Jump to content

tom_svs

Użytkownik
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About tom_svs

 • Rank
  Podglądacz
 1. tom_svs

  Jak wyłapać krewetki ?

  Też robiłem restart i musiałem wyłapać krewetki o ile z normalnej wielkości nie było problemu to problem zaczął się przy tych mega małych które miały od 2tyg do miesiąca. Było ich ponad 100 na oko wiec robiłem prostą pułapkę z butelki (została opisana na forum) i powiem szczerze że prosta pułapka zrobiła robotę.
 2. tom_svs

  Umierające rośliny

  Właśnie dużo czytam o tym i powiem, że troszkę mnie te sole przerażają.
 3. tom_svs

  Umierające rośliny

  Powiedz mi czym regulejesz ten poziom? Znaczy czym podnosisz i czym obnizasz?
 4. tom_svs

  Umierające rośliny

  Z tego co czytam to NO3 musze pilnować żeby nie wzrosło a nie podnosić, powiedzcie jak wystartować z tym zbiornikiem by w końcu mógł cieszyć oko.
 5. tom_svs

  Umierające rośliny

  Zrobiłem dodatkowe testy lecz bez po4 i żelaza a więc to co zmierzylem to NO3 i NO2 które wykazały zero.
 6. tom_svs

  Umierające rośliny

  Substrat Tetra plus nawozy w płynie to za dużo sugerujesz ? testów nie posiadam wiec musiałbym zakupić a do tego czasu rośliny padną.
 7. tom_svs

  Umierające rośliny

  Mogłem źle wypłukać tutaj się zgodzę ale mech wziąłem z drugiego akwarium więc nie powinien mieć tego problemu a tu wszystko pada no i powiem jeszcze ze to nie pierwsze rośliny które padają... To już trzecia próba i coś jest nie tak tylko nie wiem co, choduje rośliny w drugim akwarium oraz w wiaderku na parapecie i nie mam z nimi problemu tylko coś mi tu nie wychodzi. Strasznie mnie to nurtuje co może szkodzić roślinom a nie szkodzi krewetkom.
 8. tom_svs

  Umierające rośliny

  Przed restartem rośliny bardzo dobrze rosły więc to nie problem światła... Przyznam że nie uśmiecha mi się wydatek sprzętu z CO2 Tak rośliny invitro
 9. Witam, proszę napisać co robię źle. Posiadam akwarium o pojemności 60l(30cm60cm30cm) a w nim: Filtr gąbkowy Oświetlenie led smd o barwie ciepłej i zimnej (świeci 12h na dobę) Parametry: Ph 7,5 Twardość ogólna 5dh Twardość węglowa 6dh Podłoże sansibar black o małej granulacji pod tym znajduje się substrat tetra Nawożenie codziennie nawozami "aqua art" carbo, macro green, fe ferro+, k+ (tym z mniejszą częstotliwością) Mój problem jest następujący, wszystkie rośliny które się znajdują w zbiorniku gniją i padają proszę powiedzieć co jest nie tak? Jakimś cudem z mchem jawajskim dostały się trzy krewetki które urosły które się mają bardzo dobrze ale rośliny nie wytrzymują.
 10. tom_svs

  Pytanie początkującego "krewetkarza"

  Już zrozumiałem, że muszę zrobić to od nowa i zupełnie inaczej. Tylko mam jeszcze jedno pytanie bo widzę, że będę potrzebował filtra odwróconej osmozy bo woda z kranu nie da mi odpowiednich parametrów. Czym mineralizować wodę ? Macie swoje sprawdzone produkty?
 11. tom_svs

  Pytanie początkującego "krewetkarza"

  Osobiście nie jestem do przekonany wysyłania zwierząt pocztą, masz inne zdanie?
 12. tom_svs

  Pytanie początkującego "krewetkarza"

  Jedyne krewetki jakie znalazłem to to co mam w akwarium. Dzięki za lokalizacje po weekendzie porozglądam się hm restart no to mnie zmartwiłeś bo ta ADA sporo kosztowała a tak to nie mam co z krewetkami zrobić na czas.... wiec podwójna szkoda. Dałeś mi teraz sporo do myślenia....
 13. tom_svs

  Pytanie początkującego "krewetkarza"

  Przyznam się szczerze że wapień był pomysłem gościa w zoologicznym ponieważ miałem problem z spadającym Ph do 5,5 a tak to stabilnie trzyma sie na 6,5 a jeśli chodzi o krewetki to szczerze interesują mnie takie krewetki które są jak najbardziej kolorowe i z oryginalnymi wzorami lecz jak widzę w moim mieście jest problem z ich zdobyciem (Kraków). Czy mogę tego dołączyć kraba ?
 14. Witam, proszę o informację jeżeli coś robię źle. Posiadam akwarium od 3 miesięcy o pojemności 60l(30cm60cm30cm) a w nim: Filtr kaskadowy aquael versamax fzn-1(dwa wkłady gąbka i ceramika) Grzałka z termostatem ( nie wiem jaka bo to pozostałość z starego akwarium lecz utrzymuje bez problemu stałą temperaturę) Oświetlenie led smd o barwie ciepłej i zimnej (świeci 11h na dobę) Szyszki olchy Mech Jawajski 4x Gałęzatka kulista Oraz dwie rośliny których nie potrafię rozpoznać a nazw nie pamiętam Podłoże ADA amazonia oraz drobny wapień Parametry: Ph 6,5 Twardość ogólna 3dh Twardość węglowa 4dh Temperatura 24°C Obsada 1x krewetka filtrująca 8x red cherry 3-5x yellow 1x white pearl 4x amano 2x blue pearl 1x raczek patzcuaro Karmie raz dziennie specjalną karmą dla skorupiaków tetra. Moje pytania: 1 Które podłoże wybrać do delikatnego wysypania dna bazalt czy piasek kwarcowy czarny? 2 Jakie rośliny wybrać by zrobić mały trawnik? 3 Ile mogę mieć obsady, powiem szczerze, że zależy mi bardzo dużej ilości raczków i krewetek oraz miło by było gdybym mógł wsadzić jakieś małe kraby jeżeli oczywiście nie zaszkodzą krewetką i rakowi. 4 Czy nie potrzebuję napowietrzacza? Proszę o wyrozumiałość ponieważ jest to mój pierwszy post oraz jestem początkującym "krewetkarzem", a zadaje pytanie by poprawić warunki moim podopiecznym.
×