Jump to content

Izu

Użytkownik
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Izu

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Izu

  Pomoc w leczeniu

  Terapia, którą przeprowadziłam to było pojechanie po bandzie, być może dlatego okazał się skuteczny. Oko jednak spowodowało u mnie panikę i stwierdziłam, że albo wóz albo przewóz.
 2. Izu

  Pomoc w leczeniu

  Bojek ma apetyt i ostatnio jadł groszek na odpuchnięcie. Przyniosło to lekkie rezultaty, ale zastanawiałam się nad metronidazolem z uwagi właśnie na bakterie, które mogą szaleć w przewodzie pokarmowym. Chociaż bojki to podobno podatne sztuki na zaparcia.
 3. Izu

  Pomoc w leczeniu

  U pozostałych ryb żadnych objawów. Gdyby to było coś poważniejszego np: z wodą to pewnie w pierwszej kolejności trafiło by bystrzyki, czytałam że najszybciej reagują na złe warunki. Bystrzyki to natomiast okazy zdrowia, pięknie wybarwione i bardzo ruchliwe Glonojad to Pan akwarium i też okaz zdrowia. Jest jeszcze Ampularia i jej również nic nie dolega.
 4. Izu

  Pomoc w leczeniu

  @DavyJones Od kłopotów z okiem minęło ponad 10 dni i Baktoforte S bardzo szybko zadziałał. Też podejrzewałam posocznice lub mykobakterioze ale objawy nie były w tym przypadku oczywiste. Choroba zaczęła się dziwnie na dwa dni przed wystąpieniem objawów bojek izolował się od reszty. Później pojawiło się zgrubienie na pysku, kiedy tylko je zauważyłam przeniosłam go do szpitalika i podałam trypoflavine. Po około 2-3h po podaniu odkażalnika wysadziło oko. Wyglądało to bardzo źle i liczyłam, że jeżeli uda się uratować rybkę to zostanie piratem Baktoforte S podziałało jednak po 3 dniach. Nie ma śladu, ani po zgrubieniu na pysku, ani po infekcji oka. Oko nie jest nawet zmętnione i rybka doskonale na nie widzi. Dodatkowo czytałam na zagranicznych forach, że wysadzenie gałki u bojowników i złotych rybek to częsta przypadłość, leczona z sukcesami. Bojkowi nie odstają łuski, nie stracił kolorów i ma duży apetyt. W trakcie leczenia wypróżniał się normalnie i nie były to białe, dziwne odchody. Problem pojawił się ok. 2 dni przed końcem leczenia, spuchł i przestał wydalać.
 5. Izu

  Pomoc w leczeniu

  @maziama Ketapang Tropicala Mam jeszcze jakiś aqua safe z aloesem, też z Tropikala, bo dorzucili mi ostatnio gratis do karmy.
 6. Izu

  Pomoc w leczeniu

  @maziama Aqua safe mam z Tetry. Bojek pływa w szpitaliku, pokrywę ma prowizoryczną w postaci kartonowego pudełka Postaram się go w takim razie pogłodzić, a jutro podmienię całą wodę, mam nadzieje że to pomoże.
 7. Izu

  Pomoc w leczeniu

  @maziama też mi się wydaje, że się zatkał Spróbuję go nie karmić, ale mam wyrzuty sumienia bo to raptem 3 dzień bez Baktoforte S i mam wrażenie, że jest osłabiony. Ketapang mam w płynie, bo liści nie mogłam kupić. Po leku (Baktoforte S) podmieniłam 50% wody i przez ostatnie dwa dni po około 20% na świeżą. Grzałkę podkręciłam po podobno wyższa temp. pomaga na zaparcia...ale tutaj nic. Spotkałam się na zagranicznych forach z następującym sposobem na zaczopowane bojowniki: 3 dni głodówki, 4 dzień groszek, 5 głodówka i 6 groszek. Podobno po 7 dniach przechodzi, co o tym myślisz? Reasumując: obniżyć temperaturę i wlać ketapang? Bo boję się, że zrobię jakiś chemiczny mix. Zwłaszcza, że na noc podaje mu fishtamin codziennie do wody, wprawdzie raczej symbolicznie jedną kropelkę, ale chce żeby nabrał sił.
 8. Izu

  Pomoc w leczeniu

  Trochę się boję tej gorzkiej soli, zwłaszcza że bojek to jeszcze rekonwalescent, a rybki podobno różnie reagują. Sposób z solą polecają głównie na zagranicznych forach. Wśród polskich akwarystów mało jest informacji o jej stosowaniu i skutkach. Dlatego proszę o radę. Boję się też tego, że od ok. 5 dni nie ma wypróżnienia. Próbowałam mu zaglądać...ekhmm pod płetwę, ale nic tam spuchniętego, czy czerwonego nie widać.
 9. Izu

