Jump to content

_Mateusz_

Użytkownik
 • Content count

  152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About _Mateusz_

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 07/25/2001

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Miedziana Góra
 • Zainteresowania
  Akwarystyka

Recent Profile Visitors

645 profile views
 1. _Mateusz_

  Kto zabił mi dwie samice głupika?

  Mam pytanie o testy. Testy są drogie to można by kupić po jednym pasku testu sprawdzić nim np. Ph wody w akwarium, wytrzeć lub wysuszyć pasek testowy z wody i ponownie zmieżyć nim ph wody.
 2. _Mateusz_

  Kto zabił mi dwie samice głupika?

  Wróciłem do domu a tutaj a awarium leży glonojad do góry nogami ale jeszcze oddycha. Wyławiam ślimaka i tego samca głupika z kiryskiem pstrym do oddzielnego naczynia i pozostawie akwarium na tydzień bez ryb. Chyba ryby mi zdychają bo nie zdążyły osadzić się bakterie na filtrze i parametry wody się nie wyrównały.
 3. _Mateusz_

  Kto zabił mi dwie samice głupika?

  Akwarium 25l. Nie mam testów ale woda jest raczej w stanie dobrym. Jest krystalicznie czysta, prawie zero brudu na podłożu. Ślimak mi podłoże czyści i stąd to czyste podłoże. Podłoże to piasek kwarcowy. Temperatura wody utrzymuje się bez wielkich zmian bo jest od >23, 24*C.
 4. _Mateusz_

  Kto zabił mi dwie samice głupika?

  Witam. Wczoraj patsze na moje akwarium a tam na roślinie leży nieżywa samica głupika a obok jej ampularia była. Następna samica głupika była już martwa i miała ogon w kształcie płomienia. Samiec gupika przeżył. W akwarium znajduje się: 1 zbrojnik pospolity (niebieski) dorosły i jest on samicą, 3 głupiki z czego 2 samice zdechły i został samiec 2 kirysków 1 ampularia Mój glonojad jest zwariowany. Ostatnio zapchał mi filtr że woda zabulgotała w akwarium a glonojad szybko uciekł pozostawiając pył piachu. Myśle że to glonojad jest winny. Ryby karmie co 2-3 dni. Ostatnio filtr czyściłem w czwartek (raz w tygodniu) a dokładniej to wymieniłem wkład filtracyjny na nowy bo stary się trochę poszarpał. Dziś zakupiłem dużą samice głupika i jest większa od tamtych samic co mi zdechły. Filtr mam mechaniczny od diversy ale mam zamiar go niedługo zmienić na aquaela. Co mogło mi zabić głupiki? Proszę o pomoc.
 5. On sam zjada te odchody ryb. U mnie tak robi.
 6. Ja widziałem u siebie w akwarium jak ślimak zjada brudy po rybach.
 7. Witam. Kupiłem sobie ślimaka do akwarium 25l żeby mi wyjadał odchody ryb. I mam takie pytania: czy ampularia potrzebuje pokarmu roślinnego? Jaka temperatura jest dla tego ślimaka odpowiednia? Trochę o tym ślimaku czytałem w internecie i sam nawet zauważyłem że ślimak jest aktywny w dzień i zjada to co "nie żyje" też słyszałem że nie zjada żywych roślin tylko obumarłe rośliny. Czy tylko ten ślimak ma się żywić tym co zostawiły po sobie ryby czy jakąś karme trzeba temu ślimakowi kupić? Załuważyłem że zjada też pokarm w granulkach dla kirysków. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
 8. Temat zakończony. Zmieniam zdanie. Pomogliście mi a ja byłem uparty. Od każdego zoologa słysze to co wy piszecie. Co tydzień lub dwa podmiana wody ja podmieniam z 15%. Karmienie ryb co trzy - cztery dni. Sprawdzanie czy filtr działa i inne.
 9. Po roku wymieniłem wkład w filtrze. Nie wymieniam go często tylko rzadko. Rybom nie podaje żadnego mięsa ani parówek tylko kupuje im suchą karmę w zoologu i wody rybom nie pije. U mnie na stronie wodociągu kieleckiego pokazuje tylko twardość wody. Mogę chyba wziąść trochę wody z akwarium w słoik i zanieść do zoologicznego sklepu żeby zmierzyli mi parametry wody.
 10. Tak dla waspodsyłam zdięcia mojego akwarium żebyście zobaczyli co ja mam i jaką mam wode.
 11. Nie do końca. Kupiłem nowy wkład do filtra i dziś go założe w moim filtrze i jeszcze podmienie 15% wody w moim 25l akwarium. Do wody dam może antychlora od tropicala. 5 kropelek powinno starczyć tego uzdatniacza.
 12. Nie znam. Proszę odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie.
 13. To proszę mi powiedzieć jak zapewnić dobre warunki rybom ale bez uzdatniaczy i testów. Tak wygląda moje akwarium. Woda czysta, ryby zadowolone, filtr działa. W akwarium mam: -1 ampularie -3 gupiki -2 kiryski - glonojad
 14. Witam. Od mojej rodziny dowiedziałem się bardzo dobrych i lepszych od waszych rad. To co wy piszecie to ręce opadają. A więc tak, moja ciocia od długiego czasu ma akwarium 112l i do tej pory żadna ryba jej nie zdechła no chyba że tylko ze starości niektóre ryby cioci pozdychały. U mojej cioci gupiki potrafią przeżyć 3 lata! I nawet nie pamięta już kiedy jej ostatnio jakaś rybka zdechła. Ciocia nawet już nie pamięta kiedy ostatnio robiła podmiany wody a robi je raz na pół roku albo i dłużej dopóki filtr się nie zapcha. Ciocia nie posiada żadnych testów, uzdatniaczy ani innych pierdół tylko karmę dla ryb, a karmy miesza ze sobą np. karma w płatkach z karmą w granulacie, karmę roślinną ze zwykłą w płatkach itp. Nawet nie posiada grzałki a rybki zadowolone są do tej pory. Ciocia mówi że nie kupuje termometru ani grzałki ponieważ ryby mają przyzwyczaić się do temperatury pokojowej. Tak samo jak robi to ciocia tak i też robi to wujek i właśnie od cioci i od wujka dostałem dobrą rade. U mojej drugiej cioci jest tak: zbiornik 5 litrowy prostokątny i gupiki potrafiły tam przeżyć 3 lata a było to 2 samice i jeden samiec i nawet samica się w takich warunkach okociła czyli urodziła chyba z 14 małych rybek. Tak samo moja trzecia ciocia gupiki żyją jej w kuli od długiego czasu. Podsumowanie historii z hodowli ryb. Wcale nie trzeba kupować żadnych testów, chemii, i innych pierdół. Wystarczy kupić z cztery rodzaje różnych karm dla ryb i je wszystkie ze sobą wymieniać a ryby można karmić co tydzień tak jak moja ciocia powiedziała: "ryby muszą same znaleźć sobie jedzenie a nie czekać aż ktoś im da. Muszą się do tego przyzwyczaić." Kolejne co słyszałem od mojej rodziny i znajomych to nie wierzyć co ludzie piszą w internecie. To by było na tyle.
×