Jump to content

lukeboss

Użytkownik
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About lukeboss

 • Rank
  Podglądacz
 1. Witam, planuje zrobić oświetlenie do akwarium i zakupiłem takie elementy: Jednak nie wiem jak to wszystko podłączyć, mam schemat, ale nie wiem z którego miejsca maja wychodzić kabelki ze statecznika do zapłonnika i świetlówek. Są w im tylko małe dziurki (4 z jednej strony, z drugiej chyba jedna) należy go rozebrać, żeby włożyć kabelki?. Proszę o jakieś wskazówki dla laika. Pozdrawiam
 2. lukeboss

  zacier nie bąbelkuje, co2 - co zrobiłem źle

  Ile można maksymalnie mieć bąbelek na sekundę przy takim specyfiku? Może ja za dużo oczekuje, ale jeśli patrze na te filmiki z YouTube jak ludziom to wychodzi, to mój dyfuzor, a ich, to ogromna różnica.
 3. lukeboss

  zacier nie bąbelkuje, co2 - co zrobiłem źle

  Po co ten ziemniak?
 4. lukeboss

  zacier nie bąbelkuje, co2 - co zrobiłem źle

  Może dodać cukier? bo jest zbyt duża ilość drożdzy
 5. Witam, zrobiłem zacier ze składników: 600 gramow cukru 25 gramow drożdzy 0,8 litra wody W/w składniki w 1,5l butelce. Po 24 godzinach zacier bąbelkuje może 1 bąbelek na 3 sekundy, chce aby było bardziej intensywniej, który ze składników mam dodać? Z góry dzięki za porade. Pozdrawiam.
 6. Witam, mam pytanie, szukałem na wielu forach akwarystycznych jak i o tematyce elektryki, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi, brzmi ono tak: czy moc świetlówki kompaktowej (energooszczędnej) jest równa mocy zwykłej świetlówce liniowej? Biorąc pod uwagę identyczną charakterystykę wskaźnika oddania barw, oraz temperaturę barw. Dokładnie chodzi mi o dobranie odpowiedniej świetlówki do mojego akwarium, załóżmy, że odpowiednia wartość to 1W/l wody, to przy akwarium 50 litrowym potrzeba mi 50W świetlówki kompaktowej LUB liniowej? Czy termin świetlówki liniowej i podane proporcjonalnie moce do pojemności akwariów w fachowej literaturze jak i tutaj na forum, mogą zastąpić terminem świetlówki kompaktowej typowo energooszczędnej bez żadnej starty, głównie chodzi o wzrost roślin. Z góry dzięki za odpowiedź.
×