Jump to content

AquaGreen

Użytkownik
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by AquaGreen

 1. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Jeśli chodzi o czyszczenie akwarium jak i dekoracji to staram się robić to jak najrzadziej. Ja kamienie czyszczę szczoteczką do zębów, po delikatnym upuszczeniu wody. P.S. ta aranżacja jest już mocno nie aktualna w zbiorniku i kamienie z niej są na sprzedaż. Pozdrawiam
 2. Moja najnowsza kostka. Lokatorzy to krewetki przeniesione z 10 - cio litrowego akwarium, zostaną wpuszczone za kilka dni. Start przyspieszony przez podłączenie dojrzałego filtra, przeniesienie części żywego podłoża z działającego akwarium oraz dolanie możliwie dużo żywej wody. Akwarium: 35x35x35 cm - 43l pojemności - szkło optiwhite 4mm Oświetlenie: Lampka DIY na power led 16W (mojej roboty) Filtr: Hydor Prime 10 (dojrzały) Rośliny: Mini pelia, Mech taiwan, Mech weeping, Eleocharis acicularis, Hydrocotyle japan. Krewecie: Blue Carbon Rili Hybrydy Podłoże: Żwirek kwarcowy czarny 1,4 - 2,0 mm Dekoracje: Kamienie polskie, Gałązki red moor z przywiązanym mchem i mini pelią. Specjalnie dla poprawienia warunków dla krewetek: Liść ketapangu, kilka szyszek olchy czarnej oraz kora cynamonu. Pierwsze zdjęcia po zalaniu. Razem z mniejszym koleszką Zdjęcie szafeczki, rozrysowałem i zamówiłem formatki. Całość skręcałem jak zwykle zresztą sam i zdecydowanie jest najładniejsza z dotychczasowych.
 3. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  To akurat limnobium, świetnie spełnia funkcje wyciągania no3 z wody i dodatkowo smakuje ślimakom.
 4. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Aktualne fotki. Podłoże zostało nie dawno bezboleśnie podmienione na Benibachi normal. Doszły różowe zatoczki, a z mchów pearl moss (po lewej) ale strasznie wolno rośnie. Za kamieniem też dosadziłem lobelie mini z ciekawości. Ślimak na karuzeli Jaja zatoczków
 5. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Dzisiejsza porcja fotek. Troszkę się zagęszcza, chociaż kuleje mi Phoenix moss.
 6. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Akwarium: szkło OptiWhite 6 mm 35x35x35 cm, 43 litry Oświetlenie: LED, diy na power led Nawożenie: Potas, Easy Carbo i pałeczki nawozowe pod żwir, CO2 1b/2s Podłoże: żwirek kwarcowy czarny 1,4 - 2,0 mm Korzeń: Red Moor Woda: RO + mineralizator Shrimpe GH Temperatura: ok 25 *C Filtracja: Hydor Professional 150 Gatunki roślin: - Hygrophila pinnatifida - Microsorium Mini - Rotala Macrandra - Hydrocotyle Japan - Glossostigma Mchy: - Brazil - Phoenix - Flame - Milimetr Gatunki ryb: - Harem Bojownika - Otoski 3x Krewetki: - Red Cherry 25x Akwarium zastąpiło 27 litrowego poprzednika. Jest bliźniaczym zbiornikiem do iwagumi, identyczne szafki, wymiary szkła i lampy. Po małych potyczkach aranżacyjnych (bo to wersja 2) teraz tylko czekać aż będzie ładnie zarastało. Jeszcze tylko muszę poczekać z tydzień dwa żeby całkowicie tonął korzeń i będę mógł usunąć dociążający go kamień i koniecznie muszę zmienić grzałkę na przepływową, bo nie mogę na nią patrzeć. Co do trzymania haremu bojownika, od kiedy są dwie samice, samiec jest o wiele spokojniejszy, nie atakują się na wzajem i każdy ma swoje miejsce. Już dwa razy doszło do tarła, pierwszy raz jeszcze w 27 litrach, coś pięknego. Ich zachowanie w trakcie tarła jest nie do opisania, sceny jak w teatrze.
 7. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Miałem na nią zakusy, ale kiedyś mnie to już denerwowało że co chwilę mi się miesza podłoże. Muszę wstawić aktualne zdjęcia tylko ciężko z czasem.
 8. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Ani to szklanka, ani za mała. Temperatura z dolnych opisowych wartości dla bojownika. Otoski są ze mną od 1,5 roku. Dają sobie radę w każdych dotychczasowych warunkach, ale rzeczywiście mona by ich dołożyć ze 3 szt.
 9. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Akwarium zlikwidowane na rzecz większego
