Jump to content

Zyzoga

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Zyzoga

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam forumowiczów, mam pytanie dotyczące rybki Danio choprae: 3 dni temu wpuściłem 5 sztuk danio do zbiornika 54 litrowego razem z 20 szt neonków(nie pamiętam dokładnie nazwy odmiany, takie malutkie) i 5 krewetkami amano. Temperatura wody ok. 25C, filtr i napowietrzanie cały czas włączone. Pierwszego dnia danio zachowywały się zupełnie normalnie, zwiedzały zbiornik i dokazywały. Problem pojawił się dwa dni temu: od dwóch dni rybki siedzą pochowane w trawach i za kamieniami. Od czasu do czasu jedna z nich wypłynie na szybki "zwiad" i wraca do kryjówki? Czy to normalne zachowanie? Nie mam kompletnie doświadczenia z tymi rybkami, praktycznie wszędzie w opisach tego gatunku czytam, że to dość ruchliwe i żywiołowe rybki, a u mnie od dwóch dni bawią się w chowanego. Neonki tymczasem wyglądają jakby się już dobrze zaaklimatyzowały.
 2. Witam forumowiczów, mam pytanie dotyczące rybki Danio choprae: 3 dni temu wpuściłem 5 sztuk danio do zbiornika 54 litrowego razem z 20 szt neonków(nie pamiętam dokładnie nazwy odmiany, takie malutkie) i 5 krewetkami amano. Temperatura wody ok. 25C, filtr i napowietrzanie cały czas włączone. Pierwszego dnia danio zachowywały się zupełnie normalnie, zwiedzały zbiornik i dokazywały. Problem pojawił się dwa dni temu: od dwóch dni rybki siedzą pochowane w trawach i za kamieniami. Od czasu do czasu jedna z nich wypłynie na szybki "zwiad" i wraca do kryjówki? Czy to normalne zachowanie? Nie mam kompletnie doświadczenia z tymi rybkami, praktycznie wszędzie w opisach tego gatunku czytam, że to dość ruchliwe i żywiołowe rybki, a u mnie od dwóch dni bawią się w chowanego. Neonki tymczasem wyglądają jakby się już dobrze zaaklimatyzowały.
 3. Na innym forum dostałem radę zastosowania środka Tetra Crystal Water. Wlalem do zbiornika dawkę zalecana przez producenta ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy stostoswanie takie środka ma jakikolwiek sens? Ewentualnie czy należy zwiększyć dawkę/powtórzyć zastosowanie?
 4. Żwirek był płukany 5-krotnie. Kamienie i korzeń wygotowalem, a podłoże rozsypalem zgodnie z instrukcją na stronie sklepu gdzie kupowałem.
 5. Witam serdecznie i proszę o pomoc dla kompletnego laika. Postanowiłem spróbować swoich sił z akwarystyka j przedwczoraj wystartował mój pierwszy zbiornik i od razu natrafiłem na problem z wodą. Zbiornik filtr i grzałka które mam to https://zoo-aquos.pl/pl/p/Zestaw-Akwarium-AQUAEL-Leddy-Set-60-DAYNIGHT-60x30x30-54L-LED-Czarny/4217 Na podłoże wykorzystałem kilkukrotnie przeplukany żwirek i podłoże dla roślin Aqua Soil. Korzen i kamienie do ozdoby również były kilkukrotnie myte i plukane. W akwarium zasadzilem roślinki z tego zestawu https://allegro.pl/oferta/zestaw-latwych-roslin-do-akwarium-peseta-gratis-7310845128?utm_medium=app_share&utm_source=facebook PPRECHODZAC DO PYTANIA-PROBLEMU: Woda w akwarium jest mętna jak mleko. Czytałem na forach że to naturalne zjawisko które powinno ustąpić w kilka godzin po zalaniu. Mija druga doba A sytuacja się nie zmienia. Czy w celu wyklarowania wody należy zastosować jakieś środki chemiczne że sklepu zoologicznego? Czy należy się zwyczajnie uzbroić w cierpliwość i poczekać. Ewentualnie jeżeli gdzieś popełniłem błąd to czy wymagany jest restart? Proszę forumowiczow o pomoc , jestem otwarty na krytykę. Zdjęcia dla zobrazowania: https://drive.google.com/folderview?id=1Win3k87CwF1zUaSh4oz8hPTdinh72cAI
×