Jump to content

ponury_szatniarz

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About ponury_szatniarz

 • Rank
  Podglądacz
 • Birthday 08/14/1989
 1. ponury_szatniarz

  [112] Roślinne

  Piskorki piękne żyjątka. Nie mam ich tylko dlatego, bo nie mam dla nich kryjówek. Można budować fajne rzeczy z kamieni, ale to już przerasta moje możliwości estetyczne. A pójście na łatwiznę z jakimś kokosem lub sztuczną ozdobą psułoby mój cały zamysł.
 2. ponury_szatniarz

  [112] Roślinne

  Toteż właśnie z tej encyklopedii korzystałem. Neony zredukuje, ale do pozbycia się nie jestem skłonny. Też dopiero zauważyłem, ale przyczyną jest pokrywa, która po prostu nie usiadła do zdjęcia Generalnie jest z nią problem ale kilka cięć i powinna ustąpić.
 3. ponury_szatniarz

  [112] Roślinne

  Acorus oczywiście do wymiany, kupując nie miałem świadomości że to roślina nadwodna. Mam go od miesiąca i faktycznie nie rośnie, ale też nie marnieje. Temperatura w akwarium 24. Kompletując obsadę opierałem się na encyklopedii i każda z ryb mieści się w przedziale. Dla Otosków powyżej 25 sięga już górnej granicy(encyklopedycznej).
 4. ponury_szatniarz

  [112] Roślinne

  Z zeolitem to różnie mówią. Z tego co widzę nie szkodzi więc zostanie przynajmniej do pierwszego czyszczenia kubła. Neony i Prętniki ładnie współpracują, choć czytałem że te pierwsze mogą być agresywne. Dlaczego wg. Ciebie nie pasują? GH:5, testu PO4 narazie nie mam.
 5. ponury_szatniarz

  [112] Roślinne

  Witam. Postanowiłem spełnić swoje marzenie o akwarium roślinnym. Podaje opis oraz zdjęcia i słucham państwa Start: 20.11.2014 Pojemność: 112l / 80x35x40 Filtracja: Unimax 500, standardowe wkłady czyli gąbka, ceramika, kulki i zeolit. Podłoże: AquaSubstrate II+ Oświetlenie: 2x Standardowa świetlówka T8 18W 1x Sylwania Grolux T5 24W CO2: Butla 2l+zestaw Aquario Obsada: -20x Neon Inessa -14x Razbora Klinowa -2x Prętnik karłowaty miodowy(morelowy?) -6x Otosek Rośliny: -Alternanthera colorata -Bacopa monnieri -Alternathera colorata red -Echinodorus latifolius -Cryptocoryne wendtii green -Echinodorus tricolor -Anubias congensis -Anubias Barteri Nana Mini -Hygrophila Polysperma -Mech Jawajski(?) -Eleocharis Parvula Nawożenie: Linia PG+ EasyLife Carbo EasyLife Profito CO2 Parametry: pH: 6.8 KH: 2 stopnie niemieckie NO2: 0 NO3: 15 Fe: 0.8 Do tej pory napotkałem problem z zielenicami na przedniej szybie. Powodem są zapewne promienie słoneczne przez okno, ale popracuje nad tym. Nitki na bieżąco zjadane przez otoski więc nawet nie podejmuje walki. Do tego potknięcie przy dobieraniu obsady opisane kiedyś na forum. Ogólnie straciłem 5 neonów i Jedną Razbore. http://forum.superakwarium.pl/topic/46140-chore-ryby/ W planach obsadzenie lewej strony np. Rotalą, ale w moich okolicach nie mogę spotkać nic konkretnego. Kabomba przycięta, więc zaburzyła trochę kompozycję, ale tydzień i wróci na górę. W piątek pojawiła się parvula, która dzisiaj dała pierwsze oznaki fotosyntezy. Rybki zdają się być kwasolubne, więc nie planuje nic zmieniać ani powiększać. Czekam na opinie.
 6. ponury_szatniarz

  Chore ryby

  Żadna antyreklama. Pierwszą chorą rybkę zauważyłem ok. 4 godziny po wpuszczeniu. Co do aklimatyzacji nie mam sobie nic do zarzucania, rybki najpierw w torebce do akwarium na pół godziny, później do miski z wymieszaną wodą z akwarium i na koniec do baniaczka z wygaszonym oświetleniem. Z ospą dam sobie radę, walczyłem już w oczku wodnym z tą chorobą; tutaj tylko trochę mniejsza skala. Możecie wieżyć że rybki naprawdę są w kiepskiej kondycji. Zwracam tylko uwagę żeby patrzeć na rybki, bo w większych sklepach jest taki kocioł, że często nie mają czasu zajrzeć co sprzedają. Gawędziarz, akwarium typowo roślinne, pracuje już od miesiąca. Przejdź się do sklepów i popatrz jak rodzice kupują dzieciom skalarki do 40l, albo zajrzyj do działu z baniakami a zobaczysz większe barbarzyństwa.
 7. ponury_szatniarz

  Chore ryby

  Witam. Piszę aby przestrzeć wszystkich przed kupnem rybek w sieci sklepów KAKADU. A jeżeli już to uważna obserwacja i obowiązkowa kwarantanna. Od początku. Akawarium wystartowało ponad miesiąc temu. W poniedziałek trafiło do niego 5 neonów w roli testerów (neony zakupione w lokalnym sklepiku). Po tygodniu nic się nie działo więc wybrałem się do CH w podwarszawskich Jankach i dokupiłem 20szt. Wieczorem miałem trochę czasu żeby poobserwować rybki, i u jednej zauwżyłem objawy ospy. Odłowiłem ją i przejrzałem reszte, wydawało się że wszystko ok. Dzisiaj po powrocie do domu u trzech rybek pojawiły się białe plamy. Staram się je wyłapać, ale nie są jeszcze tak bardzo osłabione. Robi się spore zamieszanie w baniaku. Akwarium 112l Filtracja zdławiony Unimax 500. pH w granicach 6-7 Azotyn nie mierzyłem, w rośli testerów wystąpiły wspomnianie na początku nenony. Przeniosłem Twój temat do tego działu. Wydaje mi się że jednak problem w Twoim akwarium jest bardziej złożony więc proponuję założyć również oddzielny temat w dziale choroby i leczenie. /splend
 8. ponury_szatniarz

  Co to za ryba?

  Dokładnie, właśnie o niego mi chodziło. Wielkie dzięki za odpowiedź, gratuluje wiedzy akwarystycznej
 9. ponury_szatniarz

  Co to za ryba?

  Nie, wiem jak wygląda węgorek, bo sam posiadam go w akwarium. Ryba miała inny kolor i inaczej zakończony pyszczek.
 10. Ostatnio byłem w sklepie akwarystycznym i widziałem pewną rybkę, właściwie rybę. Spieszyłem się i zapomniałem spytać o nazwę. Przechodząc do rzeczy: "Na oko" ryba miała 20 cm, może nawet więcej. Kształtem przypominała Piskorka. Miała ciemnobrązową barwę. Jakby to nie był sklep akwarystyczny, to pomyślałbym że chcą komuś wcisnąć padalca
×