Jump to content

Karenira

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Karenira

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

126 profile views
 1. Dziękuję za Twoją odpowiedź, już myślałam, że się nikt nie zainteresuje. Tak, żwirek jest czerwony, nie pamiętam jakiej firmy. Już mi się za niego oberwało od innych w tej chwili niestety nie bardzo mam możliwość restartu akwarium. Nie mam niestety przyzwoitego zbiornika dla chorej ryby, tylko taki separator podwieszany w głównym akwarium, ale jest mały więc odizolowanie w nim ryby to ostateczność. Pierwsze słyszę, że uzdatniacza nie potrzeba. Myślałam, że to dobrze, że go dodaję bo neutralizuje też inne szkodliwe składniki wody z kranu. Czatuję na tą rybę, jak się pojawi to zrobię zdjęcie i wstawię.
 2. Witam, Mam akwarium 60l, założone pod koniec lutego 2014. Prawie miesiąc dojrzewało bez ryb. Dużo roślin, glonów niestety też, sporo jest widocznych na roślinkach. Ostatnie wyniki analizy wody: pH 6,8 KH 3 GH 16 NO2 0 NO3 25 Niestety robione testami paskowymi bo innych w tej chwili nie mam gdzie kupić. Poszczególne kolory czasem tak się mało różnią na tej skali, że do końca nie wiem z tym NO3. Obsada: 4 platki (1 samiec i 3 samiczki) (do wczoraj było 5...), 2 molinezje - czarna i srebrna (wiem, że mam dla nich za mały litraż, niestety nie znalazłam dla nich jeszcze nowego domu) i... narybek (też zagadkowa dla mnie sprawa, ale po kolei) Ślimaki rozdętki pałętają się tu i ówdzie dopóki ich nie dojrzę i nie wyrzucę. Temperatura 24- 25 C Filtr z wkładem gąbkowym, płuczę go w wodzie z akwarium przy cotygodniowej podmiance - około 10-15% wody. Stosuję preparat to uzdatniania wody taki "marketowy" kupowany w tutejszym Herkulesie (mieszkam w Niemczech) Ryby karmione 2 razy dziennie preparatem Tetra Min, raz w tygodniu nic nie dostają a raz pokarm Tetra Fresh Delica w saszetkach: na zmianę daphnia / larwy komara. Jedną saszetkę skarmiam na dwa razy. Pisałam wcześniej, że jedna z moich platek, samiczka zrobiła się gruba i chowa w roślinkach. Po około miesiącu od wpuszczenia do akwariu pojawiły się 3-4 szt. małych rybek. Przynajmniej tyle zauważyłam. Mniej więcej w tym również czasie do akwarium doszły molinezje (prezent ) Po pojawieniu się narybku, wspomniana samiczka nadal siedziała przy dnie schowana w krzakach ze stulonym ogonkiem i płetwami. Przyuważyłam taką białą plamkę przy głowie na grzbiecie, myślałam, że o kamień się otarła czy coś. No i tak z miesiąc siedziała schowana, nawet przy karmieniu trudno ją było zobaczyć. Ostatnie dwa dni miały cały czas włączone światło bo nagle wylądowałam w szpitalu i nie miał kto im wyłączyć. No i wczoraj znalazłam tę rybkę martwą. W tej chwili widzę, że kolejna z platek siedzi ze skulonymi płetwami przy dnie, tylko poza samym zachowaniem niczego u niej nie zauważyłam. Co to może być? Jakaś zakaźna choroba? Problem z parametrami wody? Jak mogę pomóc rybce? Jeszcze jedna rzecz - wczoraj zauważyłam maleńką rybkę - ale czarną, jakby to był narybek molinezji. Sęk w tym, że tylko jedną rybkę zauważyłam no i u mnie nie ma samca, więc musiała chyba przybyć do mnie już kotna. Dołączam zdjęcia - jedno robione dzisiaj, słabej jakości bo za dnia i światło słoneczne się odbijało w szybach. Drugie sprzed jakichś 3 tygodni, trochę lepiej widać. Za to jeszcze z tą ceramiczną ozdobą, którą już usunęłam z akwarium.
 3. Niestety nie, jest to jedna cena za cały zestaw, czyli te 26-27 ryb w przypadku zbiornika 50-60l. Sprzedawany jako jeden produkt.
 4. Witam, Mieszkam w Niemczech i ostatnio natknęłam się na taką oto propozycje "zestawu startowego" do zbiornika 50-60l w jednym ze sklepów internetowych. Są nazwy łacińskie, więc nie tłumaczyłam niemieckich. Poddaję pod waszą ocenę, sama mam niewielkie pojęcie o akwarystyce, ale to chyba spora przesada...? Zierfische Einsteiger Set 3 - Becken 50 - 60 Liter + Futter GRATIS 10x Rasbora heteromorpha - Keilfleckbärbling 5x Puntius tetrazona - Sumatrabarbe 5x Puntius tetrazona Grün - Moosbarbe 2x Corydoras panda - Panda-Panzerwels 3x Corydoras paleatus - Marmor-Panzerwels 2x Ancistrus dolichopterus - Blauer Antennenwels Zierfische Einsteiger Set 1 - Becken 50 - 60 Liter + Futter GRATIS 10x Paracheirodon axelrodi - Roter Neon M 5x Rasbora heteromorpha - Keilfleckbärbling 5x Danio rerio - Zebrabärbling 2x Corydoras panda - Panda-Panzerwels 2x Corydoras paleatus - Marmor-Panzerwels 2x Ancistrus sp. Gold - Antennenwels Gold A tu jeszcze do 100 - 120l Zierfische Einsteiger Set 4 - Becken 100 - 120 Liter + Futter GRATIS 15x Paracheirodon axelrodi - Roter Neon M 10x Rasbora heteromorpha - Keilfleckbärbling 2x Apistogramma cacat. double Red - Kakadu-Zwergbuntbarsch doppelt-rot 2x Nannacara anomala - Glänzender Zwergbuntbarsch 4x Corydoras panda - Panda-Panzerwels 4x Corydoras paleatus - Marmor-Panzerwels 2x Ancistrus sp. Gold - Antennenwels Gold 2x Ancistrus dolichopterus - Blauer Antennenwels
 5. Karenira

