Jump to content

sowaph

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About sowaph

 • Rank
  Podglądacz
 1. sowaph

  Obsada 240l

  Dlaczego o odmiennych potrzebach?
 2. sowaph

  Obsada 240l

  Witam, mam akwarium 240l (120x40x50). Parametry wody: pH- 7,5, Twardość 20odGH, temperatura 25oC. Chciałabym w nim trzymać brzankę denisona z molinezją księżycową. Po ile sztuk z każdego gatunku mogę trzymać? Czy mogę do tego dołożyć jeszcze kiryski i kosiarki oraz labeo?
 3. sowaph

  Rogatek bez objętości

  Hmm nie wiem, pierwszy raz mam tą roślinkę. Tak wygląda cała szczepka od dołu do góry, parę mam takich właśnie przylizanych a parę normalnych nastroszonych.
 4. Dziękuję bardzo za odpowiedzi Właśnie tak chce zrobić jedna plant już dokupiona i w najbliższym czasie dokupię trzecią sunny.
 5. Witam, mam od 3 tygodni rogatka. Rośnie bardzo ładnie i szybko część gałązek jest normalna, igiełki są "nastroszone" a część gałązek wydaje się być bardzo cienka mimo, ze też ma bardzo dużo igiełek. Są one jednak bardzo blisko łodyżki, tak jakby ktoś je przylizał, nie się nastroszone, nie rosną na boki tylko tak, ze przylegają blisko łodyżki. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?
 6. Witam, mam od paru dni zalany baniak 240l z dwoma świetlówkami Aquael retrofit 18W Sunny o barwie 6500k, chce dokupić jeszcze dwie świetlówki z tej serii tylko nie wiem jakie. Najpierw myślałam o dwóch Aquael retrofit 18W Plant o barwie 8000k jednak gdy zaczęłam o tym czytać to wyszło, że najlepsza dla roślin jest barwa 6500k jednak wiele osób poleca również 8000k i 10000k więc już sama nie wiem. Jaka kombinacja świetlówek byłaby najodpowiedniejsza? Chcę hodować podstawowe roślinki takie jak żabienice, cryptocoryny, moczarkę, bacopę itp.
 7. Witam, jestem nowym użytkownikiem i piszę na forum o poradę odnośnie zakładania akwarium 250l. Mój tata uwielbia akwaria jednak nigdy nie interesowała się dbaniem o jakość wody itp. W swoim akwarium 112 l trzyma 3 brzanki denisona i 4 kiryski, glonojada. O dziwo mimo, ze to akwarium jest stanowczo za małe brzanki rozwijają się dobrze. Zawsze był problem z roślinkami dlatego sama zaczęłam się tym interesować. Wymieniliśmy filtr na kubełkowy exus 1200, dodałam podłoże dla roślinek i węgiel w płynie i mimo słabego oświetlenia żabienica i cryptocoryny rosną bardzo dobrze, a problem glonów został opanowany. Teraz tata stwierdził, że skoro tak mu dobrze wszystko rośnie w akwarium to chce większe i chce kupić 250 litrowe. Nie chce, żeby to znów było tak amatorsko robione i żeby rybki się męczyły więc proszę Was o radę. Czy w 250l akwarium może być 6 brzanek denisona, 10 tęczanek niebieskich lub neonowych i 6 kirysków? Jakie podłoże dla roślinek wg Was było by najlepsze i jaki żwirek by do tego pasował? Planuje czarne tło, i chciałam jasny- biały żwirek bo podoba mi się takie połączenie ale nie wiem czy będzie to pasowało do tej obsady i czy mi się nie pomiesza on z tym podłożem, które pewnie będzie brązowe. Pokrywa ma być z firmy Aquael z świetlówkami LED 2x18W plus można do tego domontować jeszcze dwie i nie wiem czy to mają być 18W czy mogę zamontować jakieś mocniejsze a jeżeli tak to ile W? Chce mieć trochę lepsze światło, żeby móc mieć więcej odmian roślinek. Jakie by jeszcze pasowały do Cryptocoryn i żabienicy? Macie może jeszcze jakieś kwestie na które powinna zwrócić uwagę?
×