Jump to content

maateusz

Użytkownik
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About maateusz

 • Rank
  Podglądacz
 1. Jak w temacie zabieram się za budowę zestawu dla akwarium 170/60/50h Wszystko chciałbym wykonać sam - co mogę oczywiście - dla swojej własnej satysfakcji. Akwarium mam zamówione rzecz jasna. Szafkę wykonam sam - nie zdecydowałem jeszcze tylko czy ze sklejki czy z płyty jednak. Mam nierówną podłogę więc szafkę musiałbym wypoziomować - czyli postawić ją na jakiś regulowanych nóżkach --- nie potrafię nic solidnego znaleźć ? może ktoś wie gdzie mozna jakieś solidne regulowane nóżki dostać. pokrywa na akwarium - zawsze miałem alu i teraz tez chciałbym tak zrobić - lakierowanie proszkowe już ogarnąłem...ale nie potrafię znaleźć profila -- chodzi mi o coś takiego jak tutaj: https://youtu.be/qytm6Wyih-g
 2. maateusz

  akwarium , a strop

  gdyby coś takiego było... to bym wiedział... bardziej licze na własne doswiadczenia osob w domach z podobnego okresu..
 3. maateusz

  akwarium , a strop

  Zakupiłem w nową obudowę alu z oświetleniem i akwarium 200 cm na 70 na 70 cm. obecnie mam akwarium 180 cm na 50 cm i 60 cm wysokości tylko obawiam się ciężaru... bo to dom z lat 70 tych... czy strop wytrzyma... bo akwarium stanie na parterze, a pod spodem jest piwnica. to obecne mam wzdłuż ściany, a w piwnicy strop podparłem belkami drewnianymi - dla nowego akwarium chciałbym tak samo zrobić. Aby obniżyć ciężar myślę może skrócić jest na 50 cm wysokości ? to powinno chyba wystarczyć ? zda egzamin ? bo będzie sporo lżejszy taki zbiornik na pewno... bo sporym obciążeniem będzie pewnie też sama szafka na której ma stanąć akwarium. tutaj wyliczyłem wagę akwarium: http://www.ziejek.bpl.vectranet.pl/a...lkulator2.html i wyjdzie mi ok 1200 kg... a obecne waży ok 650 kg (bez szafek) pytanie jak to strop zniesie ? czy to bezpieczne... czy może zmniejszyć wysokość nowego akwarium o te 20 cm i waga spadnie do 850 kg i to bedzie bepieczniejsze pytam bo nie wiem tak naprawde jak strop jest zrobiony...bo dom kupilismy 10 lat temu..nie budowalismy go
 4. maateusz

  Jaka to rybka ?

  i znalazłem kolejne - zbrojniki-niby podobne a jednak inne ?- to rozne gatunki? ew jakie ? 1. - czarny w białe kropki https://ibb.co/g5M6N7 2. taki jakby złotawo brązowy https://ibb.co/n5gHUn https://ibb.co/ixYaFS https://ibb.co/iZfi27 4. czarny w złoto brązowe kropki: https://ibb.co/fbYLh7 https://ibb.co/bFdaFS
 5. maateusz

  Jaka to rybka ?

  i jeszcze znalazłem takie: cóż to jest ? chodzi mi o te takie z ciemnym poziomym paskiem przez cialo ?
 6. maateusz

  Jaka to rybka ?

  Dziękuję. Korzystając z okazji zapytam co to za rybka ta pomarańczowa (także nabytek pływa z molinezjami, ale jest większa i te płetwy jakieś weloniaste takie).
 7. maateusz

  Jaka to rybka ?

  Kupiłem akwarium z glonojadami, a w śród nich pływały takie - sprzedający mówił, że to "glonojad złoty"... ale ze zdjęciami google nie pasuje mi to... Co to za rybka ? Mam dwie sztuki takie i nie wiem jakich warunków potrzebują.
 8. maateusz

  Problem z roślinami, dziwny nalot

  własnie tak myślałem aby przerzucić ją do mniejszego akwa i tam z nimi podziałać... tylko wtedy w akwarium nie będzie jakiś ich zarodników itp ? ktore nie wroca powrotnie jak włoże nawet nowe roslinki ?
 9. maateusz

  Problem z roślinami, dziwny nalot

  obsada: gibiceps - duży - 1 , pielęgnica papuzia 1 - duża, 1 sum i kilka glonojadów. parametry wody zbadam wieczorem tylko zakupie testy czy jakieś lekarstwa są bezpieczne dla rybek ?
 10. maateusz

  Problem z roślinami, dziwny nalot

  generalnie planuje reset...na wiosne jak bedzie cieplej... ale na juz chcialbym z tym powalczyć... wiec tak: leje kranowe - to fakt. bo podmiany co tydzien - nie nawoze niczym roslin - akwarium stoi w polnocnym pokoju wiec swiatla ma stosunkowo najmniej- oswiwetlenie to dwie swietlowki t8- nie wiem czy cos jeszcze podać ?
 11. tak oto wyglądają moje anubiasy w akwarium...rybki zdrowe ... nie mialem problemów z nimi... filtrują 2 eheimy 2080 akwarium 180 cm na 50 na 60 . co to za nalot ? jak z nim walczyć ? i czemu się pojawił ?
×