  2 miesiące akwa 54l

  Oo... słuchajcie, ona się faktycznie okociła!!! Właśnie dostrzegłam maleńką rybkę przy dnie w zaroślach. I co teraz? Odłowić tego nie sposób bo ich nawet nie widać... Co mogę zrobić, żeby narybek przeżył? Jak je karmić? Pomóżcie proszę bo chyba zaczynam panikować...
 6. Karenira

  2 miesiące akwa 54l

  Jak zakładałam akwarium, przyniosłam do domu dwa kamienie, na moje oko identyczne. Wyszorowałam je, polałam octem i nic się nie działo, więc wygotowałam je w wodzie z solą. Jeden włożyłam wtedy, drugi czekał na swój czas. To dziś go znowu chwilę pogotowałam i trafił do akwarium. Tamten nie zmącił wody ani nic niepokojącego wizualnie się nie działo. A o parametrach wody nadal nic nie wiem bo dalej nie mam testów. Naprawdę ten mój czerwony żwirek to taki ciężki grzech? Podoba mi się... A tak jeszcze spytam, jak już znajdę molkom nowe, przestronniejsze lokum, to czy do tego akwarium, oprócz tych pięciu platek, może dojść jeszcze jakaś ryba / ryby? Krewetek nie chcę.
 7. Karenira

  2 miesiące akwa 54l

  To będzie trudne bo ledwo ją dostrzegam w tych zaroślach. Statek wywalony, zastąpiłam go kamieniem polnym. Zmartwiłeś mnie co do tych molinezji. Dzieciaki tak się cieszyły, no i nie wiem, jak powiedzieć znajomemu, że na darmo zadał sobie trud, żeby mi sprawić radość bo rybek muszę się pozbyć... No, ale faktycznie, samiec platki cały czas ich pilnuje, może faktycznie boi się o swoje samice. Dziękuję za odpowiedź.
 8. Witam, Około dwóch miesięcy temu założyłam akwarium 60x30x30. Jestem beznadziejnie początkująca i chociaż naczytałam się sporo na tym forum i gdzie indziej w internecie to obawiam się, że bez Waszej pomocy się nie obejdzie. Kupiłam używany zestaw akwariu, pokrywa ze świetlówką (nie wiem, o jakiej mocy), filtr (Tetra, ale jaki, też nie wiem), grzałka oraz tzw. "brzęczyk". Wszystko za 10EU (mieszkam w Niemczech) No i zadowolona, wsypałam najpierw podkład Sera Flordepot 2,5kg, na to czerwony żwirek i nasadziłam roślinek - nie wiem, co to za jedne oprócz kabomby, kupowałam w zestawach na ebay i niestety nie informowali, co w końcu wysłali. Po jakimś miesiącu znajomy podarował mi 5 platek, 4 samiczki i jeden samiec. Dziś, czyli po kolejnym miesiącu dostałam srebrną i czarną molinezję (muszę kategorycznie zabronić znajomym dokupowania mi kolejnych rybek ). Niestety, moje akwarium nie wydaje się dobrze utrzymane, w związku z tym mam kilka pytań: 1. Moje platki od jakichś dwóch tygodni chowają się w roślinkach, wypływają tylko na karmienie i zaraz chowają się znowu. Szczególnie martwi mnie jedna samica. Zrobiła się taka pękata, prawie wcale się nie pokazuje, siedzi przy dnie w krzakach i nie wiem, czy coś je. Pewnie przekarmiłam, co? A może to nie są odpowiednie rybki do tego akwarium? 2. Roślinki owszem, wypuszczają zielone pędy (musiałam porządnie przyciąć bo zrobiły się wyższe niż lustro wody), ale na wielu liściach widoczne są brązowe plamki, jakiś ciemny nalot a te o oryginalnie czerwonych liściach puszczają tylko jasnozielone pędy. Roślin jest dość dużo. Właściwie wypełniają większą część akwarium, tylko z przodu jest niezarośnięte półkole. Nie wiem, jak je pielęgnować, próbuję coś czytać o nawożeniu CO2, ale im więcej czytam, tym bardziej jestem zdezorientowana. Nie zamierzam nic sama kombinować bo chyba narobię więcej szkód niż pożytku. Testów wody nie robiłam, muszę dopiero odpowiednie kupić i w tym celu albo będę musiała zamówić przez internet (jakieś polecacie?) albo ubłagać męża, żeby mnie zawiózł do najbliższego zoologicznego, który jest kilka wiosek dalej No i zanim tam pojadę, może dowiem się, czy czegoś jeszcze nie potrzeba moim roślinom / rybom. Rybki karmię tylko płatkami Tetra Min. Też pewnie coś innego powinny jeść? Załączam zdjęcie mojego akwarium i liczę na życzliwość i chęć pomocy doświadczonych akwarystów.
×