Jump to content

Maraverka ramireza

Użytkownik
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Maraverka ramireza last won the day on October 19 2020

Maraverka ramireza had the most liked content!

Community Reputation

2

About Maraverka ramireza

 • Rank
  Podglądacz
 • Birthday 08/23/2007

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Zainteresowania
  Akwarystyka i literatura.

Recent Profile Visitors

193 profile views
 1. Maraverka ramireza

  Mieczyk - płeć

  Witam. Mam pytanie - Ostatnio w Internecie przeczytałam artykuł o mieczykach, które potrafią w razie potrzeby zmienić płeć. Opinie na temat tego są niejednoznaczne. Niektórzy mówią, że w razie potrzeby mieczyki zmieniają swoje cechy rozrodcze, by przedłużyć przekazywanie genów. Pozostali jednak twierdzą, że mieczyki nie zmieniają płci, po prostu im te cechy objawiają się później. Bardzo ciekawi mnie ten temat, ponieważ mieczyk, mimo że jest powszechną i dość popularną rybką, to niemal zawsze gościł w akwariach początkujących. Teraz jestem ,, w posiadaniu" pewnego mieczyka, u którego nie mogę określić płci.
 2. Maraverka ramireza

  Welon leży cały czas na dnie

  Jeśli nie masz nic przeciwko: Odniosę się jeszcze do jednej kwestii. Wydaje mi się, że 25 l to niestety za mało na welona. Ale z jednym na pewno dasz sobie radę. Nie jestem osobą idealną, lecz uważam że powinnaś kupić sobie do akwarium choćby jedną żywą roślinkę w kubeczku, by filtracja wody była lepsza. Polecam ci np. anubiasa lub żabieniczkę amazońską (są piękne). Do tego zanim wrzuciłaś kamyczki do akwarium, powinnaś najpierw je dokładnie przemyć i położyć w wodzie na np. 5 dni. Takie kamyczki prosto z działki mogą być szkodliwe dla delikatnych rybek. PS Zauważyłam, że niewiele rybek jest w twoim akwa, planujesz sobie coś dokupić?
 3. Maraverka ramireza

  Welon leży cały czas na dnie

  czyli: 1 gupik - samiec czy samica? 3 neonki 1 welon Ja tam specjalistą nie jestem. W zasadzie jestem amatorem, a w akwa zamiast wody w zbiorniku mam czystą kranówkę XD i wiem jakie są tego skutki. Mogą być różne przyczyny dlaczego welon tak się zachowuje. Również miałam gupiki i samce rywalizowały o terytorium z innymi rybami. Taka ich natura. Welon prawdopodobnie zachowuje się w ten sposób bo mógł ucierpieć w walce z gupikiem. Być może mu przejdzie. Druga opcja to wiek welona. Być może jest za stary. Trzecia opcja to to że być może za mało czasu działa u ciebie grzałka i filtr, a takie rzeczy u mnie działają choćby 5 godzin dziennie. Jeśli to się nie zmieni to już nie wiem co robić. Warto poczekać na opinie specjalistów na tym forum
 4. Maraverka ramireza

  Bystrzyk amandy

  Witajcie! Mam pewną prośbę - czy ktokolwiek na forum posiada wiedzę na temat rozmnażania bystrzyków? Ostatnio zmodernizowałam akwarium specjalnie dla nich - Mianowicie mam zamiar kupić sobie małą ławicę i rozmnożyć je, bo mam do tego odpowiednie warunki, jednak potrzebuję jakiejś doświadczonej osoby, która obcowała już z tym gatunkiem ryb i jest w stanie opowiedzieć mi co jest konieczne w tarle.
 5. Maraverka ramireza

