Jump to content

tsebass

Użytkownik
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About tsebass

 • Rank
  Nowoprzybyły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Tak chodzi o test w próbówce. Ja dodaję 1 kroplę więcej i sprawdzam czy barwa nie ciemnieje, jeśli nie to pomijam tę kroplę w wyniku. Staram się robić wszystko zgodnie z instrukcją, bardzo dokładnie. OK, niech dojrzewa i zobaczymy po stabilizacji.
 2. tsebass

  Grupa SA na FB

  Jakie ciekawe i dynamiczne grupy polecacie na FB, bo jak widzę grupa SA praktycznie jest nieużywana
 3. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Bardzo dobry pomysł. Plan na sobotę: dodaję piasek i rośliny, wyczyszczę i wygotuję korzeń. Czy przy tej okazji wymienić 10 litrów wody, którą wczoraj przygotowałem (przefiltrowałem i dałem uzdatniacz), sprawdziłbym co się stanie z pH ? Czy te moje parametry GH KH są dopuszczalne dla wprowadzenia ryb ? Czy mierząc je uznajecie za wynik końcowy, wtedy kiedy woda zabarwi się na żółto po pierwszej kropli, czy wybarwiacie dalej o kolejne dwie, trzy krople i ten wynik uznajecie, może moja metoda pomiarowa nie jest dobra, robiłem to pierwszy raz Sprawdziłem pH wody z kranu. jest niżej niż w moim akwarium, czy te kamienia mogą podwyższać pH ?
 4. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Jeszcze nie wiem szukam pomysłu. Myślałem, że zrobię niewidoczną odgrodę z wyciętej butelki po wodzie. Nie testowałem, nie wiedziałem że się je testuje, nie mówiliśmy. Myślałem, że w sklepie akwarystycznym są odpowiednie kamienie.
 5. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Chciałem dodać piasek, no ale to ingerencja w podłoże. Kamienie kupione w sklepie ale nie wiem jakie. Pojawiły się też na korzeniu takie gluty, gdzieś to już widziałem i chyba mówiono że to przejściowe.
 6. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Na razie wygląda to tak. Na zdjęciu nie widać żółtego odcienia wody. Będzie trochę zmian w aranżacji i roślinach, przy tej okazji może podmienię 10 litrów wody na filtrowaną. Nie wiem czy to nie za wcześnie bo minął dopiero tydzień. Dodałem karmy i włączyłem bąble.
 7. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Wyniki: pH 7,8-8, KH 11, GH 10. Chyba jeszcze nienajlepsze Jak obniżać pH ? Woda w akwarium ma żółtawy odcień, ale jest w nim brązowy korzeń, możliwe że to jego wina. Czy jest szansa, że się oczyści czy mam się korzenia pozbyć ? Nowe liście żabienicy rosną brązowawe, czy to jest normalne ? Na powierzchni wody jest taki rozproszony osad jak z twardej wody. W sklepie zoologicznym poradzono mi: - raz dosypać szczyptę karmy, żeby bakterie miały czym się żywić i żeby ruszył cykl azotowy - codzienne dodawać aquaflora carbo - codzienne dodawać nowe bakterie - dzień przed wpuszczeniem ryb wymienić 1/4 wody Prośba o komentarz do tych pytań.
 8. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Nie zamierzam wpuszczać wcześniej. Najpierw dodałem uzdatniacz do wody, po 3 dniach zasadziłem rośliny i dodałem bakterie startowe. Filtr cały czas pracuje. W pieszym teście pH (zoolek kropelkowy mniej dokładna skala) wychodzi między 7,5 a 8, dziś powtórzę na dokładnej skali i przy świetle dziennym oraz zrobię test KH GH. Jak rozpoznać zamknięty cykl azotowy ?
 9. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Działa od soboty
 10. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Jestem przed zakupem testów i nie znam jeszcze tych parametrów.
 11. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Ma 320 L/H. Wiem, że tetry to żałobniczki, cały czas o nich piszę. Pytam tylko czy mogą żyć w zgodzie z krewetkami zamiast kirysków, jeśli nie zdecyduję się na dodanie piasku.
 12. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Ok, czytam też o innych rybkach zamiast tetry, ale jak na razie pozostają i staram się dobrać dla nich. Czy takie zestawienie tetra - krewetki jest dobre, wcześniej o tym nie pisaliśmy.
 13. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Doczytałem dopiero, że kiryski muszą mieć podłoże z piasku u mnie jest żwirek bazaltowy. Czy można dołożyć np w 1/4 przestrzeni piasek i pozostawić ten bazalt, czy lepiej sobie darować. Co w miejsce kirysków, na dno, może jednak krewetki skoro kolcobrzucha już "nie ma"
 14. tsebass

  Obsada akwarium 60x30x30

  Dziękuję za odpowiedzi. Filtr jaki posiadam jest przeznaczony do akwariów 60-100 litrów. Podsumowując: 10 żałobniczek i 6 kirysków malutkich. Czy taka obsada będzie dobra ? Chyba że macie jeszcz jakieś inne propozycje niedużych ryb w kształcie rombu.
 15. Dzień dobry. Proszę o pomoc w doborze obsady akwarium o wymiarach 60x30x30. Interesują mnie żałobniczki (8 szt.) kolcobrzuch karłowaty (2 szt.) kirysek czarny (2 szt.) oraz ewentualnie krewetki (3 szt.) Proszę o korektę ilości i gatunków.
×