Jump to content

Czyz

Użytkownik
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Czyz

 • Rank
  Małomówny
 1. Czyz

  [60L] mardow - No.3

  Akwarium super. Możesz napisać gdzie kupowałeś razbory plamiaste i po ile? I jeszcze jedno. Co to za roślinka pływająca po powierzchni przypominająca małe koniczynki?
 2. Siemka zastanawiam się nad obsadą do mojego przyszłego banaiczka. Akwarium 80x35x40 (112l) Światło: 18W 6500K 18W 4000K 24W 8500K 24W 10000K Co daje 0,75w/l Zastanawiam się, czy to nie za dużo na Boraras Brigittae. W akwarium będę miał Limnobium rozłogowe, więc światła będzie trochę mniej docierało. Wypowie się ktoś, kto miał do czynienia z tymi rybkami? Z góry dzięki.
 3. Czyz

  Kamienie- które się nadają

  Czyli mam smialo wsadzac do akwarium? Wieczorkiem poleje jeszcze octem i zobacze ktore kamenie odejda. Pisownia +1.-Sławek121
 4. Witam, znalazłem na polu takie kamienie: http://imageshack.us/photo/my-images/442/20130504024.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/571/20130504023.jpg/ Chciałbym się Was zapytać, które nadają się do akwarium z krewetkami. Octem jeszcze ich nie badałem,ale chodzi mi o różne związki, którymi są "nasycone". Z góry dzięki.
 5. Co do aranzacji to juz mam pomysl, ale pewnie nie jednokrotnie sie zmieni, bo akwarium bede zakladal na poczatku wrzesnia (brak kasy)
 6. Czyz

  [4l] something

  Przy tak małym akwarium to żaden filtr sie raczej nie zmiesci. Jesli chodzi o oswietlenie to mozesz wykorzystac lampke biurkowa. Jak duzy jest ten narybek gupika? Wydaje mi sie, ze troche bedzie za duzo jak na 4 litry. Odejmujac podloze i korzen to mamy ok. 2l do plywania.
 7. Dzięki za odpowiedź. Ile zostawić tej wolnej przestrzeni? Kwadrat 15x15 wystarczy na akwarium 80x35x40? Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.
 8. Siemka, mam akwarium 112l i przymierzam się do restartu (z malawi na roślinniak). Wszystko już dobrane, lecz zastanawiam się czy kiryskowi nie będzie przeszkadzało gęsto zarośnięte akwarium. Myślę o gęstym trzy gatunkowym trawniku. Nie będzie z tym problemów. Macie jakieś doświadczenie z tym gatunkiem? Z góry dzięki.
 9. Siemka niedługo będę zakładał akwarium 112l i mam już zarys aranżacji. Chciałbym usypać z tyłu akwarium małą górkę. Jako iż nie mam zbyt dużych środków na akwarium chciałbym zastosować podłoże Pro Soil. Aby stracić jak najmniej tego podłoża pod górkę nasypałbym trochę rzecznego żwiru o granulacji 3-4mm. Czy rośliny będą dobrze się w nim ukorzeniać? Odpowiednie jest kładzenie podłoża naturalnego pod podłoża specjalistyczne? Jeszcze jedno. Otoczaki mogą być do akwarium ogólnego? Chciałbym je użyć do "potrzymywania" tej górki
 10. Ok. Zdecydowałem się na świetlówki 2x24w t5 + 2x20w t8 co daje 0,78 w/l. Czy przy takim świetle rośliny wypisane na początku tematu będą się zdrowo rozwijać? Podłoże to Pro Soil.
 11. Ok, dzięki. Jak teraz mam w pokrywie 2x18w t8 to aby zmienić na 2x24w t5 muszę też wymieniać statecznik elektroniczny?
 12. Czyz

  Ile dołożyć oświetlenia

  Musialbys kupic, lub pozyczyc testy od znajomego akwarysty i zmierzyc czego ile masz. Nastepnie kalkulatorem (polecam Ci kalkulator Zulixa) wyliczyc dawkowanie poszczegolnych piergwiastkow i podawac. Musisz obserwowac jak zachowuja sie rosliny i gdy danego piergwiastka brakuje zwiekszyc jego ilosc.Na forum znajdziesz temat gdzie kolega napisal czego brakuje,a czego jest za duzo w akwarium i jakie sa tego skutki. Sory,ze tak chaotycznie i bez polskich znakow, ale pisze z telefonu. Zwróć uwagę na pisownię!//lopezz
 13. Czyz

  Ile dołożyć oświetlenia

  Na twoim miejscu kupiłbym tą lampę 80w, testy Fe.PO4,NO3,NH3 i zaczął nawozić. Polecam Ci nawożenie solami: tańsze i lepsze rozwiązanie. Masz tutaj link:http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html
 14. Czyz

  Ile dołożyć oświetlenia

  Wszystkie twoje rośliny robią się brązowe? Ta roślinka na środku akwarium przypomina mi Lotos tygrysi. Ta roślina potrzebuje bardzo dużo światła.
 15. Czyz

  Ile dołożyć oświetlenia

  To, że roślina robi się brązowa i słabo rośnie to mogą być niedobory Azotu i Fosforu. Czym nawozisz? Mógłbyś napisać jakie masz roślinki? Na twoim miejscu dodał lampę 80w. Nawożenie CO2 ma dopiero sens przy 0,5w/l.
×