Jump to content

Skalaś

Użytkownik
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Skalaś

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Skalaś

  Dziwne zachowanie Skalara

  Ze sklepu mogły coś przywlec, to jedno, a dwa tygodnie to jednak mimo wszystko trochę mało na tak dużą obsadę i brak roślin. Cykl azotowy raczej się jeszcze nie domknął. Owszem, pewnie już działa, ale bankowo nie tak jak powinien. Odważyłbym się postawić jeszcze jedną tezę; otóż rybki z tego sklepu które padły, mogły tez mieć o wiele lepsze warunki w sklepie niż u ciebie (szczególnie NO2 i NO3) i doznały większego szoku niż ryby z innego sklepu, trzymane być może w gorszej wodzie. Te mogły się lepiej przystosować, bo zmiana otoczenia aż tak bardzo drastyczna nie była.
 2. Skalaś

  Czy to są początki sinic?

  1600 lumenów ze świetlówek LED o barwie 8000K. Filtr TETRA EX800 plus. Roślin dość dużo. Podłoże to zwykły piach akwarystyczny.
 3. Skalaś

  Czy to są początki sinic?

  Świece 12h. Podmiany co tydzień 20/25%. Akwarium ok. 120l. Wodę badam regularnie. Wielogatunkowe: brzanki 8szt., żałobniczki 5 szt.. To na pewno sinice bo zaczął się robić kożuch na dnie. Odciągnąłem je rurką bez sitka żeby jak najmniej wymieszać z wodą. Ładnie całe kożuchy wciągało. Pytanie jest teraz jednak takie; czy woda zielenieje przy sinicach? Gdyż miałem niedawno zakwit wody (glon) i udało mi się wyjść z niego po 3 tygodniach i ustabilizować wszystkie parametry. Od kilku dni znów zaczęła zieleniec woda i pytanie brzmi, czy jest to możliwe żeby równocześnie z zielenicami wystąpił zakwit wody? Wg mnie ciężko gdyż stosunek azotu do fosforu jaki podałem w poście wcześniej chyba wyklucza glony.
 4. Skalaś

  Czy to są początki sinic?

  Fosfor 1,3 Azot 15
 5. Problem rozwiązany. Rzeczywiście test nie barwi się w tak dużym stężeniu. Zrobiłem próbę z woda destylowana i jedna kropelka nawozu. Pięknie zabarwił się na granatowo. Wielkie dzięki za pomoc.
 6. Zrobiłem tak: - test wody w akwarium - prawie niewykrywalny, - test wody w kranie - 4 - test roztworu na bazie wody o poziomie fosforu 4 - niewykrywalny 0 Dlatego planuje wlać destylowanej i dodać 2 krople roztworu, czy wtedy wykryje.
 7. Właśnie to mnie zastanawia, czy chodzi o wyjście ze skali barwnej, czy może tez pozostanie roztworu bezbarwnym. No cóż, trzeba spróbować. Wezmę w ogóle wodę destylowana z dodatkiem 2 kropli roztworu KH2PO4.
 8. Właśnie to nie jest woda której używam do podmian. Ta której używam nie ma aż tyle tylko ilości na granicy wykrywalności. Jednak czyż test nie powinien zmienić barwy na ciemny granat i po prostu wyjść poza skale? Zostaje on jednak bezbarwny.
 9. Witam. Problem jest taki ze zakupiłem KH2PO4, sporządziłem roztwór: 7 gram substancji i 100 ml wody. Potem z ciekawości testem zoolek kropelkowym sprawdziłem czy jest tam faktycznie fosfor i wychodzi 0. Dodam ze badałem tez wodę użyta do roztworu i ma aż około 4 mg/l. Powtarzałem testy chyba 5 krotnie i nic. Czy może ktoś wie o co chodzi?
 10. Witam serdecznie. Cóż to za roślina na zdjęciu? Dodam, ze od jakiegoś czasu wierzchołek zaczął intensywnie czerwienieć.
×