Jump to content
Sign in to follow this  
szysz_

kokos

Recommended Posts

gdzie kupić? to ma być taki najnormalniejszy kupiony w supermarkecie na owocach i warzywach?

czy specjalny w zoologicznym?

i jak go przygotować do wsadzenia do aqua?

Witam.

Najlepiej jest nabyć go w sklepie zoologicznym, chociaż nadaje się zwykły z supermarketu.

Przed włożeniem najlepiej go wygotować oraz pomoczyć trochę w wodzie.

Pozdrawiam.

Ja mam kokosa i mini tunel ktory wyglada jak skały jedno i drugie obrosło glonami wiec dosyc naturalnie wygląda ale mój glonojad woli tunel a kokos stoi pusty

A, właśnie jak taki kokos przygotować? Bo słyszałam że wygotować itp, ale jak ten miąższ wyskubać? A poza tym to drogie te kokosy? :oops: a, i po jakim czasei mogę go włożyć do akwarium?

mój był doniczką :P ale po prostu go umyłem i polałem wrzątkiem i włorzyłem do wody a kokos może 2-3 zeta kosztowac w supermarkecie czyli nie jest to duzy wydatek

hej

wiertarką możesz zrobić dziurki wybić większy otworek i wydłubiesz miąższ jak ktoś lubi to może go zjeść doby ale bardzo twardy mleko wylejesz wygotujesz wypłukać i już

pa

lol

a co to za różnica?!

teraz chyba nie ma jakiegos sezonu na kokosy!

mieszkam w okolicach wrocławia i wszystkie większe supermarkety zwiedziłem1

niema!

a na allegro za przesyłke płacił nie będe

może z orzechów tych co rosna w polsce......

dało by sie jakoś porozbijac

raczej sklejic czymś ekologicznym co nie zaszkodzi rybą

ułożyc w tunel albo super kryjówke.....

fajnie by to wyglądało

widziałem takie coś gdzień

ostre udłami w strone góry szły

wyszlifowane oczywiście

wszystko porosło mchami.....

cudnie

ma ktoś inne pomysły?

kokosokształtny korzeń? :P

Hmm... ja sama kiedyś zastanawiałam się nad czymś do akwarium "domowej roboty" :P

Tylko nie wiem jaki materiał nieszkodliwy dla rybek... :(

A ja z kupnem kokosa nie miałam problemu. Wchodzę do supermarketu, patrzę a tu kilkadziesiąt kokosiików :) To ja wielkie happy i patrzę na cenę... A tu widnieje 1.69 :) Wybrałam jak dla mnie najładniejszego, i w domu sie z nim uwinęłam... Kupiłam go w sobote, a w niedziele był już w akwa :D

A ja z kupnem kokosa nie miałam problemu. Wchodzę do supermarketu, patrzę a tu kilkadziesiąt kokosiików :)

No to masz szczęście bo ja obeszłem wszyskie supermarkiety w mieście to nie było .... bo jak słusznie wspomniał już kolega Blader nie ma sezonu na kokosy ... a szkoda :x

jimkwiatkowscy

2008-10-15 09:42:05

Dowiedz się proszę czegoś na temat kokosów w akwarium, różne rzeczy słyszałem na ich temat, nie zawsze są polecane dla ryb

to jest komentarz ktory znalazlem pod zdjeciem w swojej galerii.wiec prosze was o wszystko co wiecie na temat kokosow

Sam miałem kokosa w akwa i nic się rybką nioe działo,tylko wygotuj.

Zwykły ze sklepu najlepszy.

no ja juz go dawno mam w akwarium i nic sie nie dzieje ale po tym komentarzu wole sie dowiedziec jakie sa jego wady

Kokosy mam od dawna w akwa i nigdy nie zauważyłam żeby z rybkami się coś działo złego.

Można też uzyskać ciekawy kształt kokosa puzniejszej dekoracji-kryjówki wkładajć go na 2min do mikrofalówki ,kokos peka w dość ciekawy i naturalny sposób.

Można też uzyskać ciekawy kształt kokosa puzniejszej dekoracji-kryjówki wkładajć go na 2min do mikrofalówki ,kokos peka w dość ciekawy i naturalny sposób.

I przy okazji może uszkodzić mikrofalówkę...

Jeżeli ktoś zrobi to z głową to nic sie nie stanie,to jest pewne.

No to masz szczęście bo ja obeszłem wszyskie supermarkiety w mieście to nie było .... bo jak słusznie wspomniał już kolega Blader nie ma sezonu na kokosy ... a szkoda :x

a kiedy jest sezon na kokosy ? :) przeciez oni je przywozą z tropikalnych krajow gdzie te orzechy rosna przez caly rok :)

ps. w Carrefourze widzialem kokosy po bodajze 2,19zl

Dokładnie! Orzechy kokosowe można nabyć w Carrefourze w cenie 2.19zł sztuka. Sam sobie dzisiaj takiego zakupiłem i mam zamiar umieścić w akwarium...jak tylko uda mi się wydłubać ten miąższ bo jest z tym spory problem. Próbowałem nożem, łyżeczką ale jak na razie marny skutek i tylko troche uszkodziłem łupinę. Może ktoś ma na to jakiś lepszy sprawdzony sposób? Może lepiej poczekać jak ten miąższ sobie po prostu zgnije? Pozdrawiam.

Sign in to follow this