Jump to content

Moje Akwarium ;-)

Użytkownik
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Moje Akwarium ;-)

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

575 profile views
 1. Ja tak płukam swojego Aquaszuta i absolutnie nic się nie dzieje.
 2. Większość akwariów o pojemności ok. 25L ma montowane zwykłe żarówki jako oświetlenie. Ja sam w swoim 54L mam 2 żarówki led na 230V i absolutnie nic się nie dzieje (Działają już około roku). Tylko ja mam dobrze wentylowaną pokrywę i nie zbiera się na niej para wodna.
 3. Moje Akwarium ;-)

  Sole - Przechowywanie

  Witam po dość długiej nieobecności Mam pytanie. A mianowicie: Czy jak zrobię roztwór 0,5L soli, to ma on jakiś konkretną datę ważności? Czy lepiej rozpuścić np. 100ml, a resztę schować w suche miejsce?? Pozdrawiam.
 4. Moje Akwarium ;-)

  [54L] Natural... ;-)

  Łooo..... jak ja tu dawno nie byłem Ale wiecie jak to jest... nauka, remont, i jeszcze do tego zepsuty komputer... Ale dosyć tego użalania się nad sobą hehe W akwarium zmieniło się dużo pod względem aranżacji i roślin ale obsady przybyły jedynie 2 otoski. Z roślin przybyło: -Hygrophilia polysperma 'rosanervig' -microsorum minor thin leaves - rotala wallichii - jednak rosną tylko 3 pędy , ale to pewnie ze względu na słabe oświetlenie. -heteranthera zosterifolia -eleocharis acicularis -ludwigia acurata -pogostemon helferi Pozdrawiam
 5. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Czytam, czytam, bo nie chcę mieć problemów z akwarium Dobra, czyli małe podsumowanie: Dawkowanie: 10ml codziennie. Odpowiednią ilość nawozów rozpuszczoną w 500ml wody destylowanej. Rozpuścić: Azot, fosfor, potas, magnez. Okej. A co z mikro? Mogę zastosować te gotowe co podałem na początku?
 6. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Popsują się? No co Ty gadasz... Czytałem, że jak są już rozrobione to się mogą zepsuć, ale suche sole? Okej, dzienną dawkę dam 10ml.
 7. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Zmieniłem, bo było napisane u Ciebie w poradniku że: "4. Wpisujemy ilość naszej jedno razowej, dziennej dawki. Moim zdaniem im większa tym mamy większą możliwość korekt jak i małą granicę błędu jak się pomylimy przy dawkowaniu i wlejemy np o 1 ml roztworu za dużo." I zmieniłem żeby mieć tego nawozu na dłużej
 8. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Ale jaka "4" zamieniona na 2ml?? Chodzi Ci o dawkę codzienną nawozu? Na początku było 10ml.
 9. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Ech... Wiecie co? Ja się chyba poddam, i zostanę przy nawozach z Aqua Art'u. Dla mnie te wszystkie obliczenia, itd. to jedna wielka czarna magia... http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/ Czytałem ten temat, ale nic z tego nie rozumiem. Np. Skąd mam wiedzieć ile chcę mieś potasu w mg/l tygodniowo w akwarium?? Jak wpisałem objętość mojego akwarium, i tego ile ml chcę nawozu dawać dziennie, to wyszły mi ilości soli (w gramach) ile muszę rozpuścić w 500ml wody tak? bez tytułu.bmp
 10. Moje Akwarium ;-)

  Kilka pytań (amator)

  No i tu są zdania podzielone, ponieważ mówi się że na oświetleniu LED rośliny słabo rosną. Nie ma nic bardziej mylnego!! Ja u siebie mam paski LED + 2x 3W żarówkę LED, i rośliny rosną pięknie. Tylko świetlówki LED są dosyć drogie, ale koszty eksploatacja takich świetlówek jest tania. (Przykładowo świetlówka 8W jest odpowiednikiem świetlówki 18W. Więc zużycie prądu jest ponad 2 razy mniejsze.)
 11. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Hmm.... Czyli jakbym chciał kupić nawozy, to lepiej kupić mikro w proszku, a makro (Azot, potas, magnez, fosfor... i coś jeszcze? ) kupić każdy element osobno też w proszku?
 12. Moje Akwarium ;-)

  Nawożenie solami. Co i jak?

  Witam, Mam pytanie. Jak dawkować takie nawozy (Tzn. czy trzymać się podanych wartości, czy można trochę więcej dać, i obserwować zachowanie roślin? ): http://www.akwarium-net.pl/naw%C4%82%C5%82z-aqua-makro-mikro-proszek-p-490.html http://www.akwarium-net.pl/makro-mikro-p-804.html I czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica? Jak zacząć przygodę z takim czymś? Dodam że nawożę już solami, które kupiłem od kolegi akwarysty, i rośliny rosną pięknie, glonów nie ma w ogóle. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 13. Moje Akwarium ;-)

  [54L] Natural... ;-)

  Dziękuję za uznanie, i cieszę się że się podoba takim osobom jak Ty Ja np. do Ciebie czy innych "mistrzów" z tego forum (np. Sławek 121) to jestem zwykłym "szaraczkiem" A co do obsady... To myślę nad dodaniem kilku czarnych neonów. Ale do tego to jeszcze duużo czasu.
 14. Moje Akwarium ;-)

  [54L] Natural... ;-)

  Witam wszystkich, po dość długiej przerwie. W akwarium zaszło duuużo zmian. 1. Oświetlenie - W rodzaju oświetlenia nic się nie zmieniło, jednak z pokrywy, zrobiłem rynnę Tak tak. Rynnę. Wykonałem samodzielnie belkę oświetleniową. Według mnie - bomba. A według Was?? 2. Obsada - Kolega likwidował akwarium, i miał 6 neonów simulans. Więc przygarnąłem 3. Rośliny - Również od kolegi mam nurzańca, i Staugoryne Repens. Reszta bez zmian. Nie ma wielkich glonów, ani wielkich niedoborów mikro i makro (Glony są ale baardzo nieliczne). Pozdrawiam. Świecą tylko paski LED. Świecą tylko żarówki LED.
 15. Moje Akwarium ;-)

  [54L] Natural... ;-)

  Witam ponownie Mała zmiana, a już inne akwarium. Zamieniłem białe tło, na czarny karton Wydaje mi się że wizualnie "pogłębia" akwarium. Nie wiem jak dla Was, ale moim zdaniem - bomba. Apropos bomby... Mam taką jedną. Fajnie pływa z uwiązaną pincetą Lewitująca pinceta Takie rzeczy tylko w Moim Akwarium
×