Jump to content

kuszal

Użytkownik
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kuszal

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 06/30/1995

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Rokiciny Kol. RKC
 1. kuszal

  Temperatura wody ?

  W grzałce masz termostat czy osobno?? Wydaje mi się ze masz trefny termostat to szybko pada jeszcze w zależności od firmy. Termometr rzadko jest trefny chyba ze przez okno wpada światło około pól dnia to wtedy na termometr podniesie rtęć tak wysoko. Przyklej termometr w inne miejsce.
 2. Wesz co zmniejsz dawkowanie bo może być za duże, półtorej do dwóch godzin przez 2 dni. Żelazo to najmniej prawdopodobne przez parę lat to akwarium nie miało co2. Mogło się wytrącić a żelazo nie zawsze.
 3. Tak wtedy obumierają. Mogę podać ci najprostszą budowę na parę dni do puki nie zakupisz butli itp. Zwykły słoik robisz w nim mieszankę drożdży i woda i dodajesz cukru, one wtedy fermentują i powstaje gaz co2 . w wieczku robisz dziurę i wkładasz wężyk a potem do akwarium tak żeby był szczelny i nic z niego się nie wydostawało. Po kilku minutach powinny wydostawać się bąbelki jeśli nie sprawdź szczelność. Pamiętaj droździe w ciepłym miejscu na przykład na grzejniku fermentują lepiej więc staraj się je jakoś podgrzewać. A dozowanie taką aparaturą to jakieś 3 godziny przez 2 dni i dopiero około tygodnia zobacz czy są zmiany jeśli nie to spróbuj jeszcze raz. Za wysoka dawka co2 to zaczerwienienia u ryb na pletwach i w okolicach oskrzeli.
 4. Stosujesz metodę dodawania CO2?
 5. kuszal

  biała plama na zbrojniku

  To może być zwykły osad spróbuj bo ściągnąć np wężykiem albo siatką do ryb.
 6. kuszal

  biała plama na zbrojniku

  Jeśli nie śmierdzi to zwykły osad. Jeśli czujesz taką zgniliznę lub coś w tym stylu intensywną to wtedy ci pleśnieje. Wtedy możesz dostać jeden środek na pleśnienie wody jest on zazwyczaj w każdym sklepie zoologicznym. Są to środki takie jak: BACTOSAN, CRISTAL. Są to wybielacze wody zapobiegające pleśnieniu wody.
 7. Podaj dokładnie co się dzieje. Jakie parametry? Wszystko dokładnie.
 8. Fota robiona telefonem to takie czerwona obwódka.
 9. Nie no przecież to nie jest niskie akwarium bez przesady do przedwczoraj pięknie się prezentowały mam je już z miesiąc w akwariumie i nic i mnie było tylko ostatnio dostały te zaczerwienienia i nie wiem zbytnio od czego. Z matmy mam 5:P
 10. W akwariumie 60L mam 4 gupiki, 2 kiryski, glonojada, 3 neonki, 2 mieczyki czerwone, 3 skalary. Właśnie o te ostatnie chodzi wszystkie 3 dostały w ciągu jednej nocy przebarwienia takie czerwone przy płetwach oraz przy pyszczkach. Dlaczego może się tak dziać czy to wina za dużego dozowania co2?? Czy to inny powód??
 11. kuszal

  Szafka pod Akwarium 112L

  Pomysł dobry wymiary dobrze dobrałeś do akwariumu ?? Jak zbudujesz to wstaw to dzieło.:D
 12. To może coś genetycznie albo przy dorastaniu jakaś choroba itp;/
 13. kuszal

  Chyba mam za mały filtr.

  Filtr powinien być dobrany dobrze do litrażu. Tak jak mówisz nie ma co zagracać akwariumu wydajniejszymi bo to nie ma sensu. Kiedyś nie było takich filtrów znalazłem kiedyś stary taki który był używany przez mojego tatę jeszcze pod papkę powietrza z gąbką i nic więcej. I to kiedyś dawało radę. :D
 14. kuszal

  ospa pomocy

  Z tego co ja wiem i po moich doznaniach gdy się pojawiają kropki na rybach wrzucam je na godzinę do roztworu soli tak na oko mieszanka. U mnie zawsze to pomaga;)
×