Jump to content

Eryk

Użytkownik
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Eryk

 • Rank
  Małomówny
 1. Eryk

  Jaki filtr do 120l

  Jaką masz bądź planujesz obsadę, bo jeżeli zamierzasz trzymać np neony to jbl 900 wystarczy, w swoim akwarium 240L jechałem na jbl 4 miesiące woda kryształ, do tego dobra ekipa czyszcząca.
 2. Eryk

  Jaki filtr do 120l

  Ogólnie filtry zewnętrzne są mniej wydajne od wewnętrznych w tym samym przedziale cenowym, jednak ja zastosowałem u siebie filtr JBL 900 do 240l jako biologia, i głowicę z gąbką jako mechaniczny (najtańsze rozwiązanie ok 40-60zł). Nie zgodzę się że DOBRE filtry zewnętrzne się wylewają, chyba że tania chińszczyzna. Jeżeli masz coś na oku nie polecam zewnętrznych firmy aquael np unimax, ponieważ mają nie dopracowane głowice i podczas odłączania rozlewa się woda po podłodze.
 3. Dwa razy w tyg po 30-35l to chyba trochę za dużo odejmij ozdoby podłożę i już akwa robi się 90L, myślę że po części problem jest ze słońcem wpadającym do mieszkania. Ja w 240L podmieniam co tydzień 32l glona jeszcze nie widziałem ani jednego, może to zasługa 24x amano?
 4. A wodę to autor wątku podmienia? Jak się uporasz ze wszystkim plagami polecam na rośliny nawóz Tropica Plant Nutrition cena koło 40zł ale warto. Używam od kilku miesięcy rośliny silne i zdrowe.
 5. Jednak to będą pyszczaki kupiłem trochę łupków włożyłem do akwarium ale nie wygląda chyba za dobrze? proszę o sugestie dotyczące ułożenia łupków. Wapienie wyjmę bo już mam kupca http://img534.imageshack.us/img534/4351/dsc03641.jpg
 6. Eryk

  znowu glony

  Masz mało roślin i nie potrzebnie nawozisz dlatego glony mają pożywkę. Ja sporadycznie doleję makro i mikro rośliny przy co2 rosną jak szalone. Spróbuj na początek bez nawożenia, zmniejsz światło do 6-7 godz.
 7. Wapienie polecą na 100%, dam jakieś większe kamienie bo rzeczywiście jak się obsunie to może być nie ciekawie. Podłoża nie będę zmieniał choć sam wole czarny kolor. Przy okazji, moje 2 akwarium 240l trochę zarosło, zalęgło się również sporo ślimaków, słyszałem że jest ślimak zabójca helena czy to zjada rośliny?
 8. Witam, Proszę o podpowiedź odnośnie wystroju akwarium. Początkowo planowałem trzymać w nim pyszczaki teraz zdecydowałem się na pielęgnice pawiookie bądź perłowe. Nie wiem czy zamiast wapienia dać łupki? bądź jakiś korzeń?. Tło będzie dzisiaj koloru błękitnego. Rośliny będą inaczej posadzone, lecz wątpię czy się utrzymają. Oświetlenie 2x T5 54W Philips Aquarelle 10000k. Filtracja 2x Unimax 700 jeden biolog drugi mechanik. http://img690.imageshack.us/img690/9279/dsc03499k.jpg
 9. Kurcze szkoda tych krewetek bo jak je jem gotowane oczywiście to są sporych rozmiarów, myślałem że akwariowe większe trochę.
 10. Zapomniałem dodać że będa oczywiście krewetki amano 15-20x
 11. Odnośnie skalarów to ile sztuk mogę mieć? nie chcę przerybionego akwarium, myślę jeszcze nad jakimś raczkiem, czy to dobry pomysł?
 12. Glonojada mam dokładnie takiego jak ze zdjęcia http://www.superakwarium.pl/glonojad-zb ... id799.html
 13. Witam, posiadam w swoim 240l akwarium głównie będzie to zbiornik roślinny. Obecnie posiadam: - 6x brzanka sumatrzańska (zamierzam oddać bo atakuje inne rybki) - 4x kirysek spiżowy - 1x kiryśnik plamisty - 1x glonojad - 1x ślimak Jakie dobrać rybki? najlepiej jakieś kolorowe, może skalary? bocja? Druga sprawa to że glonojad jest jakiś dziwny, cały czas siedzi w ukryciu pod korzeniem.
 14. Eryk

  Komputer PH+sonda - warto?

  Przepraszam ale zapomniałem napisać że akwarium to 240l.
×