Jump to content

Cichy100lica

Użytkownik
 • Content count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Cichy100lica

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  Chyba akwarystyka :)
 1. Cichy100lica

  zielenice a napowietrzanie

  Witam, Czy jest jakaś zależność między napowietrzaniem a powstawaniem zielenic? Jeśli tak to jaka? Z góry wielkie dzięki za wyłożenie prostymi słowami
 2. Pseudotropheus Saulosi- mam wrażenie że sprzedano mi więcej samców niż chciałem żeby ich było. Proszę o pomoc w określeniu płci pyszczaków ze zdjęć. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że są to młode pyszczaki, a jeden z nich już jest ładnie wybarwiony na niebiesko (nie ma go na zdjęciach). Proszę żeby ktoś kto potrafi odróżnić płeć tego gatunku powiedział na których zdjęciach jaka jest płeć i na co mam zwrócić uwagę, żeby samemu odróżnić. https://www.icloud.com/photostream/pl-pl/#ACJtdOXmG9Ebd Z góry bardzo dziękuję za pomoc! W razie czego spróbuję zrobić więcej zdjęć- niestety nie jest to łatwe... są na tyle ciekawskie, że podpływają pod sam obiektyw i ciężko złapać ostrość!
 3. Cichy100lica

  Żółta rybka.

  Nie mam zamiaru sie kłócić bo mam swój baniaczek dopiero od końca sierpnia i mam w nim akurat tylko pyszczaki. Nie znam sie, ale ciagle wydaje mi sie ze te rybki to sauloski. Zrobiłem zdjęcie moim "rekinom" i wydaje mi się, że to takie same rybki jak ta ze zdjęć powyżej. https://www.icloud.com/photostream/#ACJtdOXmG9Ebd
 4. Cichy100lica

  Żółta rybka.

  Nie uważam się w żadnym stopniu za eksperta w dziedzinie ichtiologii ale mam kilka takich samych i to jest pyszczak saulosi, a przynajmniej moje wyglądają identycznie.
 5. Cichy100lica

  poprawa cyrkulacji wody wewnątrz zbiornika

  Niestety nie doczekałem się na żadną odpowiedź- trudno... ale żeby temat się nie zmarnował to informacyjnie podpowiem tylko, że zainwestowałem 42 zł w kupno i przesyłkę filtra takiego jak pod podanym wyżej linkiem i już sam na podstawie obserwacji stwierdziłem, że filtr Aquael Fan Mikro nie nadaje się do poprawienia cyrkulacji wody w zbiorniku. Koniec przekazu, proszę o zamknięcie tematu. Proszę bardzo.
 6. Jeśli gwarancję daje producent, to normalne jest że ponosi koszt przesyłki... przynajmniej tak jest w firmie w której pracuję. A odnośnie usterki to może zwyczajnie nagraj video w którym pokażesz jak działa filtr który wysyłasz i dla porównania pokaż też drugi, który działa bezszelestnie. Z doświadczenia wiem, że takie nagranie może być bardzo pomocne dla serwisanta, który będzie się tym zajmował.
 7. Witam, W moim akwarium jest kiepski ruch wody. Stwierdzam to na podstawie obserwacji odchodów, które zbierają się w niektórych miejscach w zbiorniku (87x41x45-160l). W innym temacie ktoś mi zasugerował poprawienie cyrkulacji wody dodatkowym filtrem wewnętrznym- i tu mam pytanie. Ponieważ mój zbiornik nie jest przesadnie duży to zależało by mi na tym żeby owy filtr był jak najmniejszy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy filtr spod poniższego linka nada się do nadania wodzie w zbiorniku ruchu na tyle żeby więcej odchodów trafiało do filtra a mniej na piaszczyste podłoże? http://www.mojeakwarium.pl/filtr-fan-mikro-330l-p-583.html Zaznaczam, że chodzi o poprawienie cyrkulacji a nie o filtrację.
 8. Cichy100lica

  Akwarium w domu blisko pociągów (wstrząsy)

  Mieszkam przy tej samej magistrali w pierwszej linii od torów Dom typu kanadyjskiego. Akwarium 160 l na piętrze. Działa, nie przecieka, nie drga. Kiedyś w domu było większe (240 l) i też nic się nie działo. Pozdrawiam!
 9. Cichy100lica

  160 litrów - mam pyszczaki saulosa - co jeszcze mogę?

