Jump to content

Gruszek321

Użytkownik
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Gruszek321

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 01/09/1985

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łódź
 1. Gruszek321

  Rhodostomus podryguje :)

  Mam deszczownice, a ta ryba ma problem z utrzymaniem się bez ruchu w toni wodnej nawet jak wyłączę filtr podczas karmienia . Jak nie podryguje to najzwyczajniej tonie
 2. Kochani, Rhodostomus bardzo dziwnie pływa (a raczej podryguje ). Jest w takim stanie już jakieś 2 miesiące, możecie zerknąć w wolnej chwili na filmik i zastanowić się co z tym biedakiem: http://www.youtube.com/watch?v=VC2ZuKu3-Tk Wybaczcie jakość, nagrywane aparatem.
 3. Gruszek321

  Zmiany obsady 200l amazonka

  Beckforda widziałem ostatnio w którymś Łódzkim sklepie. Około 6-7PLN za sztukę o ile pamiętam
 4. Gruszek321

  Zmiany obsady 200l amazonka

  Już dwie pary w 200 litrach to dużo. Zostawiłbym jedną + małą ławicę. Ja trzymam skalary z rhodostomusami. Kolorowe i z amazonki.
 5. Gruszek321

  Obsada akwarium towarzyskiego 450l

  Ciekawe założenie, zważywszy na to iż moje kilkuletnie kosiarki, wolą zdecydowanie pokarm płatkowany lub mięsny i jak ich nie przegłodzę to glonów nie ruszą. Nie mówiąc już o tym że niemal w każdym znanym mi opisie gatunku pojawia się informacja o spadku zainteresowania glonami u dorosłych osobników. Połączenie kosiarek i otosów bardzo się sprawdza, znam to z autopsji, ale 8 gatunków ryb + krewetki to trochę za dużo, nawet do 450l.
 6. Gruszek321

  Obsada akwarium towarzyskiego 450l

  To zrezygnuj z kosiarek, a zamiast tego zwiększ obsadę otosów, do np. 10-12 sztuk. Kosiarki jedzą glony (głównie nitkowate) tylko jak są młode (później musiałbyś je przegłodzić żeby wykazały zainteresowanie ) a otosy całe życie. Moim zdaniem kupno dwóch sztuk kosiarek mija się z celem, to są rybki stadne i we dwie będą się męczyć. Czy paletki potraktują neony jako pokarm - nie wiem, nie hodowałem paletek ale myślę że to bardzo możliwe. Chyba że rozmawiamy o neonie czerwonym, ten jest troszkę większy i powinien dać radę. Teraz zauważyłem że planujesz również krewetki, ale 5 sztuk w 450l akwarium to bardzo mało, nie będziesz ich wcale widział (zwłaszcza jak się nimi zajmą paletki )
 7. Gruszek321

  Obsada akwarium towarzyskiego 450l

  Trochę za dużo gatunków. Kosiarki są stadne, jeżeli chcesz je hodować to do tego litrażu polecam 5 sztuk. Zamiast: 20x neon innesa +10x razbora klinowa +10x bystrzyk amandy, zdecyduj się na jeden gatunek ale w większej ilości, np 40 neonów (wszystkie te ryby ładnie się prezentują w większych ławicach). Co do paletek to myślę że 3-5 to rozsądna ilość do tego akwarium.
 8. 34165 + 450 + 50= 34665
 9. Gruszek321

  Który ZWINNIK pływa bardziej stadnie?

  Co do Zwinników Blehera to nie wiem, ale mam 18 sztuk Hemigrammus rhodostomus - pływają ławicą.
 10. Gruszek321

  jaki filtr do 300l

  Jako użytkownik Eheima 2228 mogę potwierdzić że ten filtr jest naprawdę świetny. Używam go w 450l baniaku, bardzo cichy sprzęt, jak nie spojrzę na lustro wody to nie wiem czy działa. Poza tym Eheim produkuje bardzo solidne filtry, co było dla mnie najbardziej istotne przy zakupie, nie chciałbym żeby pod moją nieobecność na podłodze znalazło się pół tony wody A co do awaryjności tego drugiego filtra to nie wiem, ja bym nie ryzykował podłączenia "taniego chińczyka".
 11. Gruszek321

  Zakwit pierwotniaków - jak długo trwa

  Udało się, po 2 miesiącach widzę całość zbiornika Podsumowując, w moim przypadku nie pomogło: zaciemnienie na 1tyg, ograniczenie karmienia, dodatkowy filtr wew. z watą perlonową, mniejsze i większe podmiany. Dopiero UV pozbyło się dziadostwa. Rafijur - bardzo dziękuje za pomoc. Lampa sunsun 9W załatwiła sprawę w 3 dni.
 12. Gruszek321

  Zakwit pierwotniaków - jak długo trwa

  Tak też zrobię, jakoś w przyszłym tygodniu zakupię lampę. Orientuje się ktoś czy tego typu zakwit może zmieniać parametry wody? W tej chwili mam: Ph: 8 Kh: 9 No2: < 0,01 No3: 5 Martwi mnie to Ph, nie wiem czemu tak urosło, zawsze miałem około 7. Właśnie znalazłem w domu prehistoryczny filtr: wewnętrzny Atman at f304. Wyjąłem gąbkę, upchałem na maxa watę perlonową i zobaczę czy coś wyłapie. Czytałem na jakimś forum że coś takiego może pomóc - dam znać czy się udało.
 13. Gruszek321

  [Muzyka] metal

  A co miłośnicy cięższych brzmień sądzą o metalu z elementami follku: Gość który zaczyna growlować około 1:00 wymiata, niesamowicie pasuje posturą do swojego głosu Dragon23 Hunter wymiata
 14. Zgadzam się z przedmówcami. Też mam baniak 450l i do podmiany (a wymieniam 50-80 litrów raz w tygodniu) leję wodę prysznicem do wiadra a potem do akwarium. Może gdybym miał wymienić 50% wody to zastanowiłbym się czy nie lać odstanej, ale przy mniejszych podmiankach nigdy nic złego mnie nie spotkało.
 15. Gruszek321

  Zakwit pierwotniaków - jak długo trwa

  Niestety, zmętnienie powraca Oświetlanie 5h/dzień wystarcza aby w akwarium utrzymywała się porządna mgiełka. Nie mam pojęcia jak to zwalczyć do końca, nie chcę znowu zaciemniać akwarium bo po ostatnim tygodniu bez światła rośliny są w fatalnej kondycji. Macie jakieś pomysły?
×