Jump to content

Evelyn

Przyjaciel
 • Content count

  583
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Evelyn


 1. Kardynałków i kirysów więcej,to są ryby stadne.

  Kardynałki wolą chłodną wodę w ogóle do molinezji nie pasują, więc najlepiej jakby w ogóle opuściły zbiornik. Najprawdopodobniej denerwuje się z powodu małej przestrzeni jak już wcześniej wspomniano, więc jeśli zmieniasz zbiornik na większy to dobrze, tylko musisz pamiętać o odpowiednim jego założeniu.


 2. To się nazywa natura, to normalne, jeśli rybki są małe, każda ryba je pogoni jaka by nie była spokojna. Skalar widząc małe molinezje uważał je za dobry kąsek i zawsze tak będzie. Jedynym wyjściem jeśli chcesz je odchować to nie wpuszczać do akwarium ogólnego póki nie będą odpowiednio duże.


 3. Nie masz zamiaru zmieniać obsady? Po pierwsze kiryski są stadne, 2 to nie stado. Neony też są stadne i najlepiej czują się w dużej grupie. 4? Zdecydowanie za mało. 4 razy brzanka, pomijając fakt, że musi być ich więcej, mogą zjadać krewetki lub dokuczać innym rybom bo będzie im się po prostu nudzić po pewnym czasie. 2 danio pręgowane, pomijając kwestie, że zdecydowanie za mało, to zdecydowanie nie te warunki. Danio wolą zimną wodę i zdecydowanie więcej miejsca do pływania, to samo tyczy się lamparcich. W takim zbiorniku zdecydowanie lepsze jest jedno stado (neony albo brzanki). O ilości zbrojników nie wspomnę, góra 2 mogą być w takim akwarium. Jedynie krewetek jest tu dobrze. Cała obsada jest pomyłką. Co do zdjęć, to nie wiem czy to efekt słabej jakości zdjęcia, czy sytuacja w akwarium ale woda wydaje się być zielona, jakby od glonów. A rośliny są za duże na pierwszy plan, lepiej byłoby je popchnąć na tył, żeby odsunęły trochę przodu, bo tak to nic nie widać. W sumie nawet nie wiem co widać, gdzie one są posadzone jak się dobrze przyjrzę, przydałoby się je przyciąć, albo jakoś sensownie poukładać.


 4. Witam, od dzisiaj ja będę prowadzić jak na razie ten dział, wiem, że długo się nic tu nie działo, więc od razu znów wszystko rusza. ;) W drodze wyjątku, głosowanie jest dostępne przez cały wtorek, ale wyniki i danie nowego tematu przez zwycięzce odbędzie się według starych zasad.

   

  1. -Ramirez-

  Dołączona grafika

   

  2. Dunay

  Dołączona grafika


 5. Przyczyn może być kilka, choroba, złe parametry wody. Czy zaobserwowałeś coś jeszcze? Wiele by pomogły testy wody. A ślimaki mogłeś przynieść na roślinach. Często się tak zdarza.


 6. Nie dokupuj samic jak Ci zdychają i nie znasz przyczyny. Zrób testy wody i zaobserwuj samca. Bo to może być albo wina samca, że je po prostu zamęcza albo wdała się jakaś choroba. Poobserwuj akwarium, bo może zauważysz jeszcze coś dziwnego co by mogło pomóc nam w zidentyfikowaniu przyczyny.


 7. Ja proponuję Ci jedną ławicę małych rybek i jakieś krewetki do tego. Z ławic może być: razborka boreańska, drobnoustek obrzeżony, microrasbora galaxy też mogła by być. A z krewetek to wszystkie dorastające do 4-5cm, np. red cherry, amano. Co do ramirez, nie wpychałabym ich do 45l, jednak one potrzebują troszkę większego akwarium.


 8. Jeśli w stadzie są dwa samce, a do tego w takim niewielkim to normalne, że muszą ustalić między sobą hierarchię. Musi okazać się, który jest lepszy, silniejszy, ładniejszy. To normalne u zwierząt, nie tylko u ryb. Rywalizacja jest od zawsze.


 9. Hoduję w 25l, gupiki endlera i krewetki red cherry. Na początku miałam 2 samce i 3 samie gupików oraz 5 krewetek. Teraz nie wiem ile mam. I ryby i krewetki rozmnożyły się, że na prawdę nie mam pojęcia ile ich dokładnie posiadam.

  Jeśli endlerki są same nie potrzeba kotnika, one sobie jak najbardziej poradzą. Potem nie wiadomo co z tymi rybkami robić, jak pojawi się kilka pokoleń.

  To prawda, samice tego gatunku, nie urodzą więcej niż 10 młodych ale po kilku miesiącach z dorosłymi samicami i samcami, będzie już kilka pokoleń. Jeśli ma się większe akwarium niż 25l to okej, bo długo będą zarybiać akwarium, ale jak ma się takie małe to zaczyna robić się przyciasno. Chociaż szkoda mi wydawać tych rybek bo są po prostu przeurocze. Ja również przejawiam miłość do żyworódek, chociaż są to mało wymagające rybki jak na kogoś kto już tyle w akwarystyce siedzi. Hodowałam wiele ryb, mniej lub bardziej wymagających a nawet rozmnażałam, a i tak na końcu zawsze wracałam do żyworódek. Polecam gupiki wszystkim, jeśli nie chcą mieć bardzo kłopotliwych rybek, a chcą żeby ładnie się prezentowały. Aby nie było problemów z rozmnażaniem można kupić same samce pawich oczek lub endlera, które swoimi barwami przyciągają wzrok. Lubię żyworódki nic na to nie poradzę ;).

×