Jump to content
Sign in to follow this  
zajonez

Pierwotniaki

Recommended Posts

Ma ktos moze pomysl jak skutecznie wytepic pierwotniaki, czytalem wiele artykulow ale chcialbym jakis sprawdzony i dzialajacy sposob.

Woda po okolo tygodniach od zalozenia akwarium wyglada jak bajorko.

dziekuje z gory za rady

We współczesnej akwarystyce istnieje wiele środków odkażających do zwalczania pierwotniaków (różnych). U mnie do tej pory zawsze działało. Może mętna woda nie jest spowodowana pierwotniakami.

Zalozyle akwarium na nowo po przeprowadce,ale nabylem magiczny srodek taki jak na zdjeciu.

Wyczyscil wszystko lacznie z rybkami ale wody takiej krystalicznej to juz od kilku lat nie mialem.

Witam.

Tego typu środek na pewno spowoduję, iż woda będzie lustrzana.

Jednakże nie proponuję za często używać, ponieważ każda chemia w pewien sposób szkodzi.

Nigdy nie używałem takiego czegoś (chyba). Można z grubsza prosić o info co to jest?

Z tego co zrozumialem to laczy on male czastki, ktore normalnie przeplywaja przez filtr w grupy i w ten sposob filtr je wylapuje. Oczyscil naprawde zamglone akwarium w kilka godzin, woda zmieniala sie w oczach. Na pewno jest szkodliwy dla ryb, mozna go uzyc ponownie po tygodniu jezeli jest potrzeba a fiolka 100 ml wystarcza na 500 l akwarium.

Nie wiem czy jest dostepny w Polsce, koszt to ok 25 zl.

Ale szkoda rybek ;/ Ze środków, które są trochę mniej szkodliwe dla ryb to jest jeszcze cristal. Środek ten usuwa też pierwotniaki...

hej

co do środów chemicznych to nie polecam związki odkładają się ciele ryb co po jakimś czasie odbija się na ich zdrowiu i potomstwie

a co do pierwotniaków jak sytuacja jest podbramkowa polecam wybielacze optyczne . Po poprawie wymiana wody w 30% co 2 tygodnie

Ja mam akwarium od roku i nie mialem do tej pory problemu z wodą.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this