Jump to content

Kanaste

Użytkownik
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Kanaste

 • Rank
  Świeżak
 1. Kanaste

  Leki dla ducha

  Protocapsem, składem jest metronidazole - 500 mg acriflavine hydrochloride - 2 mg, 1 kapsulka na 50l, profilaktycznie na 100l Zdjęć, ani filmików nie mam. Czyli poczeka aż kuracja się zakończy i po oczyszczeniu wody węglem wróci do reszty stada.
 2. Kanaste

  Leki dla ducha

  Po sekcji martwej ryby i kupy u kumpla pod mikro. Więc jak z tym duszkiem? Ryby już się leczą tylko on czeka na decyzje.
 3. Kanaste

  Leki dla ducha

  W akwa pojawiły się pasożyty więc będę je ubijać. Sam duch wygląda ok. Apetyt i zachowania jak zawsze, ale biorąc pod uwagę, że mieszka z resztą ryb, pewnie też już coś rozwinął. Z tego co czytałam "Duchy amazońskie na swym ciele nie mają łusek, dlatego też są bardzo wrażliwe na lekarstwa. Leki należy podawać w nie większych ilościach niż pół zalecanej dawki, zachowując przy tym ostrożność" Więc na 100 % pójdzie do małego akwa, bo obawiam się, że normalna dawka leku może zrobić mu krzywdę. Lepiej będzie go przełożyć i nie podawać nic jeżeli zachowuje się ok? Czy może jednak dać dawkę zmniejszoną?
 4. Kanaste

  Leki dla ducha

  Witam, w ogólnym akwa będę musiała podać leki rybkom na wiciowce i tu pojawia się pytanie, jaka dawka dla ducha amazońskiego. Na okres leczenia pójdzie do małego "szpitala" 20 l (jest jeszcze młodziutki więc jest mały). Biorąc pod uwagę, że maluch nie ma łusek podobno przyjmuje leki mocniej, ale jak mocno? Jeżeli podam mu połowę zalecanej dawki na litraż będzie okej, czy lepiej dać 1/3 ?
 5. Kanaste

  Przeterminowany pokarm

  Czyli do wywalenia, trudno Skalarki może mączniaka by i zjadły, ale domownikom nie spodobały by się robalki. Dzięki za odpowiedzi
 6. Kanaste

  Przeterminowany pokarm

  Data minęła pół roku temu. Zapodział się na dnie szafki z rybimi sprawunkami i zastanawiam się czy jest zjadliwy, czy lepiej wyrzucić. Był zamknięty fabrycznie. Czyli jest duża szansa, że potruły by się?
 7. Kanaste

  Przeterminowany pokarm

  Czy jeżeli podam rybkom pokarm suchy w płatkach, którego data ważności już wygasła może im się coś stać?
 8. Kanaste

  Kubełek do 160 l

  Więc chyba się zdecyduje Ten konkretny model będzie wystarczający na mój litraż?
 9. Hej czy mógł by mi ktoś doradzić kubełek w miare dobrej jakościa, a nie drogi? Do tej pory rybeczki mieszkają przy filtrze wew. w 160 l. Budżet dość ograniczony więc nie będę sie porywać na jakieś eheim'y czy jbl'a. Czy naprzykład coś takiego dało by rade http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-302-1000l-h-wklady-promocja-i5587964584.html? Czy one cząsto potrzebują części wymiennych? Oczywiśćie nie mówie tu o zawartości koszyka, a czy łatwo dostać jeżeli coś w nim nawali.
 10. Kanaste

  Nie schodząca pleśń

  Dziękuję za pomoc, maluch wygląda na razie na zdrowego i oby tak zostało
 11. Kanaste

  Nie schodząca pleśń

  Wygląda na pleśniawkę. Dwie futrzaste białe kropki na ogonie, po cuprisolu się zmiejszają. Miał szarą naleciałość na boku która zeszła po lekarstwie. Chce go wyleczyć, ale obecna kuracja jakoś nie do końca pomaga, a wcześniejsze kończyły się nawrotami nawet jak wyglądało, że jest już zdrowy. Dlatego szukam rady czy jest jakiś skuteczniejszy sposób.
 12. Kanaste

  Nie schodząca pleśń

  Hej, mam problem z kiryskiem. Po przygodach z tematu http://forum.superakwarium.pl/topic/47988-zatrute-ryby/najstarszy kirys ma wciąż pojawiającą się i powracającą pleśniawkę, teraz utknęliśmy w tym temacie całkiem. Reszta ryb szybko ozdrowiała i powróciła do apartamentu, a kirys co jakiś czas dostawał nowej plamy. Co się podleczył i niby przeszło po wyciągnięciu z kwarantanny znów dostawał pleśni po jakimś czasie. Inne kirysy czy ryby się tym nie zarażały, bo są zdrowe i odporne już, ale biedak znów musiał wracać na kwarantannę. Teraz pływa dwa tygodnie w cuprisolu i zeszła z niego tylko naleciałość, ale dwie kropki pleśni na ogonie wciąż zostają. Macie może jakiś inny sposób, aby go wyleczyć dobrze? Czy kąpiel w manganianie potasu mogłaby pomóc? Dodam, że kirys nie jest apatyczny, dużo się rusza i je.
 13. Kanaste

  Zatrute ryby

  Pleśniawka zeszła, gupiki są już pełne życia i wigoru. Jeden piskorek niestety padł, innym powoli się poprawia. Jeszcze podczas odpoczywania często pływają brzuszkami do góry jak zmarłe, ale po chwili udaje im się zanurzyć. Idealnie nie jest, ale powoli polepsza się ocalałym
 14. Kanaste

  Zatrute ryby

  Podobno przesypało się 4 dni zanim wróciłam. Niebyło mnie 2 tygodnie więc tylko na słowo moge wierzyć, że nie pływały w tym dłużej. Akwa zaniedbane nie było. Moje rybki uważam za zwierzaki domowe, więc przestrzeń w której są muszą mieć czystą i ładną.
 15. Kanaste

  Zatrute ryby

  Wiem....cudowny współlokator. Od początku miałam obawy, ale zostałam przekonana, że sobie poradzi. Trzeba jednak ufać intuicji, nauczka na przyszłość.
×