 10. Witam wszystkich, Przedstawiam moją kostkę w aktualnej odsłonie (straciłem rachubę, która to już. Tutaj po raz pierwszy). Akwarium: 30x30x30 cm - 27 litrów (to już weteran u mnie) Filtr: Hydor Professional 150 + szklany kpl. wlot, wylot Oświetlenie: Lampa DiY - 20W, obudowę zrobiłem z płyty mdf i polakierowałem na biało. Zamocowana na profili aluminiowym przymocowanym do tyłu szafki. Woda: RO + Hydro Mineral AA Nawożenie: CO2 z butli + atomizer Linia Aqua Art Rośliny: Eleocharis parvula, Eleocharis acicularis, Glossostigma, Hydrocotyla japan, Staugoryne repens, Hemiantus niski - mały henio, Mini pelia, Taiwan Moss, Phoenix Moss, Weeping Moss. Zwierzaki: Rasbora Galaxy, Otoski, Red Cherry. Korzeń: Red Moor Żwirek kwarcowy czarny i polskie kamienie. Fotki aranżacji na sucho: Parametry z 13 grudnia: NO2 - 0 - 0,025 NO3 - 10 PO4 - prawie 0 PH - 7 KH - 6-7 GH - 10 Fotka z 15 grudnia: Zdjęcia mieszkańców: Razbora Galaxy Sakura Red Aktualne zdjęcie z 3 stycznia, trochę na szybko robione po lekkim szczotkowaniu korzeni, bo jeszcze bałagan puszczają w postaci tej białej mazi. Ogólnie to ten bałagan trochę mi podniszczył rośliny, ale jakoś zaczynają odbijać. Parametry wody z 03.01 : NO2 - 0 NO3 - 0, co mnie trochę martwi zrobię jeszcze innym testem PO4 - 0 PH - 7,2 GH - 8 KH - 6 Testy zoolek W chwilo obecnej zastanawiam się co posadzić zamiast eleocharisa po prawej z tył, jest tam półcień przez podwójny korzeń. Zastanawiałem się nad cryptocoryne parva, ale nie do końca jestem pewien. Może ktoś coś podpowie? Pozdrawiam
 11. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Aktualne zdjęcie: Z roślin doszło limnobium rozłogowe, mech flame (widoczny będzie z za kamieni jak się rozrośnie) i na froncie milimetr.
 12. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Alternanthera mini się pojawi za jakiś czas. Czekam aż u znajomego podrośnie i będzie robił przycinkę.
 13. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Żeby było śmiesznie miałem takie odczucie poprzednio, poczekamy jak natura poukłada sobie zielsko. Ten układ roślin, korzeni ma dopiero dwa dni, a lotos przy odpowiednim świetle i wycinaniu starszych liści jest do opanowania, wiem bo na innym forum nie mają z tym problemu. Co do obsady nie mam zamiaru poruszać już tego tematu.
 14. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  A i tak wygląda lepiej od twoich aranżacji Sławku. Sam samiec by był zupełnie nie widoczny, bo ruszałby się tylko by zaczerpnąć powietrza. Tak trochę pogania samice, a przy dwóch nie będzie tak się mocno znęcał i wyżywał na jednej, bo agresja rozłoży się na dwie i trochę się zmęczy.
 15. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Mam zamiar dołożyć jeszcze jedną samicę
 16. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Dawno nic nie zamieszczałem. Aktualne zdjęcia, jak widać teraz glon mocno mnie nawiedził, mimo to rośliny są w dobrej kondycji. Walczę z glonami Tropical Algin i Easy Carbo
 17. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Poprzednia aranżacja się mocno zapuściła, ale jakoś znalazłem troszkę czasu i zrobiłem konkretny porządek, wręcz sporą zmianę aranżacji. Zbliżenie W tym akwarium obecnie mieszka parka Bojownika Syjamskiego, trzy Otosy, Ampularia i jeden osamotniony Galaxy
 18. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Foto z 22.02
 19. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Aktualne foto z 22.02
 20. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Pewnie, że wiem jednak jak się da zauważyć w tej chwili ma jedynie ok. 2 cm, jak urośnie to mam miejsce dla olbrzyma heh. [edit] Tak dla ścisłości forma Pomacea diffusa, którą posiadam dorasta maksymalnie 4,5 do 6,5 cm (to raczej pięść drobnej kobietki). Wstawiłem Tobie przecinki (w wymiarach), bo pięść drobnej kobietki wielkości 65cm...
 21. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Dzięki, zawsze się staram na maksa zrobić wszystko jak najlepiej.
 22. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Tylko dwie sztuki tą małą 10-tkę z szafką będę się starał zbyć. Mniejszą kostkę też wymienię kiedyś na taką samą i z taką samą lampą oraz szafką wtedy będzie idealnie. Dzięki za pozytywne komentarze. p.s. Akwaria stoją w kuchni, bo nie mam nigdzie indziej miejsca na nie.
 23. Możesz kupić piasek kwarcowy czarny o gradacji 0,8-1,2 mm, albo 1,4-2,0 mm jest neutralnym podłożem od lat go używam., nie zmienia parametrów i ładnie się prezentują czerwone, niebieskie, pomarańczowe i żółte krewetki. Żwirek w świetle nabiera koloru ciemno brązowego. Ja bym odradzał ci kupno kaskad HBL. Jak już to AQUAEL FZN, albo możesz kupić chiński kubełek HW- 302 (ok. 160zł) kilku znajomych używa i są zadowoleni. Przy większym budżecie Hydor prime 10 (ok. 200zł). Jeśli chodzi o krewetki to może kup sobie sakury red można dostać za 4 zł bardzo ładnie wybarwione i nie są wymagające, bo to RC po selekcji. Obecnie jestem za nie trzymaniem ryb z krewetkami, bo nawet najspokojniejsze i najmniejsze będą miały chrapkę na żywy drobny pokarm, czyli młode krewetki.
 24. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Przy okazji focenia nowej kostki zrobiłem i świeże zdjęcie tego akwarium - troszkę już zarosło co mnie bardzo cieszy.
×