  Pomoc w leczeniu

  @maziama Uzdatniacz aqua safe, wody używam odstanej z RO. Z objawów na dzień dzisiejszy (i wcześniejsze dni) to przebywanie na przyssawce od grzałki, blisko lustra wody i wzdęty brzuch. Brak odstających łusek, rozchylonych skrzeli, przebarwień, apetyt nieposkromiony...gdy tylko podejdę do akwarium podpływa w miejsce gdzie podaje mu jedzenie i patrzy z nadzieją w górę, że coś skapnie. Dodatkowo podaje mu fishtamin.
 10. Izu

  Pomoc w leczeniu

  I zdjęcie z dzisiaj. Po 3 dniach głodówki i jednym dniu z groszkiem.
 11. Izu

  Pomoc w leczeniu

  To zdjęcie z przed 5 dni z wzdętym brzuchem
 12. Izu

  Pomoc w leczeniu

  Tu zdjęcie jeszcze z chorym oczkiem z przed około tygodnia...około 5 dnia leczenia, widoczna jeszcze biała obwódka wokoło oka.
 13. Izu

  Pomoc w leczeniu

  @maziama Piękne dzięki za odpowiedź. Zanim zaczełam go karmić groszkiem (czyli wczoraj) przeszedł 3 dni głodówki. Apatyt miał i ma cały czas, nawet przed chorobą. Pokarmy podaje mu zróżnicowane Betta Tropical w płatkach, spirulina, mrożone larwy komara, a w czasie choroby supervit w płatkach. Karmiłam go zdecydowanie za często teraz już to wiem...dostawał około 2 płatków nawet 3 razy dziennie. W czasie choroby zaczęłam karmić go mniej 1 większy płatek na pół i 2 razy dziennie. Normalnie pływał w 25l z młodym glonkiem i 3 neonami zielonymi. Zanim zaatakowała choroba już przygotowywałam nowe lokum dla wszystkich. 80 l bo wiedziałam, że mam przerybienie. Nowe akwarium dojrzewa już tydzień z roślinkami bez rybek. Szpitalik ma 5l.
 14. Izu

  Pomoc w leczeniu

  Witam wszystkich serdecznie i bardzo proszę o pomoc!!! Mam problem z bojownikiem, który około tydzień temu zachorował. Przed objawami choroby rybka około 3 dni izolowała się od innych i przebywała w rogu akwarium. Po tym czasie na pysku pojawiło się zgrubienie w kolorze skóry bojownika. W tym czasie postanowiłam go odłowić do szpitalika i dodać trypoflaviny w ilości profilaktycznej i wtedy stała się tragedia. Rybce w przeciągu 10 h jedno oko wyskoczyło jak teleskop, byłam przekonana, że je straci. Od godz. 6:00 rano czekałam na otwarcie zoologicznego, gdzie zakupiłam Baktoforte S. Zaczęłam leczenie wszystko stawiając na jedną kartę. Najpierw zanurzyłam go w stężonym roztworze przez 30 min, a później leczyłam przez 9 dni podając kolejne dawki. Oko jest już w pełni zdrowe, ale pod koniec leczenia pojawił się inny problem. Rybka ma wzdęty brzuch i nie wypróżnia się od kilku dni... Była głodówka, brzuch minimalnie się zmniejszył. Wczoraj zaczęłam podawać mu groszek, ale wypróżnienie nie przychodzi. Rybka ma ogromny apetyt, ale podaje mu tylko minimalne dawki groszku raz, góra dwa razy dziennie. Rozważam teraz 2 opcje i proszę o pomoc: - podanie metronidazolu w pokarmie (tutaj prosiłabym o pomoc z ustaleniem dawki na takie maleństwo) - kąpiel w gorzkiej soli Informacje dodatkowe: Rybka przebywa w szpitaliku z grzałką i filtrem. Oko w trakcie choroby miało białą obwódkę. Rybka cały czas ma wilczy apetyt. Rybka normalnie wypróżniała się w trakcie leczenia i wcześniej. Odchody nigdy nie były białe, ani ciągnące, raczej zwarte i w kolorze czerwonych płatków. Brak innych objawów. Rybka w trakcie leczenia przebywa w okolicach grzałki i jest mniej ruchliwa, ale podejrzewam, że ma to związek z drastycznym zmiejszeniem litrarzu w szpitaliku. Temp. 28 C
×