Jump to content

trolololo95

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About trolololo95

 • Rank
  Podglądacz
 1. trolololo95

  Obsada 72l

  Witam. Bardzo proszę o pomoc w doborze obsady do mojego akwarium 72l. Oświetlenie- 2 świetlówki ledowe Roślinność (widać na zdjęciu)- hygrofile, anubias, rogatek, gałęzatki. (akwa ma miesiąc, więc wszystko się dopiero zaczyna rozrastać). Nie nawożę, pod żwirem ziemia ogrodowa i kulki gliniano torfowe. W następnym tygodniu dojdzie jeszcze korzeń, aby krewetki miały więcej kryjówek i przód częściowo pokryje piasek. Obecna obsada: 8x neon innesa 3-4x helena 4x krewetka amano I nie wiem co dalej. Na razie jest bardzo pusto, więc bardzo proszę o radę co do tych rybek: gupiki pawie oczko, prętniki, razbora galaxy, pielęgniczka ramireza (parka). Kiryski nie wchodzą w grę, jakoś za nimi nie przepadam. Ewentualnie proszę o jakieś inne propozycje, co by tu pasowało. Lubię kolorowe rybki Zastanawiam się jeszcze nad ok 10x RC ale wtedy raczej ramirezki odpadają. Ale to jeszcze nie jest pewne. W załączniku zdjęcie akwa (tło prowizoryczne tylko do zdjęcia)
 2. trolololo95

  LED 72l

  Podłoże to zwykły żwir z kulkami gliniano-torfowymi, świetlówka jarzeniowa 15W, 11 neonow innesa, 4 kiryski, parametrów niestety nie mierzę. Poza kulkami podaję carbo w płynie oraz mikro i makro z soli. Teraz mam raczej mało wymagające rośliny- 5 hygrophilii, 2 anubiasy nano, trochę marnej moczarki i dwie gałęzatki. Głównie chciałabym coś na pierwszy plan, może coś w stylu trawniczka
 3. trolololo95

  LED 72l

  Kurcze nie wiem sama, nie mam nic konkretnego jeszcze. Nie chcę po prostu żeby światło aż tak mnie ograniczało w wyborze roślin, no i jak już mam trochę wydać to nie chcę mieć takiej samej ilości światła jak teraz. Powiedzmy przykładowo kabomba, nigdy nie mogłam jej utrzymać mimo nawożenia, raz coś tam puszczała, potem znowu gniła i tak w kółko, po pewnym czasie zawsze znika.
 4. trolololo95

  LED 72l

  tramadolihydrochlor z youtube ich używa i chwali, stąd pomysł. A leddy tube 6w? http://allegro.pl/aquael-leddy-tube-6w-6500k-do-50tys-godzin-pracy-i4393710665.html Ile bym tego potrzebowała w 72l?
 5. trolololo95

  LED 72l

  Witam, posiadam aktualnie zwykłą świetlówkę 15W, co przy 72l daje zaledwie 0,2W/l. W dodatku hygrophile tak mi się rozrosły, że zacieniają część akwarium z innymi roślinami, które strasznie marnieją. Znudziły mi się ciągle te same rośliny o małych wymaganiach świetlnych, więc w końcu postanowiłam coś zrobić i kupić mocniejsze oświetlenie ledowe, a obecną świetlówkę odstawić, bo i tak ma już rok. Dużo pozytywnych opinii widzę ostatnio o lampach LED. Znalazłam więc taką świetlówkę ale przed zakupem chciałabym się upewnić i zapytać bardziej doświadczonych o radę, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto: http://allegro.pl/show_item.php?item=4445927572 Sprzedawca polecił mi kupno dwóch takich świetlówek, jedną o barwie ciepłej, drugą zimnej. Nie mam jednak pojęcia ile wtedy tego światła będę miała, czy nie będzie to za mało/ za dużo. I czy ogólnie sprawdzą się te świetlówki do roślin?
×