Jump to content

erykzz

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by erykzz

 1. Zamówiłem wczoraj mały zestawik, mały bo jednak wcale takie wielkie to akwarium nie będzie ale postaram się zrobić tak aby cieszyło oko. Będzie to już moje drugie akwarium na tym forum. W późniejszym czasie planuje w tej kostce muszlowce. Jutro paczka powinna dojść to od razu będę wrzucał fotki co się dzieje i co dalej planuje. Akwarium · CUBE 40x40x40 Ogrzewanie · Aqua szut hot 15w Oświetlenie · AQUAEL LEDDY 390 Dekoracje · Czarny bristol · Łupek czarny · Muszle winniczka Filtracja i napowietrzanie · AQUAEL FZN-3 Nawożenie · Brak Roślinność · Anubias Podłoże · Piasek biały kwarcowy
 2. erykzz

  Kostka 40x40x40 [64l]

  Brevisy wydałem, po raz kolejny próbuje z Caudopunctatusami. Są już u mnie około 3 miesięcy ale ostatnio coś zaczęły się chować. Filterek zmieniony na JBL Cristalprofi e701. Zapomniałem się pochwalić pokrywą którą już mam bodajże pół roku, zrobiona na zamówienie. Parametry: ​PH 7,5 GH 17 KH 17 No3 20mg Temperatura 27°
 3. erykzz

  Kostka 40x40x40 [64l]

  Obsada zmieniona na Neolamprologus brevis, gdyż Caudopunctatusy zdechły z powodu złych parametrów wody (zbyt miękka). Brevisy mam od wczoraj i jeszcze nie zdążyły się zaaklimatyzować chociaż już zaczęły przekopywanie akwarium. Zmieniłem też grzałkę na trochę mocniejszą bo 50-watowa nie dawała rady oraz znacznie przyciemniłem. Posadzę z tyłu nurzańca aby odrobinę zakryć grzałkę bo strasznie razi w oczy. Aktualnie: PH 8 GH 17 KH 15 No3 20mg/l
 4. erykzz

  Kostka 40x40x40 [64l]

  A tak to wygląda w nocy:
 5. erykzz

  Kostka 40x40x40 [64l]

  W akwarium są już rybki - Neolamprologus Caudopunctatus i dwa ślimaki Military Helmet.
 6. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Temat do usunięcia, akwarium sprzedane. Zapraszam do tematu mojego nowego zbiornika : http://forum.superakwarium.pl/topic/48032-kostka-40x40x40-64l/
 7. Stan aktualny: Akwarium Shrimp Set 30l Ogrzewanie -HOT 15W Aqua Szut Oświetlenie -2x moduł oświetleniowy 11W AQUAEL Dekoracje -Dragon Stone -Korzeń Filtracja i napowietrzanie -AQUAEL PAT-mini Najbliższe plany: Filtracja i napowietrzanie -AQUAEL filtr kaskadowy FZN-2 Podłoże -ADA Aqua Soil New Amazonia Roślinność -Glossostigma Elatinoide -Rotala Nanjenshan Nawożenie -Aqua Art CARBO -Aqua Art Macro Green Tło -Biała folia samoprzylepna Zdjęcia Na sam początek planuje kupić same roślinki a krewetki dokupić jak już glosia zarośnie dno. Rośliny planuje z hodowli in-vitro. Oświetlenie myślę że odpowiednie, starczy 2x11 + makro i carbo? Bo nie chce się bawić z butlą przy takim małym akwa.
 8. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Dzięki , Myślałem nad stadkiem Danio margaritatus ale dopiero na początek sierpnia. Dzięki bardzo
 9. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Tak jak pisałem, trochę pozmieniałem i doszły roślinki - Rotala rotunfiolia indica, Hydrocotyle tripartita japan oraz Limnobium laevigatum. Nie chce mi się dużo pisać więc od razu dam zdjęcia baniaczka:
 10. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  DZIEŃ 26 Od kilku dni podaje co2. Jutro chyba trochę pozmieniam: wyrzucę ten jaśniejszy kamień po prawej stronie i posadzę w jego miejsce pogostemona, którego wezmę z lewej strony, a w to miejsce przyjdzie Hydrocotyle tripartita. Na tył też by się coś przydało, ale nie mam pomysłu co, więc proszę o propozycje. Doszły też dwa korzonki na tył oraz jedna sztuka military helmet. Jutro zamówię roślinki - proponujcie co na tył dać !!
 11. erykzz

  [25l] Kiedyś będzie Azja ;)

  Mówisz, że wystarczy? Ile sztuk tej pięknej rybki?
 12. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Temperatura w zbiorniku to około 23 stopni. PH - 7.5 NO3 - 20mg PH trochę duże ale to wina mojej kranówy. Oświetlam 8h od 10 do 18, z czasem zwiększę.
 13. erykzz

  [19l] ...

