Jump to content

ZIUT47

Użytkownik
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About ZIUT47

 • Rank
  Przechodzień
 1. Ręce już mi opadają od klikania na forach w sprawie tego dziwnego ocierania.Wykluczam pleśniawkę , brak jakichkolwiek innych objawów, tej choroby. Najbardziej podchodzi Chilodoneloza, ale nie jestem na 100% pewien. Nie chcę też niepotrzebnie dodawać chemi do baniaczka. Po dokladnej obserwacji wygląda to tak, że rybki ocierają się właśnie skrzelami a nie całym tułowiem. Ocieranie jest raczej sporadyczne, ale ociera się coraz więcej rybek min. brzanki i kosiarka.Napewno nie ocieraja sie Akary i dwa Skalary jednak ten najmniejszy też sie parę razy otar o ssącą rurkę filtra. Może już jestem troche przewrażliwony tym ocieraniem, ale nie chce dopuscic do zagłady obsady. Rybki są nadal bardzo aktywne, mają wyśmienity apetyt. Wszystkie parametry wody w normie. Nie wiem co dalej robic.
 2. ZIUT47

  Jaka to Akara

  Może ktoś wie jaka to Akara
 3. Od dwóch tygodni zauważyłem ocieranie się o dno lub roślinki. W tym czasie zeszło dwie samiczki mieczyka hallera.Rybki przestaly jeśc i chudły,przed zejściem szybkie oddychanie. Wykluczyłem ospe i pleśniawkę, nie ma żadnych zmian na ciele tz.kropek,nalotów,odbarwien itp.Być może jakieś pasożyty ale jakie i jak rozpoznać.Parametry wody PH-7.2 KH-6 GH-8 NO2-0 NO3-10 temperatura 26,5,pojemność baniaczka 200l Obsada 3-młode skalary 3-akary z maroni 6-brzanek purpurowych 3-male kosiarki 3-platki teraz już tylko parka mieczyków 6-glonojadów zbrojnik niebieski. Wszystkie rybki są aktywne , jedzą i poza tymi ocieraniami nie zauważylem nic niepokojącego. Filter zewnętrzny Eheim 2324. Co robić.
 4. ZIUT47

  Moja obsada 200 l

  Po 30 latach znowu załozyłem nowe akwarium, baniaczek narozny 200li. Obsada jak nizej 3-młode skalary 6-brzanek purpurowych 3-młode kosiarki 1-samczyk i trzy panie mieczyk hallera 1-samczyk i dwie panie zmienniki 6-glonojadów 1-parka barwniaka czerwonobrzusznego Temperatura 25 do 25,5 C PH- 7.2 NO 3-10 NO 2-0 GH-4 KH-6 Jak narazie żadnych ubytków w rybach.Co myslicie o tej obsadzie.Czy cos zmienic.Za kazde mądre sugestie będe wdzięczny. Załączam fotke baniaczka.
×