Jump to content

Dominik :D

Użytkownik
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Dominik :D

 • Rank
  Nowoprzybyły

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  Śleszowice

Kontakt

 • Skype
  domi192354
 1. Dominik :D

  Co to za roślinka?

  Młoda raczej nie bo mam ją od dawna...
 2. Dominik :D

  Jaka obsada do akwarium 112l?

  A może jakaś biotopowa obsada? Edit: No ja miałem takie ze 4 cm góra przez pół roku... Przeglądałem sobie labiryntowate, spodobały mi się: -bojownik karłowaty, -prętnik karłowaty, Z pielęgnic podoba mi się ramireza Wystarczy litrów? Z tego co czytam każdy z nich jest gatunkiem łagodnym i towarzyskim... Prawda to? Wszystkie te rybki wymagają akwarium tarliskowego? W okresie tarła któreś z nich robią się terytorialne? Jeśli nie to: Może uda się je rozmnażać bez akwarium tarliskowego? Luna: Regulamin 6.2 - Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
 3. Dominik :D

  Jak pozbyć się niechcianej rybki?

  Brat mi mówił że w sklepie zoologicznym bym musiał im dopłacić... to prawda?
 4. Dominik :D

  Jaka obsada do akwarium 112l?

  Akwarium - 112l Obsada - teleskop którego chcę się pozbyć, samiec mieczyka (to zostało po atakach teleskopa). Myślałem o: -bojownikach karłowatych (łagodnych), -molinezjach, -mieczykach, -gupikach, -neony, -coś na dno np. glonojad (taki mały ok 5 cm) -może jakieś małe krewetki? Za dużo? Za mało? Co zmienić? Polecicie mi jakiś gatunek? Proponujecie jakąś obsadę? Któreś z nich podczas tarła wymagają akwarium tarliskowego? Jakie rośliny zjadają krewetki? Młode zostaną zjedzone przez inne gatunki?
 5. Dominik :D

  Połączenie tych rybek?

  Rozumiem ale nie widziałem żadnych dziwnych zacowań czy chorób (jedyną chorobą jaką miałem w akwarium była rybia ospa) No i kolejne pytanka: Jak obniżyć temperaturę w akwarium, jeśli grzałka nie pracuje, a w akwarium jest temperatura pokojowa? O ile może się skrócić czas życia teleskopa w takiej temperaturze?
 6. Akwarium 112l,obsada teleskop, wkrótce kolejna złota rybka. Mam słabe oświetlenie dwie świetlówki (razem 36W). Grzałkę właściwie mogę wyciągnąć bo mam 25 stopni nonstop. Dawno temu przed przeprowadzką mama opiekowała się życiem w akwarium. Dziwne było to że nie zwracała uwagi na ph i kh twardość wody itp. a nigdy jej nic nie zychało. Próbowałem robić to samo ale po kilku latach w akwarium została 1 roślinka, nie znam jej nazwy po dzień dzisiejszy... odnawiam od niedawna akwarium staram się kupować te rośliny które najlepiej rosły w akwarium przed przeprowadzką jedyna które pamiętam to limnophilia i moczarka argentyńska. Kupiłem, a własciwie zleciłem kupienie tych roślinek bratu. Kupił moczarkę i cośka. Gdy tylko dowiem się jakie cośki mam w akwarium to podam tu nazwy. Pytanka: 1.Jakie rośliny by się najlepiej nadawały biorąc pod uwagę że rybka lubi kopać w podłożu? (myślałem w płaskim i wielkim kamieniu na środku akwarium) 2.Jak zapewnić odpowiednie warunki roślinom (oświetlenie, temperatura,nawozy itp.) 3.Jak przyśpieszyć wzrost roślin? 4.Co zrobić by rośliny miały ładny zielony kolor? (wystarczy dobre oświetlenie?) 5.W jakich miejscach sadzić rośliny, czym się kierować? 6.Jeśli mam pokrywę to roślinki pływające, kwiaty roślin itp odpadają? 7.Jakie światło jest najkorzystniejsze dla roślin? 8.Czym nawozić akwarium? 9.Co jeszcze muszę wiedzieć? Z góry dzięki
 7. Silnie się ukorzenia, łamliwa, same listki dorastają do 3 cm, u mnie wolno rośnie o ile rośnie... Sry że na zdjęciu jest postrzępiona ale mam w akwarium roślinożernego górnika.
 8. Jedyne co wiem to to że nie wymaga za dużo światła...
 9. Dominik :D

  Karmienie narybku

  Wrzuć im trochę może się zainteresują, glon to glon
 10. Dominik :D

  Połączenie tych rybek?

  Właściwie ja w akwarium mam min. 25 stopni i nic mu się nie dzieje. Czyli paletki muszę sb odpuścić trudno no to dokupię jakąś złotą rybkę a mieczyka oddam koledze. Kupiłem sobie moczarkę i jakiegoś cośka (postaram się dowiedzieć co to za cosiek) i żadna roślinka nie jest w strzępach, nie wyrwana... coś się złego dzieje posadziłem je w takich miejscach gdzie teleskop nie kopie i jakoś są całe. Dowiedziałem się że rybkom można dawać sałatę z własnych upraw no to próbowwałem, teleskopy są roślinożerne ale nie smakowało (wypluł).Spirulina smakuje, inne ryby nie, rośliny smakowały ale nie smakują, pokarm mieszany smakuje... o co cho? Może wrzucę zdjęćie cośka? Ktoś kojarzy te roślinkę?
×