Jump to content
Sign in to follow this  
szysz_

kokos

Recommended Posts

alleluja :D biedronka czyni cuda :) kupilem kokosy, wzialem 5 :D po weekendzie preparacja :)

jezeli mgoe cos podpowiedziec - zrob je tak :

wywierc duzym wiertlem 3 dziury. wylej wszystko ze srodka. rozlam go mlotkiem. staraj sie zrobic tak zeby pekl na dwie polowy. pozniej wez kombinerki i zrob wejscie w postaci trojkata :) no i pozniej na jakis czas do wody, tak po prostu. pozniej gotuj w solance i pozniej w zwyklej wodzie. wszystko bedzie ok :)

a ja wziąłem kątówką przejechałem raz równo i mam ładną dziurkę ;-)

dwa kokosy rozlupane i wydlubane mocza sie w goracej wodzie. i tak do konca weekendu bo mnei nie ma :D reszta rozlupana suszy sie w garazu :)

Ja tam się nie bawiłem ostry,duży nóż kawałek kokosa z jednej strony uciąłem (przyznam wymagało siły:D) i po problemie :)

bigkris - i jak ci poszlo? masz juz w akwa?;]

jeszcze nie, dalej sie mocza i parza. jeszcze odbarwiaja mi wode.

ja zrobilem tak:

kupilem kokosa za 1.80zl w domu potraktowalem go mlotkie rozlupal sie na kilka czesci jedna duza i trzy mniejsze wydlubalem miasz a skorupy wygotowalem raz w osolonej wodzie i raz w normalnej, wystudzilem i wlozylem do akwa i juz ponad tydzien czasu sluzy neonka i glonojada ...

z kokosami to jest tak z zoologika to się tym rózni że kosztuje parę razy tyle co z warzywniaka, ale z warzywniaka raz trafiłem takiego że po paru dniach zaczął mi w akwarium pleśnieć. najlepiej kupić zwykłego mleko wypić wiórki wyskrobać i zrobić posypkę do ciasta, wygotować włożyć na 2 dni do wody i zobaczyć powinno wszystko grać. Pozdrawiam

Ja kupiłem dzisiaj dwa kokosy za cale 1,29zł sztuka w realu w Łodzi mozn awybrac takie lekko naciete wtedy tylko troche podwazasz i po problemie lepiej sie wyskubuje miasz jak wyschnie ale ja czekac nie chcialem i troch ez tym walczylem ale ladnie odeszlo nic na sciankach nie zostalo. Teraz go gotuje jzu godzine czy wiecej w słonej wodzie puscil kolor wiec jak ktos wstawi takie od razu to kto wie moze bedzie miec brunatna wode :P moze do barwienia jajek bedzie sie nadawac swieta ida :D:D:D

Miąsz wysuszyc i mama sie ucieszy ze ma wiórki "bez chemii" :P ale tego pseudo mleka tos ie nie da wypic :P

Ja potraktowałem młotkiem i dłutem, genialnie odchodzi miąższ dłubany dłutem. potem ze 2 godziny gotowałem w soli i w zwykłem wodzie kolejne 3 i kokos leży w akwa 2 tygodnie i jest ok.

a ja mam pytanie bo wszyscy piszą, że rozupują kokosa na pół a przeciarz jak się go na pół rozłupie to cała moim zdaniem ozdoba straci sens. Może można jakoś najpierw wygotować kokos we wrzatku aby miąsz się rozpadł a puźniej wywiertać otworek i wygotować w soli? dało by się coś takiego?

wydaje mi sie ze kokos kwasi wode i ze to ryba szkodzi czy to prawda

mam kokosa od poczatku akwa i nic mi sie zlego nie dzieje

no tak nic sie niedzieje ale moze wode kwasi moze ktos odpisze na to pytanie

a ja mam pytanie bo wszyscy piszą, że rozupują kokosa na pół a przeciarz jak się go na pół rozłupie to cała moim zdaniem ozdoba straci sens. Może można jakoś najpierw wygotować kokos we wrzatku aby miąsz się rozpadł a puźniej wywiertać otworek i wygotować w soli? dało by się coś takiego?

jesli tak chcesz to musisz najpierw wywiercic otwor jakas otwornicą potem go do piekarnika powiedzmy z 70stopni i suszyc to zacznie samemu odchodzic i pozniej jakos wygrzebac itylko dokladnie i pozniej wygotowac ale bedzie duzo grzebania :P

ja kant obcinam piłą, lub szlifierką kątową a twardy miąższ wydłubuję płaskim szerokim śrubokrętem wbijając go w miąższ który rozpada się i odchodzi od skorupy na tyle, że mogę włożyć później śrubokręt między dwie warstwy i odginam i odchodzi ładnie.

Albo kupić tak jak ja zupełnie nie świadomie 2 koksy, które były zgniłe miąsz odszedł jak guma całościowo i zostało ładne drewienko.

A jak by w tym kokosie wywiertać otwór i wylać tą wode co tam zalega i z miąszem wygotować. Czy ktoś tak próbował? może by poskutkowało?

A mam takie pytanie ? czy wogóle kokos z miąższem zaszkodzi rybkom lub wodzie?

Wydaje mi się, że miąższ zacznie gnić w wodzie dlatego się go wydłubuje...poza tym rybki nie koniecznie będą nim zainteresowane

czy kokos kwasi wode i czy szkodzi ryba

Guest pawelhodowca

czy kokos kwasi wode i czy szkodzi ryba

Wodę napewno trochę kwasi (w niezauważalnym stopniu) i jeśli jest wygotowany to nie szkodzi rybą, tylko daje im schronienie (napewno lepsze niż elementy ceramiczne) ;)

mozesz gotowac z miaszema le on nie odleci chyab nie zrobi to nanim zadnego wrazenia

Sign in to follow this