Jump to content

AkwaMichał

Użytkownik
 • Content count

  96
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About AkwaMichał

 • Rank
  Bywalec
 1. AkwaMichał

  Danio i ich uganianie się za sobą, podgryzanie, itp.

  Możesz mi powiedzieć skąd taki wniosek? Bo jak dla mnie to to jest kompletna bzdura
 2. AkwaMichał

  Oświetlenie 45l

  11W? Przy tych roślinach tu spokojnie i 6W by wystarczyło. Pamiętam Twoją Azję...tam chyba na 3W jechałeś, a efekt był świetny.
 3. Obawiam się, że ten rak zrobi sobie ucztę z krewetek RC. EDIT: Dobra, zadowolę się fauną w moim drugim zbiorniku ten będzie królestwem RC. Zresztą to roślinniak i tak jest
 4. Dzięki za odzew Luna, pomyślę nad nimi. A czy ewentualnie 5 sztuk Razbory Borneańskiej? Bardzo przyjemna, choć wygląda agresywnie.
 5. Kurczę, nic nie da rady tam trzymać oprócz krewetek?
 6. Cześć, litraż i wymiary w tytule. Kostkę na razie zamieszkują niezliczone ilości krewetek RedCherry...zastanawiam się co do tego dodać, bo zależy mi na rybach. pH: 7.5 [Zoolek] GH: 15 [Zoolek] KH: 10 [Zoolek] Temperatura: 25 stopni Celsjusza Oświetlenie: 0.3 W / L Bojownik nie, gupiki też nie - taki wybredny jestem
 7. AkwaMichał

  [ok 300L] luniakowe morskie

  Lunaaaa, a jest już więcej życia? Prosimy o update!
 8. AkwaMichał

  [60l] A.Borelli

  A jak wyglądała aklimatyzacja? Współczucia z mojej strony
 9. Samo wyciągnięcie odchodów to nie wszystko, bo z nich zdążą już "wyjść" związki NO3. Karmienie w osobnym zbiorniku to jedno, ale proces metaboliczny odbywa się i tak w głównym akwarium. Sugeruję pomyśleć nad filtrem hydroponicznym (jak dobrze sobie to zaprojektujesz to nie dość, że wyjdzie tanio to i jeszcze możesz naprawdę odwalić sobie niezły tropikalny ogródek). To naprawdę wydajna filtracja biologiczna. Poczytaj o tym. Dorzucenie roślin szybko rosnących na przestrzeni czasu również da skutek, a dobrze ułożone mogą dać ciekawy efekt. Istnieją też denitryfikatory, ale nigdy się w to nie zagłębiałem...
 10. AkwaMichał

  Akwarium 45l

  Welon zapewne skutecznie ograniczał populację wypławek (ryba pracująca...). Czy groźna? Dla krewetek jak najbardziej tak. Dla dorosłych ryb raczej nie, może dla narybku i ikry... Znikną pewnie z czasem, jak zarybisz akwarium.
 11. AkwaMichał

  Coś zmienia odczyn Ph

  Filtr RO wodę kranową przekształci w wodę demineralizowaną (czysta cząsteczk H20). Poczytaj o technologi RO, czyli o technologi odwróconej osmozy.
 12. AkwaMichał

  Coś zmienia odczyn Ph

  Wodę RO można przecież mineralizować tak, aby uzyskać "wymarzone parametry". Ja kwasem nigdy nic nie robiłem, więc nie za bardzo mogę pomóc.
 13. AkwaMichał

  Coś zmienia odczyn Ph

  Ryby rozmnażają się bo muszą, bo mają zakodowane, że to jedyny sposób, żeby przedłużyć gatunek...To, że ryba się rozmnożyła nie oznacza, że w akwarium są bóg wie jakie warunki! Rozmnażanie to raczej odruch i nie świadczy o tym, że rybie jest dobrze. Nie twórz własnej biologi neony to ryby raczej wód miękkich i kwaśnych niż twardych tak jest i będzie. Słuszna decyzja.
 14. AkwaMichał

  Coś zmienia odczyn Ph

  Zazdroszczę umiejętność rozmawiania z rybami, ale skoro Ci to powiedziały, to chyba jednak masz rację... EDIT: Nie, bo nie pozbędziesz się w tej filtracji drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń.
 15. AkwaMichał

  Coś zmienia odczyn Ph

  Człowieku, czy Ty w ogóle widzisz co ty piszesz? Ad. 1 To prawda, te ryby są wyjątkowe (posiadam ławice 20 sztuk). I to jedyne co w tym zdaniu jest prawdziwe. Pytałeś je o to czy dobrze się adaptują w twardej wodzie? Ad. 2 Serio nie lubią? Wow, a jaki gatunek ryb toleruje takie skoki? Ad. 3 No pewnie, że będą. Jak je zaleje betonem to też będą, tyle, że zamiast 7-8 lat kilka sekund. Jak zamkniesz dorosłego człowieka w celi 2m2 to też pożyje może ze 3 lata (mocniejsze sztuki pewnie dłużej...). Neony też pożyją, ale to takie życie, że lepiej sobie w łeb strzelić. Kupujesz zwierzę = jesteś za nie odpowiedzialny, masz mu stworzyć takie warunki jakie ma naturalnie. Może nie 1:1, ale nie trzymaj ryb raczej wód miękkich i kwaśnych w wodzie twardej ;/ P.S: Tutejsi moderatorzy uwierz mi, mają poziom. Nie podlizuję się teraz (sam jestem moderatorem na forum technicznym), a tylko Ci piszę, że lepiej posłuchać się ich niż wyszukiwarki Google. EDOT: Musiałem poprawić formatowanie cytatu...
×