Jump to content

Tonykx

Użytkownik
 • Content count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Tonykx

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  .
 1. Tonykx

  Fosforany

  Witam! Mógłby ktoś wytłumaczyć jak sie oblicza ilość całkowitego fosforu w wodzie?? Tzn chodzi o to że w kranie mam 1 mg/l i gdy podmieniam np 100 litrów wody w 200-stu litrowym akwarium to ile tego fosforu bedzie? gdzieś nie mogę tego "rozkminić";] Jeszcze jedno pytanie do macherów czy jest możliwość że ten kranowy fosfor jest mało przyswajalny dla roślin i są jego niedobory mimo że testy wykazują jego sporą ilość?
 2. Teraz robiłem test(10-20 mg/l) i w końcu podniósł sie azot. Czyżby to były aż tak wielkie braki? Teraz pytanie czy nie brakuje innych pierwiastków zwłaszcza Mg i mikro?
 3. Wymiary: 240l Oświetlenie: 2 x 54W T5, Sylvania Luxline Plus 865+ Sylvania Aquastar Nawożenie: Makro z soli + Easylife Profito CO2: Butla wysoko ciśnieniowa spiek a aktualnie kostka lipowa ile się da tak by nie było przyduchy Podłoże: Ziemia+czarny bazalt-kwarc (3-4mm) Filtracja: HW 303B (średniej porowatości gąbka, wata, biobale, ceramika) Witam mam problem z "heterantherą" mianowicie wszystkie liście od dołu czarnieją i gniją a nowe robią się czarne na końcach nie mogę trafić co sie dzieje. Mam dość wysokie PO4 i cały czas chce podnieść N do 20ppm ale nie idzie nic co jest bardzo dziwne. Dodałem: 1.06- 3,87 ppm. Test pokazuje 5 mg/l 2.06- 23,22 ppm. Test - 5 mg/l 3.06- 42,57 ppm. Test - 5 mg/l po dodaniu 11,61 ppm, po dodaniu reszty czyli 30,96 ppm jeszcze nie mierzyłem Prócz tego podaje jeszcze codziennie 0.31 ppm Mg. Co o tym myślicie??
 4. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  Wygląda to tak Mikro mieszałem nie z tego kalkulatora ale na razie nie podaje, potasu też nie mieszam bo starcza z KNO3. Dałem najniższe dawki ale tak aby w rubryce "stan" wszystko było na "ok"
 5. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  Nawoziłem ściśle według kalkulatora zulixa. Ostatnie dni nie nawoże wogóle wczoraj była podmiana 50% i od jutra mam zamiar nawozić wedle kalkulatora który udostępnił kiedyś "Spider".
 6. Mam pytanie odnośnie tej oto rośliny Czego to mogą być braki??
 7. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  Podłoże to sam żwir czarny bazalt. Akwarium założone rok temu. Podmiany co tydzień przeważnie 30% ostatnio 50. Wodę leje z kranu która ma NO3 - 0 , PO4 - 1;1,5. Dodam że te nitki które są na zdj przekształciły się w krasnorosty. Na niektórych pędach roślin np. Rotala na czubkach listki tak jakby skarłowaciały.
 8. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  Testy zakupiłem i wyszło że NO3 - 20 , PO4- koło 3 bądź 5. Wzrost roślin został przyhamowany:( Walczę teraz z półtora tygodnia z takim brązowym glonem jakby wata...
 9. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  Niestety nie mam testów jakie polecasz kupić? PO3 , NO3, i jakie jeszcze?
 10. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  W filtrze mam średniej porowatości gąbkę, włóknine i ceramikę.
 11. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  O dojrzewaniu raczej nie ma mowy ponieważ akwarium zalane jakieś rok temu a biologia w filtrze tez jest ok;] Też miałeś problem z tym dziadostwem?
 12. Tonykx

  Dziwne końce roślin

  Dodam że zaczęło się to dziać od kąd daje sole. Jeśli chodzi to nawożę według kalkulatora zulixa kolega Mapet nawet pomagał mi co nie co w postach właśnie przy tym kalkulatorze. Nic w kalkulatorze nie zmieniałem standardowe dawki tygodniowe.
 13. Tonykx

  Glony nitkowate w czym może tkwić problem?

  Mam 2x54W, 6500K i 10000K Sylvania Luxline Plus 865 + Sylvania Aquastar czyli 0,45 W/l. Świece 9,5 godziny dziennie. CO2 dawkuję 24/24 w ilościach "na oko" tak aby ryby nie miały problemów z oddychaniem. Stosuje mikro plus intermagu. Testy robiłem dwa dni temu: NO3 - 25-50 NO2 - 0 GH - >7 KH - 6 pH - 6,8
 14. Tonykx

  Dziwne końce roślin

  Rośliny rosną normalnie mikro podaje.
×