  Mętna woda

  Ja bym robiła podmianę przez 3 razy w tygodniu, też nie za dużo by nie stresować razbor. Są też takie preparaty jak BACTOSAN, usuwające zmętnienie wody. Jeśli masz filtr to oczyszaj co trzeci dzień. (też miałam taki problem, lecz wymienione czynności mi pomogły). Woda czasem robi się mętna od za dużej ilości pokarmu w wodzie, chociaż skoro cie nie było, to ewidentnie nie jest przyczyna. Czekaj, a może jeśli to nie będzie przechodzić to przestań wymieniać wod, tak często. Wydaje mi się że twój zbiornik ma tak zwany ,,zakwit", to znaczy duża ilość glonów. Jedną z ich przyczyn jest przerybienie, zatkany filtr, jakość czyszczenia filtra i coś co wydaje mi się prawdopodobne : fotosynteza nadmierna roślin. Jest wtedy gdy twoje roslinki mają bardzo duże oświetlenie i nasłonecznienie . Nie wiem czy ci pomogę, ale mam nadzieje ze cos z moich rad sie przyda
 6. Maraverka ramireza

  Pytania dotyczące zakupu nowych ryb

  Nie kupowałam po 4 rybki z gatunku przecież . Było ich więcej, lecz do tego czasu zdążyły co po niektóre kopnąć w kalendarz. Mieszkam w bardzo małym mieście, gdzie są dwa zoologiki, jednak tam nie ma co kupować, bo właściciele mają ryby z ospą lub pleśniawką. Osobiście się tam udałam i to właśnie tam kupiłam, opisane wyżej gupiki. Jedyny sklep w którym ewentualnie kupuje jest w łodzi, w porcie, tam ryby nigdy mi jeszcze nie zdechły po 4 dniach. Jednak jako że nie jestem osobą dorosłą, nie mogę sama pojechać do sklepu, a od czasu ogłoszenia pandemii praktycznie nie wychodzę z domu. Co do mieczyków masz racje, jednak nie zamierzam ich rozmnożyć ( z resztą i tak są pewnie za stare). Po prostu poszukuję rybek, które nie giną po 4 dniach lub jajorodne, które rozmnażają się bez niczyjej pomocy (jeśli takie są) Dzięki za poradę - prystelki nie są głupie i chyba dzięki tobie za pare tygodni w moim akwa zrobi się ich ławica.
 7. Maraverka ramireza

  Pytania dotyczące zakupu nowych ryb

  Witam Jestem posiadaczem akwarium 80 litrowego 60cm x 30cm x 30 cm. Bardzo potrzebuje dobranej obsady do akwarium. Nie jestem mało obeznana w akwarystyce, lecz po prostu potrzebuję czyjeś rady : Jakie rybki mogły by tu jeszcze pasować?. Aktualnie w zbiorniku pływają: - 4 neony - 4 prystelki - 3 kirysy - 2 samice gupika i jeden samiec - 2 samiczki mieczyka (stare tak dobre około 1,5 roku) - i choć nie pływają, tylko się ,,czołgają" - 3 ślimaki heleny + 3 jaja tych ślimorów Ostatnio zauważyłam, że wszystkie świeżo zakupione rybki ze sklepu w miasteczku szybko umierają i nie chcą się rozmnażać oraz mają dziwne zachowania. Przykład: 3 tygodnie temu kupiłam 3 samce gupika i 3 samiczki. Po paru dniach jeden z nich zdechł, drugi zaczął tracić kolory, trzeci nic nie jadł i doprowadził do swojej śmierci. Do tego samce nie wykazywały zainteresowania samicami i tak przez 2 tygodnie do momentu zgonu jeszcze dwóch. Aktualnie został mi jeden samiec i dwie samice, które wcale nie są sobą zainteresowane, a samiec zaczął tracić kolory. Hodowałam gupiki od paru lat, lecz nigdy nie zażyło mi się coś podobnego. Teraz myślę o zakupie nowych ryb, gdy te zdechną , bo szczerze w akwa zaczyna się robić pusto. Bardzo potrzebuje ryb jajorodnych, bo żyworodne są mi bardzo dobrze znane i chce w końcu zmienić obsadę. Neony u mnie mają się świetnie, to samo prystelki, jako że mieczyk to taka krowa, która je wszystko to ma się nawet za dobrze. Kirysy dają rade, w przeciwieństwie do golonojadów, bo to za małe akwa. Mam mianowicie na sumieni parę ryb, ale nie wiem czy dadzą radę : Ramireza, jeszcze neony, jakaś może pielegnica, razbora.
 8. Maraverka ramireza

