Jump to content

verbatim91

Użytkownik
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by verbatim91

 1. verbatim91

  Osad na wodzie

  Witam, akwarium zostało założę tydzień temu, zostały dodane bakterie i niestety woda zrobiła się biała/mętna. Mija tydzień, woda bardzo powoli wraca do normy ale na powierzchni w okolicach filtra pojawił się białożólty osad (widoczny na zdjęciach) Możecie podpowiedzieć czy jest to normalne, czy zniknie z czasem a może powinien go zebrać?
 2. verbatim91

  Osad na wodzie

  Dlaczego taka sugestia?
 3. verbatim91

  Osad na wodzie

 4. verbatim91

  Osad na wodzie

  Mój egzemplarz jest cichy, nie mogę narzekać. Mam go co prawda schowanego w półce, ale gdyby stał koło akwarium to myślę że też by mi bardzo nie przeszkadzało. Także mogę polecić śmiało. Wrzucam dwa zdjęcia: tydzień temu i obecnie, zdjęcia nie pokazują efektu jaki jest na żywo
 5. verbatim91

  Osad na wodzie

  Minęło kilka dni... Co mogę powiedzieć. Po wymianie filtra woda (mogę śmiało powiedzieć) już po jednym dniu się poprawiła, teraz jest już praktycznie jak świeżo nalana z kranu także DavyJones dziękuję Ci za wszelkie rady, okazały się bezcenne
 6. verbatim91

  Osad na wodzie

  Dobra, filtruje. Zobaczymy jutro, pojutrze
 7. verbatim91

  Osad na wodzie

  Zakupiłem wyżej wymiony filtr, pytanie teraz czy puścić go w takiej wodzie jak jest i zobaczyć co będzie czy zacząć całkowicie od zera?
 8. verbatim91

  Osad na wodzie

  Osad z góry znikł, po majówce kupie filtr. Teraz wymianiam wodę codziennie i jest lepiej. Na dnie, na żwirku pojawił się biały osad, jakby chmurka. Wrzucam zdj. Pomóżcie zdiagnozować co to... Dzięki Jeszcze jednoo pytanko, jaki filtr polecacie do 200zl?
 9. verbatim91

  Osad na wodzie

  Korzeń sklepowy. Poczekam jeszcze z tydzień i zobaczymy po tym czasie czy trzeba będzie zacząć od nowa może też zainwestuje w lepszy filtr bo ten co był dołączony do zestawu chyba jednak marnej jakości Wrzucam zdj ze stanu obecnego a po kilku dniach wrzucę kolejne dla porównania
 10. verbatim91

  Osad na wodzie

  Rozumiem, teraz pytanie czy woda się wyklaruje czy raczej zacząć robić podmianę? A co do filtra, może warto by go zmienić na nieco mocniejszy?
 11. verbatim91

  Osad na wodzie

  Post był pisany przed pracą więc troche w pośpiechu, uzupełnię dane Akwarium 112 litrów Oświetlenie LED Białe Filtr Wewnątrzny Sobo WP320F Grzałka Napowietrznie Żwirek Kwarcowy czarny (nie był płukany) Rośliny zakupione z allegro (gotowy zestaw) Korzeń (został wyparzony-nie gotowany) Kamienie (wyparzone) Wulkan ozdobny (wyparzony) Rybek brak Zostały dodane bakterie, dawkowanie takie jak na opakowaniu Dobrze, zbiorę ten osad i zobaczymy rano czy przez noc się nagromadzi. Na dzień okrywam akwarium kocem, wyłączam oświetlenie i napowietrznie by woda stała się klarowna, po dwóch dniach widać ewidentnie postęp. Czy robić to dalej? Napowietrznie wody, może być w dowlonym miejscu czy bardziej przy bocznych ściankach akwarium? Mam akurat na środku, taka bombę która włożona jest do wulkanu ozdobengo i napowietrza wodę poprzez ten wulkan.
×