Jump to content

KK96

Użytkownik
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About KK96

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. KK96

  wymiana gąbki w filtrze

  Jeżeli nie płukałeś jej pod kranówą to może da się jakoś bakterie nitryfikacyjne uratować. Chociaż nie wiem czy one mogą żyć na niej bez wody czy przepływu wody. Niech ktoś mądrzejszy sprostuje jeśli źle mówię.
 2. Ja proponuję wybrać się do alergologa z rodzinką i wykonać testy, porozmawiać, upewnić się. Dałoby to większą gwarancję niż jakiś "test" z 25l, gdzie ryby tylko się męczą.
 3. KK96

  Czy FZN-3 się zmieści

  Długość też rośnie Wystarczy popatrzeć na zdjęcia filtrów. Co do tematu, to można go zamknąć bo rozważam wybór innego filtra.
 4. Witam! Mam akwarium o pojemności 75l, które już niedługo zasiądą żaby szponiaste. Z roślin będą tam tylko jakieś aubiasy i kryptokoryny. Żabki te mają zabójczą przemianę materii, strasznie brudzą, nawet bardziej niż welony czy karasie ozdobne. Tak więc zastanawiam się nad filtrem. W oko wpadły mi aquaelowskie minikani 120 oraz midikani 800. Ten 120 w akwarium 75l powienien sobie radzić przy jakieś "rybowej" obsadzie i roślinkach, a tych u mnie raczej mało będzie. Dlatego właśnie pytam, który filtr będzie lepszy. Większego akwarium nie planuję, kasy też za bardzo nie mam, inaczej to kupiłbym ten większy. Wiem, że o tym już dużo razy się mówiło, ale przy okazji zapytam w jakiej kolejności ułożyć wkłady w filtrze, czy wymienić te fabryczne na nowe, a jak nie trzeba to czy dokupić, bo mówią, że producent ich trochę poskapił. W midi dają gąbkę, watę propylenową, zeolit i bioceramikę, w mini to samo. Na rurce będzie oczywiście prefiltr, z tym że będzie bardzo często czyszczony, bo żaby brudzą jak cholera. Pomóżcie
 5. Witam! Posiadam akwarium o wymiarach 74cm x 29cm x 35 cm. Zamierzam kupić do niego filtr kaskadowy, gdyż na kubełek mnie nie stać. Będzie to Aquaelowski FZN-3. Jest on dość szeroki, więc na bocznej szybie się raczej nie zmieści, zostaje tylna szyba. Niżej daję zdjęcie pokrywy, zaznaczone jest mniejsce, gdzie będzie on wisiał. Czy jego "głębokość" jest na tyle odpowiednia by nie przekroczyć tej odległości 5 cm?
 6. KK96

  Zmiana forum

  Ja też mam nadzieję że ten wygląd forum jest jedynie tymczasowy
 7. KK96

  0.2 W/l + odbłyśnik

  Spoko,tak zrobię. Przynajmniej nawożenie i CO2 mam z głowy
 8. KK96

  0.2 W/l + odbłyśnik

  Spoko to dobrze, że nie muszę się za bardzo już przejmować. A co z tym odbłyśnikiem? Symetryczny wziąć?
 9. KK96

  0.2 W/l + odbłyśnik

  Rozumiem ;D. Zresztą to i tak rozwiązanie w miarę chwilowe, później postaram się zrobić jakieś 0.35 W/l. Skoro mam jedną świetlówkę to odbłyśnik chyba symetryczny?
 10. KK96

  0.2 W/l + odbłyśnik

  Hmm... ale będą coś rosły? Co prawda są wolnorosnące, ale czy nie będą za bardzo stać w miejscu?
 11. Czy różne gatunki anubiasów dałyby radę w takiej sytuacji? Strasznie skurczył mi się ostatnio budżet i chwilowo nie mogę sobie pozwolić na dołożenie świetlówki. Tak dla informacji, to akwarium ma wymiary 74x29x35 i jedną świetlówkę t8 15W w pokrywie.
 12. KK96

  Mocne roślinki do 75l

  Wielkie dzięki za pomoc
 13. KK96

  Mocne roślinki do 75l

  No. To tak raczej zrobię. Mniemam, że wtedy CO2 nie będzie potrzeba dużo wpuszczać, nawozy też raczej bardzo oszczędnie. Mam rację?
 14. KK96

  Mocne roślinki do 75l

  A jakbym walnął światło 0,37W/l to wspomniane wyżej anubiasy, żabienice i kryptokoryny dałyby radę?
 15. KK96

  Mocne roślinki do 75l

  Dlatego staram się kombinować z jakimiś żabienicami czy czymś innym. Może jest jakaś mocna roślina szybko rosnąca i tym samym pobierająca dużo światła?
×