Jump to content

Elaa

Użytkownik
 • Content count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Elaa

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 12/28/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Lędziny (śląsk)
 1. Elaa

  [54l] ogólne

  Była wielka katastrofa!!!! Zostawiłam akwarium mamie na tydzień. Powiedziałam, że ma dawać dosłownie maluteńką szczyptę pokarmu, a nawet jak zapomni dać to się nic nie stanie... No i masz... Wróciłam z wakacji, a tam ryby jak wieloryby z wielkimi brzuchami i białe roślinki czarne. Z dziewięciu Razborek uratowały się cztery. Padły Ramirezki i Gupik. Roślinki musiałam przyciąć do samego prawie podłoża, a ponad połowę musiałam wyrzucić. Testy... Dla Po4 brakło skali. Podmianki, odcinanie roślinek i sadzenie i tak w kółko... Po miesiącu sytuacja jako-tako się ustabilizowała. Wymieniłam filtr na Aquael MiniKani 120 z mediami takimi jakie były w zestawie. W tamtym tyg. Po4 - 3 a NO3 - 5. Znowu zła proporcja i zamiast zielenic kolonijnych mam sinice obrosły makabrycznie mech Siadam i czytam, czytam, czytam i od wszystkiego boli mnie głowa i nie mam pojęcia jak te proporcje zmienić. Dodać N03? Tylko ile? Wyrównałam obsadę. 6 Otosów, 10 Razbotek Klinowych, Ramirezki wkrótce się pojawią. Czasami brak mi sił dla tego akwarium, a czasami jestem bojowo nastawiona i chcę walczyć. Jutro robię testy i aż się boję... Fotki zrobiłam, ale mi się nie podobają, więc zrobię inne...
 2. Jeśli mogę wtrącić, to ja mam "plażę" dla Ramirezek i nie znikła z powierzchni po ponad dwóch miesiącach. Trawnik może być z gałęzatki albo mchu jawajskiego - niewymagające. Filtr masz Aquaela, tylko nie wiem jaki model. U mnie Aquael wewnętrzny w 54 litrowym akwarium sobie nie poradził Ramirezki i otoski trudno się rozmnażają, więc nie liczyłabym na potomstwo
 3. Tak też zrobię. Teraz drugie pytanie. Kiedy mogę odłączyć ten stary filtr?
 4. Nowy filtr to kubełkowy minikani 120. Zastanawiam się czy gąbki ze starego filtra nie założyć do minikani jako prefiltra, jak się zmieści na tej rurce.
 5. Nie wiedziałam jaki tytuł wpisać, ale myślę, że jest dość podobny do moich pytań. 1. Tydzień temu kupiłam nowy filtr, od razu go podłączyłam. Minął tydzień jak nowy chodzi ze starym, czy już mogę stary filtr odłączyć, czy czekać jeszcze tydzień? 2. Stary filtr jest sprawny i chciałabym go zatrzymać "na wszelki wypadek", tylko czy go wyczyścić pod bieżącą wodą czy zostawić tak jak jest, chodzi o gąbkę (Filtr Aquael FanFilter Mini Plus). Je zeliak obecny filtr mi padnie (mam nadzieję, że nie), to chciałabym mieć od razu zamiennik, dopóki reklamacja nie zostanie rozpatrzona, ale czy mimo wszystko i tak nie rozwali mi to całej biologi, skoro ta gąbka będzie wymyta?
 6. A ja się zawsze zastanawiałam, jak to możliwe, że odcięta roślina puszcza korzonki. Teraz już wiem.
 7. Boję się, że ta odcięta na dole się nie przyjmie. Spróbuję na dwóch. Jedną na dole, drugą na górze Dziękuję
 8. Witam. Pierwszy raz będę przycinała roślinki w moim akwarium i nie wiem jak przyciąć Limnophilę. Tylko tyle co chcę od góry, czy od dołu skrócić i posadzić obok? Nie wiem jak to opisać, by mnie zrozumiano. Może poglądowy obrazek w paint coś pomoże zrozumieć. Czerwoną linią zaznaczyłam miejsce w którym mam obciąć. Po lewej od góry, po prawej od dołu.
 9. Chyba lepiej przez prysznic niż z uzdatniaczem. Czytałam gdzieś, że jak się doda uzdatniacz, to ta woda i tak musi jeszcze chwilę odstać (najlepiej jeden dzień), więc i tak musiałbyś gdzieś to trzymać.
 10. Elaa

  nieprawidłowa filtracja wody

  Na też mam ten problem, ale w midikani trzeba dokupywać kosze na wiekszą filtrację. Ja się zastanawiam nad unimax z aquaela. Ma bardzo dobre opinie.
 11. Elaa

  [54l] ogólne

  Czyli albo zacznę podawać fosfor, albo zmniejszę NO3. Jutro zrobię test, bo teraz nie jestem w domu, a wieczorem nie chcę pomylić kolorów. Zastanawiam się ciągle nad wymianą akwarium na jakieś 100 litrów Ale nie wiem czy Aquael Minikani 120 da radę.
 12. Elaa

  [54l] ogólne

  Dzisiaj znowu NO3 na poziomie 40 PO4 0,25 W tamtym tygodniu wrzuciłam 6 szyszek olchy, a PH nie drgnęło (6,8) Chociaż dzisiaj też czas podmianki. Roślinki rosną, więc może za niedługo dorobię się tła Glonów nie ma Za to dziękuję głównie otoskom (widziałam jak szamały). Od dwóch dni podaję też Easy Carbo - 1ml na dzień.
 13. Elaa

  [54l] ogólne

  Dzięki za foty Na razie zamówiłam Easy Carbo, bo wyjeżdżam na wakacje za miesiąc i nie chcę zostawiać mamy z winem
 14. Elaa

  Obsada na 63 litry

  Kirysek Panda i Otosek to są rybki przydenne więc chyba nie powinny być razem.
×