Jump to content

agencik_szczecin

Użytkownik
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About agencik_szczecin

 • Rank
  Podglądacz
 • Birthday 07/22/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  GPS

Kontakt

 • Skype
  cia-agent

Recent Profile Visitors

166 profile views
 1. agencik_szczecin

  Wymieranie rybek

  Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc. Wzmianka o poparzeniach od carbo była słuszna a że carbo było w żelu zbierało się w najniższym miejscu zbiornika więc i krewetki i ślimaki szlak tam trafiał. Restart zbiornika pomógł na wszystko. Jedyne co mogę powiedzieć to: - zgoda buduje, niezgoda rujnuje A to dla tego iż okazało się że moja druga połówka uznała że pod moją nieobecność i bez mojej wiedzy lepiej zajmie się zbiornikiem gdy jestem w pracy więc wszystko co do niego trafiało z wyjątkiem rozsądku trafiało tam w ilościach podwójnych a nawet więcej - bo więcej znaczy lepiej. Ręce opadły, i trzeba było zacząć od nowa i tak jak być powinno. Przepraszam za problem.
 2. agencik_szczecin

  Wymieranie rybek

  Dodałem witaminy, zobaczę co będzie się działo. W ostateczności zbiornik pójdzie do likwidacji i dezynfekcji. Żwirku nie mam jest drobny piasek kwarcowy i to dość dużo bo ponad 20kg co dało warstwę ponad 5cm i też już myślałem że on blokuje parametry w zbiorniku. Ale na pewno nie choroby. Przy czyszczeniu zbiornika zdejmuje zawsze lekką warstwę piasku i idzie w kosz zamiast odmulania. Dziś nic nie padło .... Lepsza perspektywa na zatoczki. (Mam nadzieję)
 3. agencik_szczecin

  Wymieranie rybek

  Napowietrzanie jest i pompka z kostką 24h I filtr zewnętrzny 24h z kaskadą dzięki temu mam śmieci i niepotrzebne rzeczy w wodzie, albo zbierane na 1 stopień filtracji albo w jednym głębszym miejscu pod filtrem 1 stopnia. Nie mam rzęsy tylko czysta tafla i dość spory ruch wody, góra zbiornika w lewo od filtra i dołem w kierunku filtra, elementy w zbiorniku są tak poustawiane by nie zaburzać przenoszenia odpadów z dna w kierunku filtra. Sam zbiornik mam na środku mieszkania i pełni rolę dekoracyjną z wszystkich 4 stron. Przerybionym zbiorniku? Na oko w zbiorniku jest pusto. Uważasz że 20 szt 1-3cm rybek to dużo na prawie metrowy zbiornik 100l? Chlor w wodzie utrzymuje się mimo antychloru i testowałem już 3 producentów tego preparatu, i co ciekawe poziom tej substancji jest na jednym poziomie nawet jak w wodzie dolewanej jest poziom zero. Uzupełniałem nawet zbiornik w 50% wodą mineralną konserwowaną azotem zakupioną w sklepie i nic się nie zmieniło. Testy robię min 12h po podmianie wody a ostatnimi czasy co ok 2 dni bo szukam przyczyny problemów. W wodzie mam sporo muszli więc ślimakom wapnia raczej nie brakuje. Wiem że zdjęcie jest dziadowskiej jakości, może uda mi się to to poprawię. Gdzieś miałem przystawkę makro ale znaleźć nie mogę. Muszle ślimaków były przezroczyste, ostatnio wszystkie są czarne i mają taki meszek na sobie wyglądający jak mocno dojrzała pleśń na kanapce z serem i pomidorem po 2 tygodniach.
 4. agencik_szczecin