  Tak myślałem... szkoda
 10. Witam, Wystartowało mi akwa 160 litrów z pyszczakami saulosa w ilości 6 szt. prawdopodobnie 2 samce i 4 samice, ale jeszcze nie ma 100 % pewności. Zastanawiam się czy jeszcze jakieś wodne żyjątko mogło by zamieszkać z moimi pyszczakami i jeśli tak to jakie? (akwarium bez roślin).
 11. Cichy100lica

  Glon na skałach

  Woda staje się coraz bardziej przejrzysta z dnia na dzień, zielone glony faktycznie przyhamowały. Mam jeszcze tylko pytanie- jak spowodować żeby piasek przestał być zielonkawy?
 12. Cichy100lica

  Glon na skałach

  Test na NO3 powtórzyłem bo pomyślałem ze może coś nie tak zrobiłem. Dziś mi wyszło, że NO3 jest pomiędzy 0 a 10 mg/l (na skali testu SERA kolor nie pasuje ani do żółtego ani do pomarańczowego). Podmiankę 30 % robiłem przedwczoraj. Oświetlenie zmniejszone- teraz świeci 48W przez 8h. Dolałem trochę bakterii DENITROL. Woda stała się trochę bardziej przejrzysta, ale wciąż od boku nie widać końca akwarium. Mam nadzieję, że teraz wystarczy już tylko cierpliwość. Nie znam się jeszcze na tym ale parametry chyba nie są złe? Mam dwie belki i na każdej mam po jednej świetlówce Sylvania Aquastar T5 FHO 24W/174 i jednej świetlówce OSRAM FO 24W/880 HO. Na razie nie chcę inwestować w nowe świetlówki bo te jeszcze działają. To akwarium już mnie kosztowało dość sporo więc świetlówka power-glo musi zaczekać. Co do filtra wewnętrzneego to chciałbym tego uniknąć bo taki filtr nie wygląda ładnie w akwarium, a kamienie "bąblując" trochę ten obieg wody poprawiają. Nie chciałbym się do glonów przyzwyczajać, a już na pewno nie chcę mieć nie przejrzystej wody, bo akwarium jest dla mnie, nie ja dla niego i ma wyglądać ładnie. Moje rybki nie mają problemu z pływaniem po całym akwa.
 13. Cichy100lica

  Glon na skałach

  Zaopatrzyłem się w testy kropelkowe SERA. Zrobiłem test i oto wyniki: PH- 9 KH- 8 GH- Nie wiem, ten test jakoś nie wychodzi. NH4 i NH3- 1 mg/l NO2- 0.0 mg/l NO3- 0.0 mg/l PO4- między 0.10 a 0.25 mg/l W świetle tego co wyszło zastanawiam się co może być nie tak. Woda troszkę zmętniała, jak obserwuję akwarium z boku nie widzę jego końca a ma 90 cm dlugości. Ryby nie wyglądają jakby im to przeszkadzało. Oświetlenie zmniejszyłem do 8h na dzień i wyłączyłem jedną belkę (teraz świeci 48 W na 160 litrów). Jakieś dodatkowe sugestie?
 14. Cichy100lica

  Glon na skałach

  1) Dziś zaopatrzę się w kropelki. Nie robiłem tego do tej pory bo uznałem, że na start wystarczą paski, widzę, że jednak nie. 2) Może i panikuje ale dla mnie ten glon nie wygląda ładnie. 3) Zmierzę kropelkami i podam wynik. 4) Sprawdzę to po południu i jak coś to światło już zmniejszyłem. Czy lampa UV może mi w czymś pomóc na przyszłość?
 15. Cichy100lica

  Glon na skałach

  Tak- świecę na max. Wygaszenie jednej belki niby nie robi dużej różnicy, jednak ryby wydają się być bardziej nasycone kolorem z pełnym oświetleniem. Ile ograniczyć? Do 10 godzin? Do 8? Czy jak akwarium bardziej "dojrzeje" to glony znikną?
×