Jump to content

D3nver

Użytkownik
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by D3nver

 1. Witam, mam problem w swoim akwarium. Mam wrażenie że coś obgryza mi rośliny, wszystko widać na załączonym obrazku. Może będzie mi ktoś w stanie pomóc bo nie mam zielonego pojęcia co zjada mi liście tej roślinki na zdjęciu, moczarka jest nie naruszona mech oraz trawnik, który mam w akwarium też są ok. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Obsada: 5 gupików 2 molinezje czarne 1 zmienniak plamisty 2 military helmet 1 ampularia (jest Od 3 dni także to nie ona) 1 kirysek ( nie pamiętam gatunku ) 1 glonojad 100-200 krewetek red cherry ( nie jestem w stanie ich zliczyć) 1 helena I jakieś takie malutkie przezroczyste ślimaczki, nie wiem co to jest, na nie mam Helenę ale widzę że nie daje rady. Akwarium low tech, 48L, parametry: CO2 - 30mg/l GH - 21 KH - 8 PH - 6.8 Innych parametrów nie podam bo nie ma testów kropelkowych a paskowe wskazują że jest wszystko w normie.
 2. D3nver

  Obgryzione liscie

  Potwierdzam, jak była zdrowa to właśnie tak wyglądała.
 3. D3nver

  Obgryzione liscie

  Hej, dotarły do mnie testy i jestem po ich wykonaniu. Okazuje się że wszystkie parametry są w normie, poza żelazem którego jest 0. Być może to jest moim problemem. Davy ta roślina jest że mną już długo i nie miałem z nią takich problemów. Ale co to za gatunek jest to nie mam pojęcia.
 4. D3nver

  Obgryzione liscie

  Nic nic nowego z obsady prócz ampulari się nie pojawiło, ale tak jak wspominałem już przed nią pojawiły się zniszczone liście. Pozostaje mi kupić testy na potas i określić na ile go brakuje.
 5. D3nver

  Obgryzione liscie

  Co2 w płynie w sensie Carbo. Też czytałem że brak potasu powoduje dziury ale niektóre liście są wręcz zjedzone a potas jest dawkowany.
 6. D3nver

  Obgryzione liscie

  Akwarium miało reset z początkiem listopada, także substrat powinien dawać radę. Reset był oparty na tej samej wodzie, jedynie zmiana wystroju miała miejsce. Podłoże to: ADVANCED SOIL shrimp AQUAEL Piasek Kwarcowy 0,1-0,3 mm Substrat: AQUAEL AQUA FLORAN Dodatkowo podaje co2 w płynie 1ml/dziennie i potas 1mm/dziennie.
×