ja np. lubię bardziej jednolitość jeden dominujący gatunek jakąś dużą ławice małych rybek i kilka większych jednego gatunku, z przydennych tak z 6-8 glonojadów zbrojnik niebieski (ładniejszy jest ten długopłetwy) 8-10 kirysków jednego gatunku (np pstry), z warstw środkowych akwarium 30-40 neon inesa i do tego 8-10 tęczanka czerwona

 

a Ty zastanów się co Ci się podoba trzymanie trochę tego, trochę tego ... jedna rybkę taką ... czy tak jak ja proponuje przykładowo oczywiście Tobie mogą się podobać inne rybki a jeżeli Ci się podoba akwarium bardzo wielo-gatunkowe to trzymaj takie ryby żeby im było wygodnie tzn by Twoje akwarium nie było dla nich zbyt małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...