Jump to content

Laczu

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Laczu

 • Rank
  Podglądacz
 1. Witam. Parę dni temu zauważyłem, że jedna z moich roślin w akwarium (chyba żabienica) wypuściła pęd taki jak w załączonym zdjęciu. Nigdy nie zdarzyło mi się nic podobnego więc mam parę pytań. Uważam, że roślina wypuściła pęd kwiatowy - mam rację? Czy z tego pędu można jakoś rozmnożyć roślinę? Mam zamiar niedługo przerobić całe moje akwarium na low-tech oraz dokupić i poprzesadzać niektóre rośliny (w tym ta kwitnącą) oraz usunąć glony porastające rośliny (w ostateczności usunąć obrośnięte liście), czy przesadzanie rośliny w takim stanie zaszkodzi? Czy lepiej poczekać z przesadzaniem? Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość, akwarium nigdy nie było prowadzone profesjonalnie, ot parę roślin i parę rybek i wszystko funkcjonuje od dłuższego czasu.
 2. Dzięki A te dwie mniejsze roślinki jak się nazywają?
 3. Mógłby mi ktoś powiedzieć co to za roślinki? Niestety sam ich nie kupowałem i nie wiem za bardzo co to jest... TheDivineConspiracy: Pytania dotyczące identyfikacji zadajemy w odpowiednim dziale. Temat przeniosłem.
 4. Laczu

  Modyfikacja obsady do 102l

  pH pomiędzy 6,5 - 7. Temperatura 24* Ryby najlepiej małe, dla mnie max to wielkość bojownika dostępnego w sklepach zoologicznych .
 5. Witam. Akwarium profilowane 80x40x35, oświetlenie 2x18W. Chciałbym się poradzić czy i jakie rybki mógłbym jeszcze dokupić do obecnej obsady. Na razie wygląda ona tak: -5x Kirysek panda -10x Gupik -4x Przeźrocza indyjska (Było ich 8, 4 padły z niewiadomych mi przyczyn :zamieszany: prawdopodobnie pójdą do oddania ponieważ zostały kupione bez mojej wiedzy) -3x Danio Lamparci i 2x Danio Pręgowany (trzymają się razem, zamierzam dokupić jeszcze z 5 sztuk) -1x Zbrojnik Lamparci (zostanie oddany jeśli tylko znajdę na niego chętnego...) Zdam się na opinię doświadczonych akwarystów Pozdrawiam!
×