Jump to content

Szymon Nowacki

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Szymon Nowacki last won the day on April 25 2020

Szymon Nowacki had the most liked content!

Community Reputation

1

About Szymon Nowacki

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Znowu piszę na forum, ponieważ ciąży mi na głowie sprawa żółknącej wody. Mam akwa 240l, filtr JBL 902e, podaję bakterie w kulkach wkładanych do filtra, jednak nic nie daje pożądanych rezultatów. Ponadto rośliny także żółkną, a potem gniją, musiałem już kilka wyrzucić :(((. Na razie rybki(młode jeszcze) mają się dobrze. Aby zapobiec żółtej katastrofie w akwarium, zacząłem podawać bakterie w kulkach, oraz zmontowałem nowe oświetlenie, dwie metrowe kolby LED aqua grow(niestety nie będzie linku, ponieważ sprzedający już tego nie ma), ale w komentarzach były same opinie typu ,,SUPER!!! roślinki szaleją". Oprócz tego zacząłem podawać nawóz micro+ intermaga zgodnie z przepisem 1, oraz podaję węgiel w płynie. Gnicie udało się przyhamować, ale nie zastopować. Nie wiem, co się dzieje, zwracam się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu niedoboru, nadmiaru, czy innych czynników. Zdjęć nie mogę przesłać ze względu na za duży rozmiar pliku.
 2. Szymon Nowacki

  Osad na wodzie

  Abyśmy mogli stwierdzić cokolwiek, podaj nam, jakie masz akwarium. Opowiedz o nim. Filtr, napowietrzanie, oświetlenie dekoracje, dojrzewanie i parametry zbiornika, parametry wody, obsada, ważne jest też jak podajesz pokarm, jeśli wogóle podajesz. Jak już będziemy coś wiedzieli, wtedy można zacząć oceniać. Zresztą jak byś sam zareagował na taki wpis?
 3. Witam w nowym temacie. Niedawno zakładałem akwa 240L i kupiłem do niego tytułowe ślimaki. Niestety sprzedawca nie powiedział mi o nich zbyt wiele. Chciałbym się dowiedzieć: - jaką wodę preferują - jak często się rozmnażają i jak oraz w ilu sztukach Proszę kogoś doświadczonego o odpowiedź. Chciałbym też, aby inne osoby mogły korzystać z dobrego wpisu na tym temacie.
 4. Szymon Nowacki

  Malawi

  Mam kolegę, który ma akwa 240L malawi. Postarał sie posadzić jakieś rośliny, ale pielęgnice wykopały totalnie wszystko😶.
 5. Szymon Nowacki

  Niebieskołuska samiec czy samica

  Rozpoznajesz po zakończeniu płetwy grzbietowej - kiedy jest zaokrąglone ->samica, ostre ->samiec. Wydaje mi się że Twoje rybki to samce.
 6. Szymon Nowacki

  karmienie raków

  Mam te same raczki, ale bez tak żarłocznych ryb takich jak brzanki. Podaję pokarm płatkowy, dużo, w tabletkach jeszcze nie doszedł. Jak spada na dno to raczki początkowo nie jedzą , ale rosną i jeden maił już nawet wylinkę.
 7. Cześć, jestem szymon, posiadam akwarium 240L, dlatego jestem na forum. extra! Jestem z czernicy. Ogólnie na forum mi się podoba, miałem problem z grubowargiem zielonym, rozwiązany dzięki forum. witam się z wszystkimi!
 8. Szymon Nowacki

  Ramirezki - jaka płeć

  też jestem początkującym akwarystą, ale posiadam ramirezki i czytałem co nieco o nich, wydaje mi się że osobnik większy jest samcem, mniejszy to samica. U samców jest wyższy jeden z pierwszych promieni płetwy grzbietowej.
 9. Szymon Nowacki

  Proszę o pomoc w diagnozie

  Dziękujemy! wodę dolejemy - jest w planach. już dzwonimy do dobrego domu z pytaniem o adopcję Kiryski ulubione są bardzo, więc może się uda je przechować... czym dokarmiać? dla nich coś specjalnego zakupić? no i młody gruby chyba wróci na noc do zbiornika i jutro będziemy go kąpać nadmanganian kupimy w aptece i doczytamy o kąpielach. dziękujemy jeszcze raz!
 10. Szymon Nowacki

  Proszę o pomoc w diagnozie

  Dzień dobry, piszę w imieniu syna - początkującego akwarysty. dziś rano zauważone pierwsze niepokojące objawy: przebarwienie na ciele grubowarga dwubarwnego, widoczne na zdjęciach. Prosimy o pomoc w diagnozie! 1. 240L 2. założony tydzień temu, tydzień bez ryb, z niewielka liczbą roślin, potem rośliny razem z rybami 3. filtr JBL902 bez węgla aktywnego jest włączony cały czas. 4. Gatunki i ilość ryb. 5. obsada: -grubowarg dwubarwny x3(jeden chory) -skalar x5 -kiryśnik czarnoplamy x2 -kiryski pandy x3, sterbe x2, pstre x5 -grubowarg syjamski kosiarka 6. Inne sprzęty: napowietrzacz, grzałka 7. nie stosowane nawozy itp..., pokarm suchy, sprawdzony dostawca 8. Parametry wody: obojętna, miękka - zmiękczacz dla domu 9. Temperatura w zbiorniku: 25 - 27 st. C 10. porządków jeszcze nie robiliśmy, akwarium nowe 11. Grubowarg, na początku goniony i chyba podgryzany przez większego osobnika swojego gatunku, dziś rano z plamami na ciele - widoczne na zdjęciu. Je, chował się od początku, po południu w kącie zbiornika pływał pionowo - głową do góry. odłowiony do słoja Poprosimy o pomoc! będziemy wdzięczni za każdą sugestię - akwarysta się załamuje... :(
×