  Glony trudność w rozpoznaniu

  Kup sobie algina lub inny preparat do usuwania glonów. Oprócz tego wodę podmieniaj co tydzień, a podczas wymiany wody staraj się zrywać i zdejmować te glony, gdzie tylko je zauważysz. Też miałam problem z tym glonem, lecz mniejszy troszkę. Jest to Oedogonium lub Rhizoclonium nitkowate Łatwo się tego pozbyć lecz polecam kupić sobie ślimaki jakieś np. helmety jeśli ich nie masz lub - uwaga ,,mieczyka"! . Jest to ryba krowa. Zjada dosłownie wszystko zaczynając od glonów, pokarmu dla ryb, a kończąc na zdechłych truchłach. Jest w stanie przeżyć spuszczenie w toalecie - to nie żart! Tylko troszkę robi kupę na potęgę, ale przywykł byś.
 9. Maraverka ramireza

  Potrzebuję pomocy przy dobraniu obsady do akwarium.

  Mój drogi, jeśli chciałbyś ryby jajorodne i troszkę większe niż neon to polecam pielegnice ramireza, do tego dokupił byś sobie otoski, glonojady lub kirysy. Skalary też niebyłyby głupie, bo choć powszechne to bardzo piękne i dostojne. Dobrym pomysłem na podłoże są kirysy i glonojady, bo będą miały w czym kopać. Jakbyś chciał/a coś żyworodnego, ale nie sprawiającego problemów to dobrym partnerem będzie mieczyk. A jeśli chcesz coś małego i przyjaznego to szczególnie neony, prystelki lub błyszczyk. Lecz z ryb które ja bym dała to ramirezy, brzanka sumatra, gurami samuraj, zarąbista jest jeszcze księżniczka z burundi lub tęczanki
 10. Witam Jestem niedoświadczoną akwarystką. Zawsze hodowałam rybki tak po prostu lub obserwowałam akwarium mojego taty. Rok temu założyłam akwarium 80l z prawdziwymi roślinkami i rybkami. Nie będę wdawać się w szczegóły odnośnie mojej hodowli Mój problem wygląda tak: Tydzień temu kupiłam gupiki, jednak te zmarły po trzech dniach (choć się nie dziwię bo dużo przeszły i były w nienajlepszym stanie). Zachowywały się normalnie- samce latały na okrągło za samicami, raz nawet prawie doszło do tarła. Potem zmarły ze względu, że nie były w najlepszym stanie ( poszarpane ogony, u jednego garb) wzięłam je od kolegi z litości. Zanim jeszcze je przygarnęłam też miałam stadko gupików ( udało mi się je rozmnożyć, otrzymać potomstwo), jednak te zmarły 2 miesiące temu ze starości. Tak je polubiłam, że dwa dni temu postanowiłam spróbować z gupikami jeszcze raz. Pojechałam dwa dni temu do zoologika i kupiłam 3 samców i 2 młode samice. Wykazują dość dziwne zachowania - jeden samiec co chwilę goni mi 4 neony i je podgryza ( tylko neony), a co dziwne żaden samiec nie wykazuje zainteresowania( choćby najmniejszego) samicami. Po prostu zaczynam się martwić bo gupiki to są bardzo ,,napalone gołąbeczki" , posiadając gupiki po prostu nie da się nie mieć potem potomstwa, a u mnie jest taka obojętność. O czym może to świadczyć?
×