  Bardzo mi się podoba pomysł na oświetlenie. Trochę pusto w tym akwarium.
 14. erykzz

  [25l] Kiedyś będzie Azja ;)

  Trochę za małe akwarium dla Danio prełowe (galaxy)
 15. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Trochę się pozmieniało: Stan aktualny: · Akwarium Shrimp Set 30l Ogrzewanie · Brak Oświetlenie · 2x moduł oświetleniowy 11W AQUAEL Dekoracje · SCENERY STONE Filtracja i napowietrzanie · FZN-1 (jeden koszyczek - gąbka, drugi koszyczek gąbka i ceramika) Nawożenie · Aqua Art Carbo (Dawkowanie 1ml dziennie - od jutra) · Aqua Art K+ (Dawkowanie 1ml dziennie - od jutra) · Aqua Art Macro Red (Dawkowanie gdy pojawią się niedobory, myślę że ok. dwóch tygodni) · Aqua Art Micro (najwcześniej po miesiącu i po zwiększeniu ilości światła) · Aqua Art Ferro+ (najwcześniej po miesiącu i po zwiększeniu ilości światła) · Kulki gliniano-torfowe (ok. 20 sztuk pod korzeniami roślin) Roślinność · Pogostemon helferi Podłoże · 8 kg bazaltu Akwarium wystartowało dzisiaj około godziny 12. Tak jak wyżej jest napisane nawożenie zaczynam od Potasu (Aqua Art K+) i Aqua Art Carbo (dawkowanie dzienne - 1ml). Następnie po zaobserwowaniu niedoborów makroelementów - Macro Red (dawkowanie - 1ml). Mikro najwcześniej po miesiącu i po zwiększeniu ilości światła - Classic przy podmianach i Ferro codziennie po zgaszeniu światła. Jak akwarium dojrzeje będę myślał co będzie w nim pływało.
 16. Witam, mam akwarium 30l: Akwarium zalane 12.01 Oświetlenie : 2x modu oświetleniowy 11W Aquael Filtracja : Aquael Pat mini Podłoże : JBL Manado Temperatura wody : 24/25'C Nawożenie: Butla CO2 Aqua Art Macro Red(według zaleceń producenta) Posiadam także(jeszcze nie stosuje): Aqua Art Ferro+ Aqua Art Classic Parametry: PH 7 NO3 10 NO2 0 PO4 1 W jakich ilościach i od kiedy zacząć dawkować Aqua Art Ferro+ i Aqua Art Classic?
 17. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Znowu restarcik, zmiana podłoża (JBL Manado). Akwarium zalane - 12.01.15 Nawożenie: · NANO CO2 SET BLAU (95g) · Aqua Art Macro Red Woda w akwarium: . PH 7 . NO3 - 10 ppm · NO2 - 0 ppm . Temperatura wody 24'C
 18. erykzz

  Glon na Eleocharis acicularis

  1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- 8 stycznia 2015 2.Litraż i wymiary akwarium - kostka shrimp set 30l 3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- 2 x 11w (shrimp set) 4.Jak długo świecisz (ile godzin)- aktulanie 9h 5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa - ADA Aqua Soil New Amazonia 6.Filtracja - AQUAEL Pat mini 7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - roślinny 8.Ozdoby (jakie)- kamienie scenery stone 9.Rośliny (ile,jakie)- · Glossostigma elatinoide · Eleocharis acicularis · Hemianthus callitrichoides cuba · Hemianthus micranthemoides 10.Ryby - obsada (jw.)- nie ma 11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- jeszcze nie było 12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- butla CO2 13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- Butla nano CO2 BLAU 14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe - PH 6.8/7 15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? ---- 16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? ----- 17.Fotka całego zbiornika i fotka detali - Opis problemu-Glon występuje tylko na jednej roślince - Eleocharis acicularis. Proszę o szybką pomoc!
 19. erykzz

  Glon na Eleocharis acicularis

  3/4 wody w zbiorniku to woda z dojrzałego akwa. Filtr również. Podłoże też, zostało przepłukane i wsadzone na nowo.
 20. erykzz

  Glon na Eleocharis acicularis

  Zapomniałem napisać, że stosuje Ferro + od aqua artu. Jutro idę do zoologicznego po macro red oraz po testy. Bez jakich testów się nie obejdzie?.
 21. erykzz

  [30l] Pogostemon na dnie

  Jednak zostanę przy tym zestawie , Zaczynam powoli myśleć o obsadzie i na pewno w akwarium znajdą się krewetki tyle że nie wiem jakie, czekam na propozycje. Z rybek chciałem stadko microrasbory galaxy bo chyba nic innego mi się nie zmieści w takim litrażu. Ile sztuk bym mógł mieć ?
×