Jump to content

Lukas_m

Użytkownik
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Lukas_m

 • Rank
  Przechodzień
 1. Wczoraj zalałem 200L akwarium (woda, podłoże, korzeń i skorupki kokosa). Mam pewien problem z wodą z kranu o PH-8. GH - 20, KH-15. Zmieszałem ją z wodą demineralizowaną w stosunku 3-1 (woda kranowa- demineralka). Po tej operacji GH spadło do 12, KH -10. Ale wciąż PH = 8. Chcę trzymać rybki z SA (neonki, barwieńce czarne, kiryski, ramirezki). I tutaj pojawia się pytanie. Czy bezpiecznie byłoby użyć wody ze studni, w której PH-6,6, GH-9 a KH-7 ??? Czy jednak ryzyko,że w wodzie tej znajdują się znaczne ilości szkodliwych związków metali itp itd jest zbyt wysokie??? Prosze o rady. Na chwilę obecną nie wchodzi w rachubę zakup filtra RO ze względu na nadszarpnięte finanse Pozostaje tylko torf??? Mam filtr zewnętrzny eheim 2228.
 2. Lukas_m

  Obsada - akwarium 200 L

  Myślałem, myślałem i wymyśliłem ostatecznie (?) taką obsadę: 15 szt. neon Inessa, 10-12 szt. barwieniec czarny, 6 szt. kirysek Panda, 2 pary Ramireza lub harem Kakadu (1+3). Filtr jaki sobie upatrzyłem to Eheim 2228. Teraz staram się rozgryźć kwestię roślinek, które będą rosły przy standardowym oświetleniu (2x30W). Ale to temat do innego działu --->już założony:). Wszelka pomoc i sugestie mile widziane.
 3. Lukas_m

  Obsada - akwarium 200 L

  elunia a jakiej wielkosci masz zbiornik? I ile masz tych pielęgniczek?
 4. Lukas_m

  Obsada - akwarium 200 L

  Witam wszystkich. Planuję założyć 200 L (D.100xS.40xW.50) akwarium z rybkami z Ameryki Płd. Planowana obsada: Pozycje nie budzące większych wątpliwości: - Neon Inessa - 10 szt. - Bystrzyk czerwony - 10 szt. - Żałobniczka - 6 szt. - Kirysek panda - 6 szt. - zwinnik jarzeniec lub bystrzyk Amandy -10 szt. (ewentualnie zrezygnuję z nich na rzecz zwiększenia liczby neonków i/lub bystrzyków w ilości nie powodującej ścisku w zbiorniku) W w/w obsadzie widziałbym jeszcze pielęgniczki Kakadu (1+3) i Ramireza (1 para) Jednak z tego co miałem okazję poczytać na różnych forach widzę, że trzymanie tych dwóch gatunków w jednym zbiorniku nie jest do końca dobrym pomysłem. Może lepiej byłoby trzymać 2 pary Ramirezek lub harem Kakadu??? Czy wystarczająca liczba kryjówek mogłaby wyeliminować ten problem??? Szczerze mówiąc bardzo podobają mi się oba gatunki i ciezko będzie mi sie zdecydować na jeden. Jeżeli już musiałbym wybierać, to która z tych pielęgniczek jest wdzięczniejszym obiektem obserwacji? Dodatkowo trzeba będzie wziąc pod uwagę liczbę mniejszych rybek (neonki, ew.bystrzyki amandy), które nie będą w stanie "postawić" się pielęgniczkom. Nie chcę, żeby inne rybki chowały się po kątach. Z tego co czytałem to Ramirezki są o wiele bardziej pokojowo nastawione do innych rybek. Proszę o wypowiedzi osób, które znają temat z własnych doświadczeń (a nie teoretyków jak ja Bez obrazy dla tych ostatnich . Z góry dziękuję.
×