Jump to content

speedy

Użytkownik
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About speedy

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. Pewien czas temu posadziłem w swoim akwarium kilka gałązek nurzańca olbrzymiego. Niespodziewałem się tego (w moim akwarium rośliny rosną bardzooo wolno),ale nurzaniec w szybkim czasie zajął 1/3 akwarium.Podczas ostatniej podmianki przez przypadek wyrwałem jedną sztukę i zobaczyłem że ma długość ok.70 cm. Doszedłem do wniosku że trzeba roślinki troszeczkę skrócić. Czy przycięcie gałązek np. w połowie negatywnie nie odbije się na dalszym wzroście rośliny? Czy są jakieś sposoby przyciania nurzańca? Ostatnią rzeczą jakiej bym chciał to żeby nurzaniec padł,bo podejrzewam że to on broni moje akwarium od glonów :/
 2. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Zmieniłem wkłady,glony nie rosną już tak mocno,czasami pojawiają się na szybach,ale to nic strasznego. Problem w tym,że bacopie i hygrophili odpadają dolne liście,u góry rosną dobrze,równo.A jakieś 4-5 cm od korzenia łodyga jest pusta. Jest jakiś sposób pomocy?
 3. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Nie ma czego przekarmiać,ryb jeszcze nie ma w środku więc NO3 powinno być na odpowiednim poziomie. Okrzemki ok,są,będą zawsze,ale rzecz w tym że na żabienicy to na pewno nie są okrzemki. Mapet:spójrz na tamto(1 lub 3) zdjęcie,takie coś powoli zarasta całą żabienicę.
 4. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Ceramike będę mógł posiadać dopiero w przyszłym tygodniu,zamienić ją w tym czasie na np.gąbkę? A co do tych pasożytów to żadne z powyższych:wyglądają jak biało-szare pokryte warstwą czegoś ciemnego. Myślicie że to one spowodowały osłabnięcie żabienicy?
 5. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Wkłady w filtrze:gąbka,zeolit,ceramika,węgiel aktywny. Jest już pełne nawożenie,testu na PO4 nie mam,NO3 wieczorem zrobię.
 6. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Schodzi po przetarciu palcem,ale na następny dzień już jest kolejna dawka. Filtru nie szoruje,po 3 tygodniach od założenia akwarium? Dzisiaj zauważyłem coś takiego na szybie i (UWAGA!)to się ruszało.Wygląda jak jakiś pasożyt,nie mam pojęcia co to jest.. Tylko chcę sprostować:okrzemki są w małym stopniu na bacopie i moczarce które są w oświetlonych miejscach(zdjęcia 3i4),a te plamy na żabienicy(1-3).
 7. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Wszystko rosło ładnie,choć wolno(nawet bardzo).Gdzieś z roślinami przemyciły mi się jajeczka rozdętek tak więc teraz posiadam ich z 15 w akwarium,ale helenki już się zajmują nimi.Jednak po pewnym czasie na roślinach zaczęło się pojawiać "coś"wyglądającego jak rybie odchody.Najpierw jest ich kilka,potem więcej i tak po pewnym czasie już prawie cała żabienica jest nimi zafajdana,robi się ciemna,liście zmieniły kolor z zielonego na brązowy. Natomiast moczarka zaczęła się robić ciemna na czubkach,zamieszczam zdjęcia problemu i liczę na radę...
 8. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Tyle że ja nie mam takiego nacisku na czas,bo ryby mają zapewniony domek tymczasowy. Widziałem gdzieś kiedyś ,że aby glony nie rosły należy tydzień po restarcie wymienić jakąś część wody. Szkoda by było gdyby znowu zarosło glonami :/.
 9. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Dzisiaj pierwsza podmiana wody,50% tak? Rośliny mają przyrost,ale mały.
 10. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  andy-w porównaniu do moich to tu jest tego sporo ,jutro foty zamieszczę,zaczynają bomblować rośliny,jeeejj Ale Ty masz jeszcze substrat jak dobrze widzę więc to na pewno wiele daje.
 11. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Glonów nie ma,akwarium było zrestartowane wczoraj.Krasnorosty były.
 12. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Właśnie dlatego się pytam . Producent zaleca: Na niewielką ilość roślinną-2ml dziennie Na dużo ilość roślin-4ml dziennie
 13. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Dobra,czyli ile tego mniej więcej nalać tego węgla na akwarium 112l?Nalałem 4ml. Czy faktycznie zaciemnienie akwarium i pozbawienie go dopływu światła słonecznego pomogłoby w braku rozwoju glonów? Akwarium zalane,zaczynam świecić,najpierw 5h.
 14. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  Właśnie potasu nie mam,carbo mam,ale gdzieś czytałem że nie powinno się podawać,substratu nie daje,roślinki poprzycinać zwiększając tym ich ilość czy sadzić takie większe?
 15. speedy

  Moje pierwsze akwarium

  tomeksup-zdaje sobie z tego sprawę,ale nie mam możliwości zakupu przez internet :/ Odwiedziłem dzisiaj sklep i kupiłem:20 pędów po 8 cm moczarki,bacopa caroliniana,żabienica tanzende(nie mam pojęcia jak brzmi polska nazwa)oraz hygrophili i nurzańca po troszku.Jutro zalewam akwarium,podłączam filtr,zaczynam świecić po 5h dziennie.Rozumiem że nie należy lać żądnych mikro i makro na początek.Czy faktycznie zaciemnienie akwarium pomogłoby w słabszym rozwoju glonów?Mam nadzieje że rośliny dadzą radę..
×