Jump to content

radozaur

Użytkownik
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About radozaur

 • Rank
  Przechodzień
 1. radozaur

  żart dnia:)))))))))

  Baca z góralką uprawiają seks w czasie prania nad rzeką. W pewnym momencie góralka mówi: - Gniewom sie. - A cemuz to sie gniewocie! - Nie, jo sie gniewom, ino wom sie gnie...
 2. 14 h dziennie całe oświetlenie.
 3. Do swojego baniaka kupiłem cztery Takie żarówki dwie ciepłe i 2 zimne z kątem świecenia 120° i dołożyłem do 1 x Osram Fluora 18W 1 x Polamp 18W które mam w oryginalnej obudowie i oświetlenie spełniło moje oczekiwani(roślin chyba też) Przy samych tych co mam ledach chyba roślinki by nie rosły,mam je tylko dla doświetlenia a ryzykować dla testu nie chcę.
 4. radozaur

  [126] Ogólne (aktualizacja str.6)

  Fajny klimat całość przy tym oświetleniu tworzy a nawet trochę mroczny się wydaje,mnie się podoba ale roślinkom chyba nie za bardzo odpowiada.Na kolejnych zdjęciach widać że jest dość jasno w akwarium ale dla lileopsisa i tak jest to światło za słabe tak jak było u mnie i mnie w końcu zmarniała:-(.Glosia rośnie mi za to ładnie.
 5. radozaur

  [126] Ogólne (aktualizacja str.6)

  Fajny efekt z tym tłem,ja kombinowałem z różnymi aż wywaliłem wszystkie i za tło służy ściana z a akwarium.Chyba czas na aktualizację foto,ciekaw jestem jak teraz te roślinki wyglądają bo za te dwa tygodnie pewnie podrosły.Pozdrawiam.
 6. Ja odstawiam na dobę ale czasem postoi 2-3 dni i nic się nie dzieje.Myślę że najlepiej w celu pozbycia się chloru zostawić w odkręconych kanisterkach na dwa dni. Wodę zawsze leję wieczorem i tylko zimną ponieważ nie stała ona długo w rurach jak ta którą nalałbym rano.
 7. radozaur

  Problem krewetki babaulti

  IMHO Wszystko zależy od wielkości zbiornika,miałem Amano w 112 razem z prętnikami i widywałem je rzadko,bały się ich więc pewnie je goniły.Teraz z czerwonymi neonami oraz innesa nieraz widziałem jak neon młodą pogonił taką 2-3 mm i pewnie zjadłby,te większe takie od 5 mm z powodzeniem sobie pływają wśród nich i nic im nie robią.Z parką guraminów dwuplamistych także trzymałem krewetki w 60 i nigdy żadnej młodej się nie dochowałem choć miały się gdzie chować więc pewnie młode zjadały. W małym zbiorniku to raczej same,chyba że w mocno zarośniętym to wtedy może uda się doczekać jakiegoś przychówku który dorośnie nawet przy sporych rybkach,tylko wtedy chować się będą a co za radocha z takich krewetek których nie widać. Wpuściłbym do 12 i jak doczekałbym się podrośniętych do około 1 cm młodych wpuściłbym kilka do większego na próbę.
 8. radozaur

  [112l] ogólne

  Dzięki Pięć dni od wykonania tamtych zdjęć zbiorniczek wygląda już tak. A po przycince już tak.
 9. radozaur

  [112l] ogólne

  Dzięki,staram się w wolnych chwilach zbiorniczka doglądać ale zajmuje to nie więcej niż 2-3 godziny w tygodniu. Poprawiłem:-)Faktycznie mam w nim żwirek od drobniutkiego piasku pod spodem po 6-7 mm żwirek ale nie wydawało mi się to tak istotne.Pozdrawiam.
 10. radozaur

  [112l] ogólne

  Dzięki za pozytywną ocenę:-)Dopiero zaczynam się roślinkami i korzeniami interesować ale wydaje mi się że wrażenie większego zbiornika sprawiają właśnie te cieniutkie korzenie.
 11. radozaur

  [112l] ogólne

  Witam.To mój pierwszy post i na powitanie chciałbym zaprezentować swój niewielki baniaczek. Akwarium ma pół roku i powstawało z zamysłem akwaria z małymi rybkami ale po kilku miesiącach wyszło raczej bardziej roślinne. Ryby:Neony,razboryklinowe,kiryśniki,glonojad,żałobniczka,krewetki Amano Rośliny:Anubiasy,Dipilis,Nurzaniec,Mech jawajski,Microsorium,Peplis,Glossostigma Filtr wewnętrzny Aqua Szut. Oświetlenie: 1 x Osram Fluora 18W 1 x Polamp 18W 4x żarówka 48 led. Podłoże:Żwirek od 1 do 6 mm. Nawozy: AQUA GAINER aqua_plast Bimbrownia CO2. Pozdrawiam.
×