  Wymieranie rybek

  Mnie pasowała gruźlica, ale nijak nie mogę powiązać tego z pleśnią na ślimakach, i padaniem krewetek. Rano i tylko rano Danio bardzo intensywnie tłuką się o miejsce przy trawie w wariacki sposób przeciskają się między źdźbłami ale do momentu otrzymania jedzenia i do tematu nie wracają do kolejnego poranka. Ogrom materiałów już przeczytałem ale nie hu hu nie mogę uwierzyć żeby trafiła mi się kumulacja chorób ryb konsaczowatych, ślimaków i krewetek na raz. To czerwone Danio ze zdjęcia jakiś tydzień lub więcej wcześniej zmieniło też zabarwienie z intensywnie czerwonego na taki brudny jak na zdjęciach. Temat krewetek wyczerpie się bo zostały już 4szt. 4 przełożyłem do świeżej wody i oddzielnego pojemnika padły 2 w akwarium i 2 w słoiku. Kupię jak pisałeś, dziękuję za sugestie zobaczę co będzie dalej.
 5. agencik_szczecin

  Wodospad w akwarium .

  Jak jesteś bardzo zainteresowany to to jest genialne choć nie wiem czy o coś takiego co chodziło:
 6. agencik_szczecin

  Wymieranie rybek

  Witajcie. Spieszę z zapytaniem o pomoc bo jestem bardziej zielony niż zbiornik bez opieki przez cztery tygodnie. Od początku założenia zbiornika 100l ponad 2 miesiące temu męczę się z dziwną śmiertelnością w zbiorniku. Pierw codziennie padał jeden neonek jak by się udusił. Potem co kilka dni czerwone Danio - o poranku zauważałem ciemno różowe plamy i po kilku godzinach rybka padała też uprzednio bardzo szybko oddychając jak by się dusiła. Od 3 dni wynieść musiałem sporo czerwonych krewetek które podobno nawet w słoiku z kranówką żyją a mi od tak idąc po piasku nagle zamarzły i się więcej nie ruszyły. Nawet ostatnio pojawiły się ślimaczki z nikąd i też dziwnie wyglądają tak jakby pleśnią zarosły. Daję zdjęcia poglądowe bo w opisach najlepszy nie jestem a muszę w końcu prosić o radę fachowców. Zbiornik 100l Na dnie piasek kwarcowy 0.1-1mm 25kg Filtr zewnętrzny przeznaczony do zbiornika 200l Aquael Grzałka z termostatem 200W Ok 0,8 zbiornika to rosliny Obsada pierwotna / aktualna obsada 3x / 3x Danio żółte 3x / 2,5x Danio pomarańczowe 3x / 3x Danio niebieskie 3x / 0x Danio czerwone 3x / 3x Danio czarne 3x / 3x neon inesia 3x / 0x neon czerwony 25x / 8 x krewetka neocaridina czerwona Od jakiegoś tygodnia z 50 ślimaków zatoczków? Woda odstana z dodatkiem tropical antychlor i kordon amquel plus dolewania co tydzień 10-20% po oczyszczeniu dokładnym śmieci z dna. Bakterie to azoo super bio bacteria 11w1 Według testu tropical woda to: CI² - 0,8 mg/l PH - 6,8 KH - 8 ⁰d GH - 16 ⁰g L NO² - 0 mg/l L NO³ - 10 mg/l Ręce opadają a mieszkam w okolicy gdzie prawie nikogo nie znam i właściwie nie ma kogo doświadczonego poprosić o pomoc. Jedna rybka Danio zrobiła się przecinkiem i już ponad 2 tygodnie leży na dnie zbiornika pełzając po piasku, tak to to powyższe 0,5 rybki o długości 1,8cm na początku była to normalna rybka a teraz jakaś kijanka Krewetki z kolei pierw padły przezroczyste kundelki, potem wszystkie z krwisto czerwonych zrobiły się jak na zdjęciu i padają nawet kilka dziennie bez wyraźnych objawów. Sam patrzyłem jak kilka idąc po piasku i obracając ziarenka jak zawsze po prostu nagle przestawała i stała do momentu jak przepływająca rybka jej nie przewróciła. Teraz fotki co to może być... Bardzo dziękuję za wszelkie informacje.
×