Jump to content

Maraverka ramireza

Użytkownik
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Maraverka ramireza last won the day on October 19

Maraverka ramireza had the most liked content!

Community Reputation

2

About Maraverka ramireza

 • Rank
  Przechodzień
 1. Maraverka ramireza

  Glony trudność w rozpoznaniu

  Kup sobie algina lub inny preparat do usuwania glonów. Oprócz tego wodę podmieniaj co tydzień, a podczas wymiany wody staraj się zrywać i zdejmować te glony, gdzie tylko je zauważysz. Też miałam problem z tym glonem, lecz mniejszy troszkę. Jest to Oedogonium lub Rhizoclonium nitkowate Łatwo się tego pozbyć lecz polecam kupić sobie ślimaki jakieś np. helmety jeśli ich nie masz lub - uwaga ,,mieczyka"! . Jest to ryba krowa. Zjada dosłownie wszystko zaczynając od glonów, pokarmu dla ryb, a kończąc na zdechłych truchłach. Jest w stanie przeżyć spuszczenie w toalecie - to nie żart! Tylko troszkę robi kupę na potęgę, ale przywykł byś.
 2. Maraverka ramireza

  Potrzebuję pomocy przy dobraniu obsady do akwarium.

  Mój drogi, jeśli chciałbyś ryby jajorodne i troszkę większe niż neon to polecam pielegnice ramireza, do tego dokupił byś sobie otoski, glonojady lub kirysy. Skalary też niebyłyby głupie, bo choć powszechne to bardzo piękne i dostojne. Dobrym pomysłem na podłoże są kirysy i glonojady, bo będą miały w czym kopać. Jakbyś chciał/a coś żyworodnego, ale nie sprawiającego problemów to dobrym partnerem będzie mieczyk. A jeśli chcesz coś małego i przyjaznego to szczególnie neony, prystelki lub błyszczyk. Lecz z ryb które ja bym dała to ramirezy, brzanka sumatra, gurami samuraj, zarąbista jest jeszcze księżniczka z burundi lub tęczanki
 3. Witam Jestem niedoświadczoną akwarystką. Zawsze hodowałam rybki tak po prostu lub obserwowałam akwarium mojego taty. Rok temu założyłam akwarium 80l z prawdziwymi roślinkami i rybkami. Nie będę wdawać się w szczegóły odnośnie mojej hodowli Mój problem wygląda tak: Tydzień temu kupiłam gupiki, jednak te zmarły po trzech dniach (choć się nie dziwię bo dużo przeszły i były w nienajlepszym stanie). Zachowywały się normalnie- samce latały na okrągło za samicami, raz nawet prawie doszło do tarła. Potem zmarły ze względu, że nie były w najlepszym stanie ( poszarpane ogony, u jednego garb) wzięłam je od kolegi z litości. Zanim jeszcze je przygarnęłam też miałam stadko gupików ( udało mi się je rozmnożyć, otrzymać potomstwo), jednak te zmarły 2 miesiące temu ze starości. Tak je polubiłam, że dwa dni temu postanowiłam spróbować z gupikami jeszcze raz. Pojechałam dwa dni temu do zoologika i kupiłam 3 samców i 2 młode samice. Wykazują dość dziwne zachowania - jeden samiec co chwilę goni mi 4 neony i je podgryza ( tylko neony), a co dziwne żaden samiec nie wykazuje zainteresowania( choćby najmniejszego) samicami. Po prostu zaczynam się martwić bo gupiki to są bardzo ,,napalone gołąbeczki" , posiadając gupiki po prostu nie da się nie mieć potem potomstwa, a u mnie jest taka obojętność. O czym może to świadczyć?
×