Jump to content

Trupioblady

Użytkownik
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Trupioblady

 1. Witam. Mam problem z samiczką ramireza. Zauważyłem, że pojawiła się u niej biała kropka. Raczej nie jest to ospa - ta kulka jest większa niż w przypadku ospy i tylko samica ramireza ją ma. Jest ona jedna, na ciele ramirezki nie ma innych takich "kulek". Nie wiem co to za choroba, czy ktoś może rozpoznaje? Samiczka raczej normalnie pływa, chętnie je. Podejrzewałem plesniawke lub dziurawice, ale jestem laikiem i nie miałem styczności z tymi chorobami więc ciężko mi to określić. Temperatura 28-29 stopni C NO3 ok 15 mg/l NO2 bliskie 0 GH ok 12 d KH 5 d pH ok 6.6
 2. Trupioblady

  Ramireza - biała kulka przy pysku

  Poczytałem i przetarlem lekko to miejsce tamponem, białe zeszło, jednak pod tym jest dziurka. Tą dziurkę miała już od dawna, prawdopodobnie o coś uderzyła jak samiec ja gonił. Później czuła się dobrze, rybki miały tarlo ok 1.5 tygodnia temu. To coś białego pojawiło się praktycznie z dnia na dzień. Dziurka jest teraz, jak się okazało trochę większa. Na forach czytałem, że podobne objawy ma dziurawica i Hexamitoza.
 3. Trupioblady

  Ramireza - biała kulka przy pysku

  No nie wiem czy to plistoforoza... Nie ma żadnych innych objawów 🙄
 4. Witam. Posiadam jedna roślinę która bardzo szybko mi rośnie, ale potrzebuję jej identyfikacji, oraz nurzańca, który z bujnego i ładnie rosnącego, zamienił się praktycznie w trupa który coraz bardziej się rozkłada. Co może być tego przyczyną? Przepraszam za słaba jakość zdjęć, ale jest limit.
 5. Tak patrzę to może to jest nadwódka tajlandzka. Jednak dalej nie wiem co zrobić z nurzancem... Wyrzucić go czy czekać na poprawę? Postaram się systematycznie codziennie dodawać tego nawozu.
 6. Dokładnie tego nawozu używam. Codziennie dolewasz? Na nurzanca trochę źle wpłynęło co2 którego używałem do między innymi zwalczania krasnorostów. Podobno nurzance nie lubią co2, jednak musiałem go użyć ale to były 3-4 dni a minęły już 2 tygodnie a nurzaniec dalej jest żywym zombie.
 7. Witam. Od kilku dni posiadam (podobno) samca i samicę ramireza. Samica co chwila atakuje samca do takiego stopnia, że płetwa brzuszna jest już lekko podgryziona. Czytałem, że takie sprzeczki mogą nawet trwać 2 tygodnie, ale boję się że ten samiec tyle nie wytrzyma. Szczerze nie jestem pewny czy to samiec i samica, chociaż tak mi się wydaje. U samicy lekko czerwony brzuch, a samiec ma lekko wysuniętą pletwe grzbietowa. Na zdjęciach podpisze "samicę" jako 1 a "samca" jako 2. Akwarium 54 litry dlatego nie chcę więcej niż 1 pary. Jednak myślę czy nie dokupić 2 samic albo samca i samicy. A jak się dobierze jakaś para, to drugą oddać znajomemu do większego akwarium. Proszę o pomoc i rady.
 8. Trupioblady

  Ramireza - samica atakuje samca?

  Temat do zamknięcia, był samiec i samica. Niestety ganialy się aż do śmierci samiczki (samiczka zachorowała na posocznice, nie było szans jej uratować). Dokupilem druga samiczke, gonił ja przez tydzień a teraz pływają już razem i chyba powoli szykują się do potomstwa 😊
 9. Trupioblady

  Ramireza - samica atakuje samca?

  Oho... Samiec się po 5 dniach wkurzył i przyjął strategie, że najlepszą obroną jest atak i właśnie zaczął ganiać samicę. Jeszcze ani razu to się nie zdarzyło a teraz gania ja nieprzerwanie od 5 minut. Miejmy nadzieję że albo przestaną się już gonić, albo zostaną parką.
 10. Trupioblady

  Ramireza - samica atakuje samca?

  Ramirezy agresywne? Pierwsze słyszę. Właśnie one są na ogół spokojne. A czy to w ogóle samiec i samica? Co uważacie? Chciałbym dobrac parę i mam możliwość wymiany samicy na inną. Tylko, że nie wiem czy to jest samica i samiec i czy dobrze to oznaczylem.
×