Jump to content

kuszal

Użytkownik
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kuszal

 1. kuszal

  Temperatura wody ?

  W grzałce masz termostat czy osobno?? Wydaje mi się ze masz trefny termostat to szybko pada jeszcze w zależności od firmy. Termometr rzadko jest trefny chyba ze przez okno wpada światło około pól dnia to wtedy na termometr podniesie rtęć tak wysoko. Przyklej termometr w inne miejsce.
 2. Wesz co zmniejsz dawkowanie bo może być za duże, półtorej do dwóch godzin przez 2 dni. Żelazo to najmniej prawdopodobne przez parę lat to akwarium nie miało co2. Mogło się wytrącić a żelazo nie zawsze.
 3. Tak wtedy obumierają. Mogę podać ci najprostszą budowę na parę dni do puki nie zakupisz butli itp. Zwykły słoik robisz w nim mieszankę drożdży i woda i dodajesz cukru, one wtedy fermentują i powstaje gaz co2 . w wieczku robisz dziurę i wkładasz wężyk a potem do akwarium tak żeby był szczelny i nic z niego się nie wydostawało. Po kilku minutach powinny wydostawać się bąbelki jeśli nie sprawdź szczelność. Pamiętaj droździe w ciepłym miejscu na przykład na grzejniku fermentują lepiej więc staraj się je jakoś podgrzewać. A dozowanie taką aparaturą to jakieś 3 godziny przez 2 dni i dopiero około tygodnia zobacz czy są zmiany jeśli nie to spróbuj jeszcze raz. Za wysoka dawka co2 to zaczerwienienia u ryb na pletwach i w okolicach oskrzeli.
 4. Stosujesz metodę dodawania CO2?
 5. kuszal

  biała plama na zbrojniku

  To może być zwykły osad spróbuj bo ściągnąć np wężykiem albo siatką do ryb.
 6. kuszal

  biała plama na zbrojniku

  Jeśli nie śmierdzi to zwykły osad. Jeśli czujesz taką zgniliznę lub coś w tym stylu intensywną to wtedy ci pleśnieje. Wtedy możesz dostać jeden środek na pleśnienie wody jest on zazwyczaj w każdym sklepie zoologicznym. Są to środki takie jak: BACTOSAN, CRISTAL. Są to wybielacze wody zapobiegające pleśnieniu wody.
 7. Podaj dokładnie co się dzieje. Jakie parametry? Wszystko dokładnie.
 8. Siema. Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak zrobić z gałązi lub korzenia ozdobę do akwarium. Chodzi mi o zasadę zabezpieczenia drzewa czym dokładnie, żeby nie gniło itp i jakie najlepszy gatunek drzewa do czegoś takiego.
 9. Fota robiona telefonem to takie czerwona obwódka.
 10. W akwariumie 60L mam 4 gupiki, 2 kiryski, glonojada, 3 neonki, 2 mieczyki czerwone, 3 skalary. Właśnie o te ostatnie chodzi wszystkie 3 dostały w ciągu jednej nocy przebarwienia takie czerwone przy płetwach oraz przy pyszczkach. Dlaczego może się tak dziać czy to wina za dużego dozowania co2?? Czy to inny powód??
 11. Nie no przecież to nie jest niskie akwarium bez przesady do przedwczoraj pięknie się prezentowały mam je już z miesiąc w akwariumie i nic i mnie było tylko ostatnio dostały te zaczerwienienia i nie wiem zbytnio od czego. Z matmy mam 5:P
 12. kuszal

  Szafka pod Akwarium 112L

  Pomysł dobry wymiary dobrze dobrałeś do akwariumu ?? Jak zbudujesz to wstaw to dzieło.:D
 13. To może coś genetycznie albo przy dorastaniu jakaś choroba itp;/
 14. kuszal

  Chyba mam za mały filtr.

  Filtr powinien być dobrany dobrze do litrażu. Tak jak mówisz nie ma co zagracać akwariumu wydajniejszymi bo to nie ma sensu. Kiedyś nie było takich filtrów znalazłem kiedyś stary taki który był używany przez mojego tatę jeszcze pod papkę powietrza z gąbką i nic więcej. I to kiedyś dawało radę. :D
 15. kuszal

  ospa pomocy

  Z tego co ja wiem i po moich doznaniach gdy się pojawiają kropki na rybach wrzucam je na godzinę do roztworu soli tak na oko mieszanka. U mnie zawsze to pomaga;)
 16. Witam Z pół roku temu gupiki mnożyły mi się jak szalone co 2 tygodnie wyjmowałem po 20 bo szkoda było je kisić, gdyż mam akwarium 60l i jeszcze z 15 innych rybek. A wracając do tematu to wiecie dlaczego przestały się rozmnażać warunki w akwariumie takie same. W akwarium zostało 2 samce i 4 samice. Czy myślicie ze pomoże wymieszanie czyli trochę dokupić? Ale z tego samice nieraz widzie że mają napęczniałe brzuchy. Doradźcie co można zrobić.
 17. kuszal

  Gupiki coś nie tak.

  Ludzie mają pomysły
 18. kuszal

  Gupiki coś nie tak.

  Nie no aż taki to nie jestem żeby do kanalizacji. Byłem i cały czas jestem dostawcą do sklepu zoologicznego gupików.
 19. kuszal

  Gupiki coś nie tak.

  Gupiki to były moje pierwsze rybki mam je już 2 lata. I od nich zacząłem budować akwarium. Same się rozmnażały i wychodziły takie zwariowane kolory. To wtedy złapałem bakcyla i cały czas je hoduje. Tego gatunku przez moje ręce przeszło około 250 sztuk. I o dziwo przez tyle lat na nic mi nie chorowały.
 20. kuszal

  Gupiki coś nie tak.

  Sorki seba24 postaram się już takich błędów nie popełniać. To zrodziło się samo.
 21. kuszal

  Gupiki coś nie tak.

  Jak dla kogo, mi się bardzo podobają gupiki a szczególnie te które mają tylną pletwę jak ogień lub wychodzą zabójczo kolorowe. To w tym gatunku lobię najbardziej. I dlatego chcę by się rozmnażały by wychodziły fajne kolory.
 22. kuszal

  Moje parametry wody - pomocy!

  No to częsty sprzedawca rzeczy do akwarium na allegro.
 23. kuszal

  Moje parametry wody - pomocy!

  Jeśli chodzi o twardość wody jeśli masz możliwość dostania wody źródlanej to zaopatrz się w nią tylko przefiltruj. Stopień twardości takiej wody jest o 1 mniejszy od zwykłej.
 24. kuszal

  Pleśn na ikrze

  Najlepiej jest wyłowić ikrę do 2 akwarium z wodą przefiltrowaną oraz z środkiem przeciwko pleśnieniu ikry.
×