Jump to content

diablosm

Użytkownik
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About diablosm

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. diablosm

  200l

  Akwarium 100x40x50h, filtracja Jbl e 900 + mechaniczny chińczyk. Obsada jaką planuje to 4 ramirezy, 4 kosiarki, z 20 ryb ławicowych ( neony lub razbory) + 4 skalary. Czy to dobra obsada chodzi mi o skalary czy jednak z nich zrezygnować
 2. diablosm

  nitki

  Testy które robię to już podałem. Czyli sądzisz że akwa jest jeszcze niedojrzałe, niepokoi mnie jeszcze poziom NO2 0,05, nie mogę go zbić nawet po dużej podmianie wody poziom był bez zmiany. Może po prostu test jest niedokładny, albo jeszcze nie rozwinęła się w odpowiednim stopniu fauna bakteryjna. Oczywiście start baniaka został przeprowadzony według zaleceń producenta i innych doświadczonych ludzi czyli były robione częste podmiany wody. @szosti żelazo jest w podłożu pod dostatkiem nawoziłem nawet nim a jego poziom w słupie wody pozostawał bez zmian jest to może spowodowane tym że amazonia jest podłożem jono-wymienialnym i porostu pochłania nadmiar ze słupa wody
 3. diablosm

  nitki

  to jest coś w rodzaju holendra przynajmniej miałem taki zamiar, mam w baniaku wymagające rośliny więc zmniejszenie światła je zabije
 4. diablosm

  nitki

  Witam, od jakiegoś czasu walczę z nitkami z mizernym skutkiem więc zwracam się do was o pomoc. Dane akwarium: 200l światło 138 w co2 z butli podłoże amazonia new obsada brak Akwarium ma z 4 tygodnie na początku nawoziłem tylko potasem i zacząłem oświetlać od 4h co tydzień zwiększałem o 1h parametry wody : pH- 6,5 kh- 3 NO2- 0,05 NO3- 10 Fe- 0,05 PO4- 0,2. Wyczytałem gdzieś żeby zwiększyć NO3 do 20 i podawać Co2, reszty nie stosować, jest to dobre rozwiązanie ?
 5. diablosm

  Nawożenie potasem

  Czyli tygodniowe zapotrzebowanie to 15-30 ppm tak wynika z tego co mi podesłałeś PS oczywiście chodziło o potas nie trudno było się tego domyślić zwykłe "przejęzyczenie"
 6. Przeczytałem że w nowo założonych akwariach trzeba podawać tylko potas. Jednak nie mogę znaleźć informacji w jakich ilościach go dozować. Czy mógłby mi ktoś podać ile ppm dozować tygodniowo? PS. oczywiście ja nawożę swoje akwarium solami w przypadku potasu wybrałem K2SO4
 7. Niedawno wystartowałem ze zbiornikiem na najnowszej Amazonii, Sporo czytałem na temat jak prawidłowo prowadzić takie akwarium w początkowych fazach. Jak się spodziewałem krąży wiele mitów odnośnie tej kwestii. Z tąd moje pytanie czy wskazane jest nawożenie potasem jeśli tak to w jakich ilościach spotkałem się z opinią 2 ppm dziennie. Czekam na odpowiedź
 8. diablosm

  obsada 200l

  Zwracam się do was z prośbą o wskazanie nazw ryb odpornych na wysoką twardość wody. Interesują mnie gatunki ryb ławicowych planuje 1 ławicę i takie które żyją w haremach. Podkreślam że nie mam akwarium typu tanganika lub malawi. Z góry dziękuje za pomoc.
 9. diablosm

  Inwazja glonów

  50% podmiany wody wystarczą gdyż nie pozwalają na dwu krotne przekroczenie stężeń nawozów. No to mnie zmartwiłeś tym cyjanobakterią. A zdjęcie nr 2 no to odzwierciedla rzeczywisty wygląd tych roślin.
 10. diablosm

  Inwazja glonów

  Butla już śmiga może to poprawi kondycje roślin. Po obejrzeniu kilku tematów to te moje glony wyglądają jak okrzemki (chodzi mi o te z 2 zdjęcia, tych jest u mnie najwięcej) mógłby ktoś to potwierdzić, aha jeszcze czy na czas walki z glonami nie powinienem ograniczyć podawanie KH2PO4??
 11. diablosm

  Inwazja glonów

  Zwracam się do was z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu glonów, które zaatakowały moje akwarium oraz o zlokalizowanie przyczyny ich powstawania. Posiadam akwarium 200l filtracja: JBL e900 światło: 2x39w i 2x30 0,69 w/l CO2: nie mam, jedynie co to bimbrownia ale za kilka dni kupuje butle. nawożenie: od 2 tygodni stosuje metodę EI stosuje 30% dawki zalecanych ilości (chciałem powoli zwiększać ale wystąpił wysyp glonów), dodatkowo stosuje tez EC wg zalecanych dawek. obsada: 18 razbor klinowych, 2 p. kakadu (wiem że powinno być 1+3 zmienię to jak się uporam z glonami) 2 zbrojniki niebieskie i 2 glonojady syjamskie. Podmiany wody 2 razy w tygodniu po 40 l za każdym razem. Akwarium ma 3 miesiące. Testów wody nie robiłem jedyne co wiem to, że twardość ogólną (chyba) mam dość wysoką 15-17 stopni niemieckich. Zaciemniałem akwarium na 3 dni, robiłem częste podmiany wody co 2 dni, ograniczałem nawożenie, oświetlenie, wszystkie te zabiegi dawały tylko chwilowy efekt glony ustępowały i za kilka dni wracały Mam nadzieje ze podałem wszystkie potrzebne informacje. Czekam na pomoc.
 12. A nie powinien on mieć takich plam na ogonie? Ta ryba miała być samicą, ale widać nie wyszło. Pley: Odpowiedź padła, więc zamykam. Co do plam, wszystko zależne od odmiany, Ty masz odmianę orange, ona nie ma w ogóle plamek.
 13. Mógłby ktoś określić płeć tej ryby
 14. diablosm

  wybór filtra

  Dzięki za pomoc kupiłem jbl e900
 15. diablosm

  wybór filtra

  A jak jest z hałasem słyszałem że jbl jest głośniejszy od tetry, ale czy ta "głośniejszość" jest mocno wyczuwalna i uciążliwa. Przy wyborze pierwszego filtra nie kierowałem się tym aspektem i żałuje trochę on buczy.
×