Jump to content

AquaGreen

Użytkownik
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

AquaGreen last won the day on January 5 2016

AquaGreen had the most liked content!

Community Reputation

9

About AquaGreen

 • Rank
  Przechodzień
 • Birthday 09/04/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dużo by tego wymieniać...
 1. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Jeśli chodzi o czyszczenie akwarium jak i dekoracji to staram się robić to jak najrzadziej. Ja kamienie czyszczę szczoteczką do zębów, po delikatnym upuszczeniu wody. P.S. ta aranżacja jest już mocno nie aktualna w zbiorniku i kamienie z niej są na sprzedaż. Pozdrawiam
 2. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  To akurat limnobium, świetnie spełnia funkcje wyciągania no3 z wody i dodatkowo smakuje ślimakom.
 3. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Aktualne fotki. Podłoże zostało nie dawno bezboleśnie podmienione na Benibachi normal. Doszły różowe zatoczki, a z mchów pearl moss (po lewej) ale strasznie wolno rośnie. Za kamieniem też dosadziłem lobelie mini z ciekawości. Ślimak na karuzeli Jaja zatoczków
 4. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Dzisiejsza porcja fotek. Troszkę się zagęszcza, chociaż kuleje mi Phoenix moss.
 5. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Miałem na nią zakusy, ale kiedyś mnie to już denerwowało że co chwilę mi się miesza podłoże. Muszę wstawić aktualne zdjęcia tylko ciężko z czasem.
 6. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Ani to szklanka, ani za mała. Temperatura z dolnych opisowych wartości dla bojownika. Otoski są ze mną od 1,5 roku. Dają sobie radę w każdych dotychczasowych warunkach, ale rzeczywiście mona by ich dołożyć ze 3 szt.
 7. AquaGreen

  43l - Nature, Ryuboku

  Akwarium: szkło OptiWhite 6 mm 35x35x35 cm, 43 litry Oświetlenie: LED, diy na power led Nawożenie: Potas, Easy Carbo i pałeczki nawozowe pod żwir, CO2 1b/2s Podłoże: żwirek kwarcowy czarny 1,4 - 2,0 mm Korzeń: Red Moor Woda: RO + mineralizator Shrimpe GH Temperatura: ok 25 *C Filtracja: Hydor Professional 150 Gatunki roślin: - Hygrophila pinnatifida - Microsorium Mini - Rotala Macrandra - Hydrocotyle Japan - Glossostigma Mchy: - Brazil - Phoenix - Flame - Milimetr Gatunki ryb: - Harem Bojownika - Otoski 3x Krewetki: - Red Cherry 25x Akwarium zastąpiło 27 litrowego poprzednika. Jest bliźniaczym zbiornikiem do iwagumi, identyczne szafki, wymiary szkła i lampy. Po małych potyczkach aranżacyjnych (bo to wersja 2) teraz tylko czekać aż będzie ładnie zarastało. Jeszcze tylko muszę poczekać z tydzień dwa żeby całkowicie tonął korzeń i będę mógł usunąć dociążający go kamień i koniecznie muszę zmienić grzałkę na przepływową, bo nie mogę na nią patrzeć. Co do trzymania haremu bojownika, od kiedy są dwie samice, samiec jest o wiele spokojniejszy, nie atakują się na wzajem i każdy ma swoje miejsce. Już dwa razy doszło do tarła, pierwszy raz jeszcze w 27 litrach, coś pięknego. Ich zachowanie w trakcie tarła jest nie do opisania, sceny jak w teatrze.
 8. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Akwarium zlikwidowane na rzecz większego
 9. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Aktualne zdjęcie: Z roślin doszło limnobium rozłogowe, mech flame (widoczny będzie z za kamieni jak się rozrośnie) i na froncie milimetr.
 10. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Alternanthera mini się pojawi za jakiś czas. Czekam aż u znajomego podrośnie i będzie robił przycinkę.
 11. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Żeby było śmiesznie miałem takie odczucie poprzednio, poczekamy jak natura poukłada sobie zielsko. Ten układ roślin, korzeni ma dopiero dwa dni, a lotos przy odpowiednim świetle i wycinaniu starszych liści jest do opanowania, wiem bo na innym forum nie mają z tym problemu. Co do obsady nie mam zamiaru poruszać już tego tematu.
 12. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  A i tak wygląda lepiej od twoich aranżacji Sławku. Sam samiec by był zupełnie nie widoczny, bo ruszałby się tylko by zaczerpnąć powietrza. Tak trochę pogania samice, a przy dwóch nie będzie tak się mocno znęcał i wyżywał na jednej, bo agresja rozłoży się na dwie i trochę się zmęczy.
 13. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Mam zamiar dołożyć jeszcze jedną samicę
 14. AquaGreen

  [43] - Krewetkowe iwagumi

  Dawno nic nie zamieszczałem. Aktualne zdjęcia, jak widać teraz glon mocno mnie nawiedził, mimo to rośliny są w dobrej kondycji. Walczę z glonami Tropical Algin i Easy Carbo
 15. AquaGreen

  [27l] Underwater Forest

  Poprzednia aranżacja się mocno zapuściła, ale jakoś znalazłem troszkę czasu i zrobiłem konkretny porządek, wręcz sporą zmianę aranżacji. Zbliżenie W tym akwarium obecnie mieszka parka Bojownika Syjamskiego, trzy Otosy, Ampularia i jeden osamotniony Galaxy
×