Jump to content

Bleher71

Użytkownik
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Bleher71

 • Rank
  Podglądacz
 1. Bleher71

  Forum

  Więc licze, na liczne przeczytanie moich uwag na temat tego forum. Nie będe się rozpisywał, bo to sensu nie ma, natomiast chcę przekazać Wam moje uwagi, opinie wprost. Mianowicie założyłem pare tematów na których nie dostałem odpowiedzi, pomocy, podpowiedzi.Podejrzewam, że nie tylko ja mam taki problem.Zarówno forum jak i strona główna, blogi wskazują na to, iż strona jest dobrze rozwinięta, więc dlaczego na żadne proste z moich pytań nie mogę dostać odpowiedzi?Oceniam to forum krytycznie nisko.Nawet jeśli znajdzie się osoba która zdecydowała wejść na post użytkownika to mamy 85% szans na to, że będzie to totalne skrytykowanie kogoś.Nie mam pojęcia skąd takie sknerstwo i chciwość znajduję się na tym forum. Zdecydowałem, iż tym postem kończe moje ubogie odwiedziny na tym forum. PS. Podejrzewam, że jak na złość co jest tradycją na tym forum po tym poście : - Będzie wiele odpowiedzi ( Mimo tego iż żadnej pomocy ani odpowiedzi nie potrzebuję ) -Złamanie regulaminu lub coś w tym stylu o którym przypomna mi wszyscy admini i moderatorzy ( Choć aktualnie żadne regulaminy mnie nie interesują, podobnie jak pomoc innym użytkownikom w "opałach" przez niby specjalistów akwarystyki.) Podsumowując uważam, iż popełniłem błąd zakładając tutaj konto, choć mam nadzieję, że niektóre osoby wniosą coś do tego "forum" po przeczytaniu tego postu Pozdrawiam.
 2. Bleher71

  Rybki zdechły

  Wydaje mi się, że informacje typu:mycie filtra co 2 tygodnie,itp. nie do końca muszą być prawidziwe.Misiek pamiętaj, że to są twoje rybki, a nie nasze dlatego powinieneś pisać 100% prawde.Napisz jak dawno temu walczyłeś z glonami?Bo to może być rozwiązaniem(przeczytałeś w internecie sposób na pozbycie się glonów od jakiejś osoby i postanowilłes zrobić dany, niesprawdzony "eksperyment"). Myślę, że to ma sens.
 3. Bleher71

  Scenory Stone

  Witam. Mam pytanie dotyczące Scenory Stone ( skał) .Chciałbym zrobić tzw.Iwagumi. Mianowicie chciałbym dostać informacje: - Ile takich skał powinienem kupić do akwarium 30l [29x29x35] (krewetkarium) w kilogramach( na aukcjach sprzedawają w kg) - Czy skały zmienią parametry wody?
 4. Bleher71

  Jak poprawić stan roślin?

  Według mnie problem tkwi w oświetlaniu,ta świetlówka ma dziwnie żółtawy kolor, być może też za długo trwa "dzień" w twoim akwa. To jest moja opinia.
 5. Bleher71

  [160l] Zmiana obsady.

  Przepraszam za pomyłkę. Mam piasek, nie żwirek. Chodzi mi konkretnie o takie dwie ławice, a z doświadczenia wiem, że te dwa gatunki fajnie sie razem trzymają.
 6. Bleher71

  [160l] Zmiana obsady.

  Witam. Proszę o porade dotyczącą mojej obsady w akwarium. Aktualnie w akwarium mam tzw. zupe rybną, a chciałbym to zmienić. Myslałem o obsadzie : -25 (5+/-) -neon czerwony -25 (5+/-) Zwinnik blehera Do tego oczywiście kiryski. Sprzęt w akwa: Filtr: Aquael Fan3-plus(700l/h) Oświetlenie: Polamp 6500k Podłoże: żwirek Nawożenie: nawóz w płynie ProFito; Parametry: Zamówione testy, teraz tylko czekać aż dojdą . Temperatura: 27/28 stopni Czekam na opinie, porady Pozdrawiam.
 7. Bleher71

  160l ogólno roślinny

  Myślałem o kupnie jednego jakiegoś płaskiego korzenia, żeby położyć go na ukos w stronę środka akwarium. Rozgałęzione są większe a tu też chodzi,żeby tym rybom miejsca w akwa nie zabierać,bo i tak już jak tu wcześniej ktoś napisał "zupa rybna". Aranżacja z liściami mi nie odpowiada zbytnio, a myślałem o glossostigma elatinoides jako trawnik. MIał ktoś może doświadczenie z tą roślinką? Potrzebne są jakieś nawozy dla niej? Kiedyś kupiłem inne roślinny trawnikowe,niestety sie nie utrzymały.
 8. Bleher71

  160l ogólno roślinny

  Faktycznie na tym zdjęciu nie widać stad ryb, jedynie zwinniki blehera z przodu po prawej, zdjęcie robione było chwile po wrzuceniu jedzenia, pewnie dlatego wszystkie rybki w innym miejscu. Jak będzie okazja to wstąpie do zoologicznego i sprawdze te korzenie, niestety mam 30 minut drogi do sklepu "młode mikrozorium" widać przed ich " ojcem" lub " matką" na zdjęciu Masz pomysł w jakim kształcie kupić ten korzeń? Płaski czy rozgałęziony?
 9. Bleher71

  160l ogólno roślinny

  Najmniejsze stadko w tym akwa mają minory ( 6 sztuk) , inne gatunki od 8 do 14 sztuk. W odpowiedzi na minory, sprzedawca w sklepie mówił mi to samo o nich - agresywność wobec innych mieszkańców,ja jednak je kupiłem, i co do obgryzania to one gryzą tylko siebie, ale żyją . Kiedyś miałem korzeń w tym akwarium, lecz on ciągle wypływał , nie trzymał się dna. Poza tym obrastała go jakiś dziwny biały glon, w konsekwencji wyciągłem go, bo bałem się o jakąś chorobę.Stosowałem metody które podawali na stronkach internetowych a efektów nie było widać Jedyne roślinki które mogę tam dać to moczarka argentyńska z mojego krewetkarium, nie wiem czy ona tam pasuje.
 10. Bleher71

  160l ogólno roślinny

  Mam dwie małe bocje, z czego jedna siedzi w zamczysku Też myslałem nad obsadą,a szkoda mi je oddać , bo wszystkie fajnie sie prezentują. W zoologicznym nie przyjmują, ze względu na możliwość choroby bla bla bla..
 11. Witam, o to moje akwarium, czekam na wasze opinie Akwarium 160l Filtr: Aquael Fan3-plus(700l/h) Oświetlenie: Polamp 6500k Podłoże: żwirek Nawożenie: brak (kiedyś nawóz w płynie ze sklepu akwarystycznego, nie pamiętam nazwy) Parametry: brak(nigdy nie mierzyłem parametrów wody, bo w akwarium nic złego się nie działo. Temperatura: 27 stopni Flora: -Microsorium pteropus -Sagitaria subulata -Moczarka argentyńska -Rózdżyca rutewkowa -Rogatek Sztywny -Mchy -Limnophila Sessiliflora(biedna) -Nurzaniec śrubowy(biedny) -2gatunki roślin których nazwy nie znam Fauna: -Żałobniczki -Neony czerwone -Neony czarne -Zwinniki blehera -Zwinniki jarzeńce -Minory -Prystelki -Razbory klinowe/hengela -Kiryski panda/spiżowe -Bocje wspaniałe
×