Jump to content

dawidNL

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dawidNL

 1. dawidNL

  Kiryski akwa 120 L

  Witam posiadam 5 sztuk kiryskow Venezuela Black i mam możliwość kupienia 5 kiryskow GOLD Laser teraz moje pytanie czy mogę trzymać je razem czy dwa rodzaje kirysów to będzie problem w akwa ?
 2. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu glonojadów. Dostałem 2 male glonojady i nie wiem który jest który, o to one : Ten u góry jest gładki w kolorze lekko niebieskim. Drugi jest w kropki.
 3. dawidNL

  Zbrojnik ( Glonojad)

  Udało mi się go uchwycić chyba lepiej widać. Ktoś wie jaki to glonojad ??
 4. dawidNL

  Zbrojnik ( Glonojad)

  ok dzięki , postaram się zrobić lepsze zdjęcie i wstawię. Jest mniejszy i odcień ciemno niebieski dlatego myślałem że to może jest zbrojnik niebieski ale patrząc na necie widziałem że ten w kropki to niby niebieski więc już trochę zgłupiałem.
 5. Witam właśnie zaczynam przygodę z akwarystką. Zakupiłem akwarium 120l firmy JUWEL W pierwszym dniu wysypałem żwirek firmy TETRA: Zalałem woda i posadziłem roślinki, niestety nie znam po nazwach ( mieszkam za granicą) poprosiłem w sklepie o pomoc w doborze roślinek na każdy obszar akwarium. Tak wygląda większa połowa z drugiej mam wysypane kamczyki na których znajdzie sie korzeń i mini zamek. Dzisiaj czyli w drugim dniu wpuściłem krople do ustabilizowania wody i bakterie z firm COLOMBO: Od pierwszego dnia świecę 6h dziennie, filter włączony non stop. Teraz moje pytanie czy tydzień wystarczy na wpuszczenie pierwszych domowników czy poczekać trochę dłużej ?? Mam plan wpuścić: Tydzień pierwszy : 10x Neon Inessa jako ławica + glonojad ( jaki polecacie? ) + 3 roślinki na przód akwa Tydzień drugi : 5x Gupik (2 samce 3 samice) + 3x mieczyk ( samiec i 2 samice) Tydzień trzeci : 3x Kirys albinos lub pstry + jeszcze nie wiem może coś polecicie ?? Co ogólnie o tym myślicie czy ma to wszystko sens czy zmienić coś w moich planach ? proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam i liczę na wasze porady. Pozdrawiam
 6. dawidNL

  Początki "dzień drugi"

  a co myślicie żeby zamiast kirysków dać krewetki ? czytałem gdzieś ze też dobrze się sprawdzają w roli sprzątacza przy dnie
 7. dawidNL

  Początki "dzień drugi"

  Kupię testy i dam wam znać a jakie podłoże pod kiryski ? ten substrat z tetry to zwykły żwirek to chyba dobrze czy nie bardzo ? a jak dam 3 kiryski albionos i 3 np pstry albo panda to się liczy jako grupa czy powinny być z jednego rodzaju ?
 8. dawidNL

  Początki "dzień drugi"

  Glony ? woda jest dopiero od wczoraj planty też na tylnej szybie jest plakat może się coś odbija bo ja żadnych glonów nie widzę. Możesz wytłumaczyć dlaczego neonki nie pasują do głupików ? widziałem wiele razy jak ktoś trzymał je razem ? Jeśli chodzi o glonojada który byś proponował ? niebieski czy złoty ? na necie widziałem też zbrojnik zebra ale to chyba ciężko dostępny bo nigdy nigdzie nie widziałem choć nie powiem ze najładniejszy.
×