Jump to content

lajsta7

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About lajsta7

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. lajsta7

  Oswietlenie

  Nie ma ale mogę dołożyć. Czyli nowa świetlówka T8 20-18 W. teraz tak pomyślałem ze dało by się dołożyć coś w odległości około 6 cm od tej swietlówki T8 lepiej będzie dać tą świetlówkę LED z aquela 10 W czy tą świetlówkę czerwono-niebieską na rośliny ?
 2. lajsta7

  Oswietlenie

  Jeśli mowa o takim module LED to taki 10 W by wystarczył? ( taki jak na 1 zdj) a jakbym do tego dołożył tą swietlówke ( 2 zdj) odrazu obok na trytykach które tam są w zestawie to dało by rade ? (niestety przeróbka odpada bo pokrywa jest do oddania)
 3. lajsta7

  pielęgnacja roślin

  z tym ,że ja moge władować maksymalnie 10w 535-665mm to dały by rade ? i dlaczego dla t5 ma 24W a dla t8 ma 18W skoro ta swietlówka ma własne wyprowadzenia?
 4. lajsta7

  pielęgnacja roślin

  jeszcze nad roślinami nie myśałem, a jakieś wskazówki ? ta świetlówka 16w wystarczyła by na to akwarium ? mowa o czymś takim ?
 5. Witam jestem w trakcie zakładania zbiornika 100l. Mam pytanie czy konieczne jest użycie jakiegoś nawozu w postaci granulek lub innego do podłoża czy wystarczy w płynie, czy na glony lepiej zapobiegać czy zwalczać jeżeli się pojawią jeśli zapobiegać to czy jest jakiś dobry środek godny polecenia ? kolejne pytanie czy warto zaopatrzyć się takie coś jak co2 w płynie lub cos podobnego ?
 6. lajsta7

  Oswietlenie

  Witam jestem w posiadaniu akwarium 100l ( 80x 30 x 40h), jest tam pokrywa w której jest miejsce na jedną świetlówkę( nie kupiłem tylko dostałem). Teraz jest w niej świetlówka 20w ( 60cm )która i tak jest do wymiany 20w i tak było za mało i trzeba by wymienić na coś mocniejszego i właśnie tu moje pytanie czy wgl lepsza świetlówka wystarczy czy trzeba coś dołożyć np w stylu świetlówki led bo na zwykłą chyba miejsca nie ma ,a moze zamiast Świetlówki fluorescencyjnej jedną świetlówkę led . Kolejnym pytaniem jest czy czy temperatura barwowa ma jakieś znaczenie i czy są jakieś parametry na które trzeba jeszcze zwrócić uwagę? na jednym z zdjęć jest tez statecznik czy on wystarczy na mocniejszą świetlówkę ( gdyby ktoś wytłumaczył jaki musi być stosunek mocy statecznika do świetlówki byłbym wdzięczny) . ostatnim pytaniem jest jak ma się stosunek mocy takiej zwykłej świetlówki do świetlówki led.
 7. lajsta7

  wybór filtra

  Witam Jestem podczas zakładania zbiornika 360 l (raczej ogólny) .Mam dylemat przy wyborze filtra. Zastanawiam się miedzy Aquael Ultramax 1500 lub 2000, JBL e1502 i eheim profesionel 4+ 2275. na jakie parametry powinno się patrzeć przy wyborze filtra, ponieważ z tych 4 najwięcej l/h robi ultramax 2000 czyli 2000l\h ( fakt ze jest on dedykowany do zbiorników powyżej 400 l ale ja planuje zbiornik jedynie 40 l mniejszy a różnica miedzy ulitramax 1500 a 2000 to jakaś 100, jeżeli ultramax to wato dopłacić czy będzie to przesada?) a eheim 1250l\h a jest najdroższy płaci się tylko za markę czy jednak jest tu coś lepszego jak pojemność koszy powierzchnia prefiltra które mają większy wpływ na czystość wody? Który z tych filtrów warto kupić albo jest jakaś inna marka godna polecenia.
×