Jump to content

sopel13

Użytkownik
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About sopel13

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. Tak tylko jeden i z gupików też zrezygnuj bo to źle się dla nich skończy
 2. sopel13

  112 L

  Jeśli bardzo chcesz możesz spróbować trzymać i prętniki i bojownika. Mi też to odradzano ale z własnego doświadczenia wiem, że u mnie te rybki krzywdy sobie nie robią i nie są w ogóle sobą zainteresowane. Co prawda mam 200 litrowy baniaczek i zestawienie 1+3 prętnik oraz tylko jednego samca bojownika, ale możesz spróbować sam i zaobserwować co się będzie działo u ciebie.
 3. sopel13

  [200l]Co odjąć?

  Ja na Twoim miejscu zrobił bym tak: Pielęgniczka kakadu 1+3 Zbrojnik niebieski 1+1 Pielęgniczka ramireza 2+2 Kirysek ok 10 szt. Neon czerwony 20 szt.
 4. sopel13

  54l Ramirezy+Prętniki + coś jeszcze?

  Ja trzymam krewetki z prętnikami i ramirezkami tyle że w 200l i nie zauważyłem aby zbytnio znikały.
 5. sopel13

  Prętnik a bojownik

  Witam. Mam pytanie dotyczące trzymania prętnika karłowatego z bojownikiem syjamskim. Moja obsada akwarium 200l (100x40x50) to: 14x razbora klinowa 10x kirysek panda 5x grubowarg syjamski 1+1 pielęgniczka ramireza 1+3 prętnik karłowaty 1+1 zbrojnik niebieski 1x grubowarg zielony xxx redki krewetki I tu pytanie: a mianowicie czy mógłbym do niej dorzucić samca bojownika syjamskiego którego trzymam w 25l, bo spotkałem się z opiniami, że jeśli prętnik to nie bojownik. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego, bo wymagania tych rybek podobne.
 6. sopel13

  [140L] zmiana

  Prętniki jak najbardziej będą pasowały ale daj harem 1+2/3
 7. Proszę o zaproponowanie diety dla moich rybek: razbora klinowa kirysek panda pielęgniczka ramireza prętnik karłowaty zbrojnik niebieski kosiarka Wiem że pokarm nie powinien być jednolity dlatego proszę was o pomoc w doborze odpowiednich pokarmu dla tej konkretnej obsady. Jak i czym karmić, pokarmy jakich firm stosować. Z góry dziękuje.
 8. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  A mógłbyś mi podać jakieś przykłady sumów które mógłbym hodować w moim baniaczku. Bo z tego co się orientuję większość z nich dorasta znacznych rozmiarów, sporo z nich jest rybami stadnymi oraz drapieżnikami.
 9. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? Zna ktoś jeszcze jakieś rybki? A jeżeli chodzi o LABEO to czy pasuje on do mojego litrażu?
 10. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  A czy jest jakaś "większa" rybka ładnie prezentująca się, którą mógłbym trzymać w moim baniaczku w pojedynkę? Proszę o jakieś propozycje.
 11. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  A czy mógłbym rezygnując z otoska i bystrzyków dodać ok 5 szt. kosiarki? wyglądało by to tak: 16x razbora klinowa 10x kirysek panda 2+2 pielęgniczka ramireza 1+3 prętnik karłowaty 1+1 zbrojnik niebieski 5x kosiarka
 12. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  O skalary pytałem tylko teoretycznie, kolega ma właśnie ich hodowle i zaproponował mi nowo dobraną parkę. Nie są jeszcze wcale duże ale jak mówicie że nie to z nich zrezygnuję. blacksubmarine dzięki za propozycje obsady ale ramirezy i prętnik zauroczyły mnie na tyle, że chciałbym je mieć w baniaczku i to nawet kosztem skalarów.
 13. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  Chyba raczej wybiorę razbory klinowe (ok 10szt.) bo one najbardziej pasują do warunków panujących w moim akwarium i do parametrów wody. Mam kolejne pytanie, a mianowicie czy zmieściła by mi się jeszcze w moim baniaczku parka skalarów? Wydaje mi się że akwarium raczej odpowiednie dla tej rybki, tylko czy nie będzie wtedy za ciasno. Proszę o opinie i sugestie.
 14. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  to zamiast brzanek jaką stadną rybkę mógłbym wpuścić do akwenika? mówię od razu ze żadne neony nie wchodzą w rachubę.
 15. sopel13

  NOWY BANIACZEK 200l

  a czy mógłbym trzymać 2 samce prętnika? a jeśli tak to ile samic wtedy?
×