Jump to content

Marcin De

Użytkownik
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Marcin De

 • Rank
  Podglądacz
 1. Marcin De

  Czy dobra obsada do 60 litrów netto?

  Widzę, tu bardzo życzliwe i uszczypliwe podejście co poniektórych, więc dziękuję bardzo takim osobom za pomoc i za fachowe doradzenie mi co do obsady zbiornika. Czyli wnioskuję z tego, że lepiej nie zakładać akwarium z rybami a tylko rośliny. W związku z tym nie zakładam go w cale.
 2. Marcin De

  Czy dobra obsada do 60 litrów netto?

  Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić? Tylko tyle w temacie? Dla mnie to żadna wskazówka, ani pomoc. Wodę w takim wypadku zamierzam zakwasić. Co jeszcze mogę zrobić? Żwawiki są bardzo wszechstronne, jeżeli chodzi o wymagania.
 3. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Bardzo proszę o wypowiedzenie się/pomoc w doradzeniu mi co do mojej obsady baniaka 60 litrów netto, którą mam zamiar stworzyć. Parametry wody: pH~7,2; średnia twardość (12,2-13 °n). Wymiary akwarium: 60x30x35 cm. Na dnie piasek kwarcowy o gradacji 0,8-1,2 mm. Obsada jaką planuję zrobić to: 10-12 szt. żwawików czerwieniaków/neonów innesa 4 szt. kirysków panda 4 szt. otosków (Otocinclus Affnis) para pielęgniczki żółtej - Borreli. Pozdrawiam.
 4. Marcin De

  Obsada do 60L

  Witam serdecznie. Podłączę się do dyskusji, gdyż sam planują obsadę do swojego baniaka 60 litrów netto. W związku z tym, że pragnę posiadać nieagresywne ryby, które nie będą kopać oraz niszczyć roślin w akwarium zastanawiam się nad następującą obsadą: 10-12 szt. żwawik czerwoniak/neon innesa, 4 szt. otosek (otocinclus affinis), 4 szt kirysek Panda, parka pielęgniczek Ramiereza. Dodam, że na dno planuję ziemię ogrodową 2-3 cm, na to siatkę i nad to albo żwirek gradacji 1-3 mm lub bazalt. Czy takie połączenie będzie dobre?
 5. W granicach ok. 40 lumenów na litr.
 6. Witam. Niedługo przymierzam się do zakładania akwarium 60x35x30 z rybami. Poszukuję najlepiej nadających się roślin mało/średnio wymagających na trzeci plan akwarium. Zastanawiam się nad Cabombą Aquatica lub Caroliniana. Która z nich będzie lepsza/ładniejsza w hodowli. Ewentualnie może posadzić obie w różnych częściach akwarium. Jeżeli nie one to co możecie polecić zamiast nich? Bardzo proszę o pomoc.
 7. Marcin De

  Filtr kubełkowy własnej roboty (DIY)

  Dziękuję bardzo za wypowiedzi/pomoc/opinie. Wybór padnie jednak na kaskadę AquaEl FZN-2. Widzę, że nie ma sensu bawić się w niepewny filtr kubełkowy. Lepiej kupić nowy i pewny.
 8. Marcin De

  Filtr kubełkowy własnej roboty (DIY)

  to może coś w zamian, tylko nie wiem co bo już przejrzałem do cholery tych pojemników i opakowań. Ciężko powiedzieć czy wytrzyma. Bez zrobienia czegokolwiek trudno się przekonać.
 9. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum bardzo proszę o wyrozumiałość. W związku z tym, że posiadam trochę zdolności majsterkowych od kilku dni trapi mnie problem czy nie zrobić przypadkiem filtra kubełkowego własnej roboty z głowicą cyrkulacyjną typu np. Atman lub AquaEl. Mam zamiar założyć akwarium i jeżeli chodzi o filtr to właśnie nie mogę się pozbierać w decyzji czy kupić filtr kaskadowy AquaEl FZN-2, czy zrobić sobie filtr kubełkowy jak pisałem wcześniej z wykorzystaniem głowicy cyrkulacyjnej z takiego pojemnika, który znajduje się tutaj i mapojemność 2,5 litra: https://e.allegroimg.com/original/066df2/7836f79e4d8098de16ebd59d7b8e Jeżeli filtr kubełkowy z takiego pojemnika to znowu moje pytanie, czy pompę cyrkulacyjną umieścić na samym dnie, bo rozważałem umieścić ją na samej górze pod pokrywką, lub na zewnątrz tuż nad nią. Bardzo wszystkich proszę o pomoc w doradzeniu mi i wypowiedzeniu się w kwestii tego wątku. Pozdrawiam.
×